Domů » Bleskovky » Samsung oznámil předběžné výsledky, opět očekává rekordní tržby

Samsung oznámil předběžné výsledky, opět očekává rekordní tržby

Samsung ve čtvrtek oznámil odhad výsledků za třetí kvartál letošní roku. Zatím to vypadá, že se bude jednat o další rekordní čtvrtletí. Společnost očekává příjmy v hodnotě 59 bilionů korejských wonů (1,08 bilionu korun) se ziskem okolo 10,1 bilionu KRW (188 miliard korun). Samsung v minulosti dosahoval při odhadech vysoké přesnosti, proto není důvod očekávat velké změny. Minulé čtvrtletí korejský gigant utržil 57 bilionů KRW (1,02 bilionu korun) se ziskem 9,5 bilionu KRW (170 miliard korun).

Nárůst je ještě větší při porovnání s meziročním, kdy Samsung za třetí kvartál loňského roku dosáhl příjmů 52,18 bilionu KRW (970 miliard korun) se ziskem ve výši 8,12 bilionu KRW (150 miliard koun). To je meziroční růst příjmů o více než 13 procent. Minulý kvartál investoři nevyjádřili nadšení a projevovali obavy ze zpomalení trhu s telefony nejvyšší třídy. Zatím nejsou k výsledkům Samsugu bližší informace, ale prodeje chytrých telefonů budou jistě klíčovým segment pro udržení vysoké ziskovosti a růstu korejského giganta.

David Podzimek

2 komentářů

  1. Nedavno jsem videl bagr znacky Samsung. Delaj toho fakt hodne.

    • David Podzimek

      To je jiná divize společnosti, ale dělají například i lodě:) Nepočítají se do těchto příjmů, stejně jako výroba komponentů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).