Domů » Bleskovky » Samsung oznámil výměnu tří ředitelů a rekordní finanční výsledky

Samsung oznámil výměnu tří ředitelů a rekordní finanční výsledky

Samsung se pochlubil svými hospodářskými výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku, ve kterém vykázal jak rekordní tržby, tak i zisk. Tržby meziročně narostly z 47,82 na 62,05 bilionů korejských wonů (1,23 bilionů korun), provozní zisk narostl z 5,2 na 14,53 bilionů wonů (287,9 miliard korun). Loni však byly výsledky ovlivněny fiaskem okolo Galaxy Note7.

Mobilní divize vykázala tržby 27,69 bilionů a provozní zisk 3,29 bilionů wonů, což je meziročně méně. Není to však tím, že by Samsung prodal méně smartphonů, ale větší úspěch u něj měly telefony z nižších cenových pater, na nichž korejský gigant nemá tak vysoké marže jako na vlajkových lodích. Pokles v příjmech z prodeje smartphonů však pokryla divize s paměťovými čipy a dalšími polovodiči, které se neobyčejně daří už několik čtvrtletí po sobě. Překvapivě pokles příjmů zaznamenala displejová divize, a to navzdory tomu, že je jejím novým zákazníkem Apple. Ve třetím čtvrtletí asi nebyly objednávky displejů pro iPhone X tak vysoké, jako budou ve čtvrtletích následujících.

Kromě rekordních finančních výsledků Samsung oznámil změny ve vedení tří klíčových divizí, novým ředitelem mobilní divize je DJ Koh, který dosud pracoval na pozici šéfa pobočky mobilních komunikací, a setkávali jsme se s ním při prezentacích nových mobilních produktů na světových veletrzích. Dalšími novými tvářemi ve vedení jsou Kinam Kim, který povede displejovou divizi a HS Kim, který bude novým šéfem divize spotřební elektroniky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. nebylo by od veci kolik to dela v KC. takhle si to mam dohledat sam abych mel aspon trochu predstravu kolik to je ?

  2. Nieje Vám to jedno? Alebo je to tak dôležité, lebo to chcete odkúpiť?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).