Samsung plánuje prodat jeden milion kusů Galaxy Mega 5.8 za měsíc

Samsung včera oficiálně představil dva chytré telefony, oba patří do nové řady Galaxy Mega a mají označení 5.8 a 6.3, jména odpovídají uhlopříčkám displeje. Podrobnější specifikace nových zařízení si můžete přečíst ve starším článku. Jsou to velmi kontroverzní zařízení – buď vám bude vadit, že Samsung přináší stále větší telefony, nebo doufáte, že vám dovolí nahradit tablet a telefon jedním zařízením. Výrobci každopádně vidí na trhu mezeru pro šestipalcová zařízení a do konce roku jich můžeme očekávat více. 


Přišel vám do teď Galaxy Note 2 velký?

Podle DigiTimes, Samsung objednal 5,8“ LCD panely od Chunghwa Picture Tubes a Gianplus Technology, v objemu jeden milion za měsíc. To není zanedbatelné množství. Připomíná to první model Galaxy Note, 5,3 palcový smartphone, kterému se na začátku všichni smáli. O pět měsíců později společnost informovala, že jich prodala pět milionů, to je průměrně milion za měsíc. 

 

Samsung tak má od Galaxy Mega 5.8 podobná očekávání jako od původního Galaxy Note, který stál u zrodu kategorie tabletofonů či phabletů. Samsung má v nabídce další velké telefony – Galaxy Grand zaměřený na rozvojové trhy, Galaxy Mega 6,3 a Galaxy Note 2.  

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku