Sledujte nás na YouTube

Samsung podruhé v historii společnosti pořádá konferenci pro investory

Podle serveru New York Times pořádá Samsung konferenci, která bývá označována jako „dny pro analytiky“. Je podobná tiskové konferenci pro novináře, ale zaměřena na finanční stránku byznysu. Lidé z různých finančních institucí tak dostanou příležitost vyzpovídat představitele společnosti. Na rozdíl od běžných akcí pro tisk se často dozvíme i nějaké zákulisní informace. To by konferenci, která se koná již dnes v Jižní Koreji, mohlo učinit zajímavou.

 

Dorazit má téměř 350 analytiků, kteří se sejdou v hotelu Shilla. Ten se nachází v hlavním jihokorejském městě a nečekaně patří přímo Samsungu. Je to teprve podruhé, co jihokorejský gigant podobnou konferenci koná, první byla v roce 2005. Obecně je Samsungu relativně tajnůstkářskou společností a v rámci finančních výsledků odhaluje minimum informací. Pravděpodobně si myslí, že jsou tak velká společnost a nemusí nikomu nic dokazovat. Přesto na začátku roku došlo k propadu akcií o dvacet procent a tak Samsung nyní pociťuje potřebu dokázat investorům že ví, co dělá.

David Podzimek

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *