Domů » Bleskovky » Samsung opět kraluje. Note7 má ten nejlepší displej, jaký mezi telefony najdete

Samsung opět kraluje. Note7 má ten nejlepší displej, jaký mezi telefony najdete

Když se OLED displeje začaly objevovat v zařízeních od Samsungu, trpěly spoustou nedostatků, jako bylo vypalování zobrazovaného obsahu a uživatelé si těžko zvykali na příliš saturované barvy. Postupem času ale korejský výrobce své panely neustále vylepšoval a nyní takřka pravidelně získává ocenění za nejlepší displej v chytrém telefonu. Tedy alespoň podle měřítek serveru DisplayMate.

Ten nyní zhodnotil displej novinky Galaxy Note7 (preview) jako ten nejlepší, který je v současné době na trhu, a přebral tak štafetu od vlajkové lodi Galaxy S7. Vloni získal titul model Galaxy S6 a v roce 2014 model S5, který byl pár měsíců na to překonán modelem Note 4.

note7-marshmallow

Hlavními vlastnostmi, kterými displeje od Samsungu bodují, jsou především jas, který u modelu Note7 dosahuje jasu 1000 nitů a zároveň množství světla, jež displej odráží; to dosahuje pouze hodnoty 4,6 %, díky čemuž je panel velice dobře čitelný i za nejostřejšího slunce. Na druhé straně je možné jas displeje snížit na hodnotu 2 kandela na metr čtvereční (2 nity) pro pohodlné používání ve tmě.

Tip: Kompletní specifikace včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů

Ocenění se použitému panelu dostalo také za 4 možnosti přizpůsobení saturace barev, barevný gamut, i za použití dvou senzorů pro nastavení jasu displeje – jeden je umístěn klasicky na čelní straně telefonu, druhý je potom na zadní straně.

note_7_3

Podle mnohých je model Galaxy Note7 prozatím nejlepším telefonem s operačním systémem Android a zdá se, že Samsung jej osadil svými nejlepšími technologiemi. Jak se zařízení osvědčí v praxi ukáží až reálné testy a používání.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments