Domů » Bleskovky » Samsung si patentoval smartphone schopný zobrazovat holografické ikony

Samsung si patentoval smartphone schopný zobrazovat holografické ikony

Patentové přihlášky nám často dávají nahlédnout na budoucí možnosti chytrých zařízení. Pro demonstraci můžeme uvést například biometrické snímače otisků prstů, které se velmi dobře uchytily a v podstatě se z nich stala nedílná součást všech lépe vybavených smartphonů. Soubory patentů pochopitelně obsahují i nápady, které se do praxe nikdy nepřevedou a výrobcům slouží jako pojistky v konkurenčním prostředí. 

 

Mezi maratonce v podávání patentových přihlášek patří jihokorejský Samsung, jehož bohaté portfolio nově rozšířila myšlenka holografického obsahu pro mobilní zařízení. Bohužel se však nemá jednat o řešení podobné tomu, jaké známe ze série Star Wars či Iron Man. Výrobce zatím operuje s myšlenkou doplňkové jednotky emitující zdroj světla a omezeným polem zobrazení na předem nadefinované prvky či ikony. V praxi by to mohlo vypadat tak, že holografická část nahradí notifikační diodu, nebo zvýrazní senzorová tlačítka pro navigaci operačním systémem. 

 
Ilustrační obrázek

Ať už se může zdát tento nápad jakkoliv zbytečný a úsměvný, pro společnosti je stále těžší přicházet s novými funkcemi, které by uživatele donutily k přechodu na nový produkt. Těžko soudit, zda se uvedený patent skutečně přenese do reality, nicméně v natolik dynamickém oboru nelze vyloučit, že za pár let se holografické displeje stanou běžnou výbavou mobilních telefonů a tabletů.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

 1. krux (neregistrovaný)

  si rovnou měli patentovat hyperpohon a transportni paprsek k tomu:))

 2. Petas (neregistrovaný)

  Me by jen zajimalo k cemu je neco takoveho dobre. Teda krom toho ze zarizeni s timto blbincem bude stat jak nove auto

  • Tomáš (neregistrovaný)

   Ještě nezapomeň zmínit, že to rychle vybije baterku a výrobci by se měli zaměřit hlavně na zvýšení výdrže.

  • Ja zasa nechápem ako si môžu patentovať technológiu ktorá ešte neni ani vyvinutá.

 3. tomas (neregistrovaný)

  Pojdem si patentovat koleso. Ked neni patentovane. Ked si moze apple patentovat kvader…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).