Domů » Bleskovky » Samsung podruhé v historii společnosti pořádá konferenci pro investory

Samsung podruhé v historii společnosti pořádá konferenci pro investory

Podle serveru New York Times pořádá Samsung konferenci, která bývá označována jako „dny pro analytiky“. Je podobná tiskové konferenci pro novináře, ale zaměřena na finanční stránku byznysu. Lidé z různých finančních institucí tak dostanou příležitost vyzpovídat představitele společnosti. Na rozdíl od běžných akcí pro tisk se často dozvíme i nějaké zákulisní informace. To by konferenci, která se koná již dnes v Jižní Koreji, mohlo učinit zajímavou.

 

Dorazit má téměř 350 analytiků, kteří se sejdou v hotelu Shilla. Ten se nachází v hlavním jihokorejském městě a nečekaně patří přímo Samsungu. Je to teprve podruhé, co jihokorejský gigant podobnou konferenci koná, první byla v roce 2005. Obecně je Samsungu relativně tajnůstkářskou společností a v rámci finančních výsledků odhaluje minimum informací. Pravděpodobně si myslí, že jsou tak velká společnost a nemusí nikomu nic dokazovat. Přesto na začátku roku došlo k propadu akcií o dvacet procent a tak Samsung nyní pociťuje potřebu dokázat investorům že ví, co dělá.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).