Samsung Omnia W: Hodně muziky za málo peněz (recenze)

Samsung Omnia W je nástupem oblíbeného modelu Omnia 7, oproti kterému nabízí menší rozměry a hmotnost, rychlejší reakce a lepší výdrž baterie. Jak telefon obstál v našem testu?

Ačkoli by to dle vyhlášení ankety Android roku 2011 mohlo vypadat, že většinu telefonů s Androidem vyrábí Samsung a ve svém portfoliu snad ani nic jiného nemá, opak je pravdou. Kromě vlastního systému Bada se Samsung pustil i do rybníka spravovaného Microsoftem a svoji novinku Omnia W vybavil operačním systémem Windows Phone 7.5. A dnes se na tento kousek podíváme podrobněji. Omnia W je nástupcem velice oblíbeného modelu Omnia 7, který je dnes možné pořídit za poměrně sympatickou cenu, i když ani nová Omnia W nestojí příliš mnoho. Ve srovnání s původním modelem je Omnia W nepatrně menší a lehčí; podíl na tom má i displej s úhlopříčkou 3,7″ (Omnia 7 disponuje čtyřpalcovým panelem). Pocitově se nám také zdá, že Omnia W je o něco rychlejší, poznáte to třeba při spouštění aplikací nebo používání webového prohlížeče. Zlepšila se také výdrž baterie, i když to stále není ideální.

- - -

Klady (+)

– nízká cena
– slušný výkon, rychlé reakce
– kvalitní displej
– operační systém a bonusový software

Zápory (-)

– absence paměťových karet
– 8 GB vnitřní paměti
– fotoaparát
– průměrná výdrž baterie

-
Za zapůjčení děkujeme společnosti Sunnysoft, kde si Samsung Omnia W můžete zakoupit.

Obsah balení

Omnia W dorazila v malé bíle krabičce obsahující kromě samotného telefonu a baterie ještě sluchátka, microUSB kabel, nabíječku a návody. Tedy nic extra a není se tu dál čemu věnovat. I tak se ale musím u některých součástí zastavit. Slušně mě zklamala sluchátka. Vůbec mi nesedí v uších, šumí, praská v nich a mají na můj vkus zbytečně dlouhý kabel. Upřímně, kdyby si je Samsung odpustil, udělal by lépe.

SAMSUNG i8350 Omnia W lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Dneska je poměrně moderní dávat do balení nabíječku, do které se zapojí přibalený datový kabel. U Omnie W se Samsung vrátil k řešení samostatné nabíječky (včetně kabelu) a samostatného datového kabelu. Já osobně to vnímám jako krok zpět a možná zbytečné náklady.

- - -

Takže můj výsledný dojem je následující. Kdyby si Samsung odpustil sluchátka, použil jiné řešení nabíječky a Omnii W ještě o nějakou tu korunu zlevnil, udělal by mnohem lépe pro prodejnost tohoto jinak povedeného modelu.

Design a dílenské zpracování

Design je jedním slovem nuda. Přední straně dominuje velký displej a pod ním obligátní tři tlačítka. Prostřední je hardwarové a snaží se připomínat své „příbuzné“ ze Samsungu Galaxy S II nebo Galaxy Note. Moc mu to ale nejde. Krajní tlačítka jsou dotyková. Nad displejem je jméno výrobce, mřížka sluchátka a vedle ní senzory a přední VGA kamerka. Pravý bok „ozvláštňují“ tlačítko spouště fotoaparátu a zapínací tlačítko. Na levém najdeme pouze dvojtlačítko ovládání hlasitosti. Zadní část je zajímavá částečně kovovým krytem, vystouplým jménem výrobce, označením „Windows Phone“, čočkou fotoaparátu, diodou a hlasitým reproduktorem. Horní hrana obsahuje 3,5 mm jack a spodní microUSB konektor. Toť vše, suchý popis. Jaká je ale Omnia W ve skutečnosti?

- -  -   

Omnia W je malá černá krabička, bez špetky inovací nebo kreativity, které ale zároveň neurazí. Je konzervativní, vcelku elegantní a hodí se takřka k jakémukoli životnímu stylu (s rezervou). Nemohu říct, že by mě kdoví jak zaujala, že bych si z ní „kecnul na zadek“. Na druhou stranu po celou dobu jsem z ní měl dojem velmi příjemného a solidně zpracovaného telefonu, který velmi dobře padne do ruky a pohodlně se ovládá, a to i jednou rukou. A to je nakonec to nejdůležitější. Telefon sice může být designově zajímavý, ale když nebude pohodlný do ruky, nebudete ho rádi používat. Omnii W bych mohl označit za vzhledově nezajímavou, ale celkový dojem z používání toto převáží. Je prostě dobře a promyšleně postavená.

- - -

V mnoha diskusích jsem narazil na názory, že Omnia W není zrovna dobře zpracovaná. Kritika se týkala hlavně zadního krytu a jeho usazení na těle telefonu. Nevím jak jiné kusy, ale testovaný byl naprosto precizně zpracovaný, bez jakýchkoli známek postupného opotřebení. Nikde žádná vůle, projev „odfláknutosti“. Musím Omnii W pochválit. Jde o opravdu precizně a solidně zpracovaný telefon, který vypadá, že vydrží i hrubší zacházení a nějaký ten pád.

- - -

Displej

Parametry hovoří jasně. Displej musí být kvalitní. 3,7“ mi na telefon této kategorie přijde jako optimální varianta. Je samozřejmě kapacitní s podporou multitouch. Samsung použil Super AMOLED technologii a v otázce rozlišení se musel držet požadavku Microsoftu, tedy 800 x 480 pixelů (252 ppi). Na displeji této velikosti je to bez problémů. Je jemný, i když při bližším pohledu jsou jednotlivé pixely vidět. Široké pozorovací úhly jsou u SAMOLED technologie asi samozřejmostí. Stejně tak automatická regulace jasu a možnost nastavení doby podsvícení.

- -

Na telefon v této cenové hladině je displej perfektní a z mého pohledu mu není co vytknout. Má věrné podání barev a výborný kontrast.

Srovnání s Nokia Lumia 800 a iPhone 4

- - -

- - -

- -

Fotoaparát a záznam videa

Fotoaparát se svými parametry řadí mezi dnešní průměr. 5Mpx, čtyřnásobný digitální zoom, LED blesk, autofocus a uživatelské nastavení scén, ISO a vyvážení bílé. Suché parametry ale neřeknou nic o tom, jaké jsou výsledné fotky.

- - - 

Průměrné. Omnia W není žádný zázrak. Za dobrých světelných podmínek, optimálně za slunečného počasí, vám vykouzlí poměrně dobré a ostré fotky s věrnými barvami. Běda ale, aby se sluníčko schovalo, nebo se začalo šeřit. Najednou se na fotkách objeví nepříjemný šum. Fotky z interiéru jsou také průměrné, za špatného světla ale přímo hrozné a nepomůže ani vestavená LED dioda nahrazující blesk, která je opravdu slabá. Na druhou stranu v této cenové kategorii nelze očekávat zázraky, a proto bych foťák označil za průměrný, ale dostačující.

- - -

Stejné je to s videem. Nabídne vám relativně široké uživatelské nastavení a dvě rozlišení. VGA a HD. Výsledné video není špatné, ale nedosahuje kvalit například Samsungu Galaxy Note nebo Motoroly Razr.

Baterie a výdrž

Baterie s kapacitou 1500 mAh napovídá, že Omnia W by mohla něco vydržet. Zklamu vás. Nevydrží. Během testování se dostala na průměrnou hodnotu jednoho dne. Při mém běžném používání prostě víc nezvládla. Ráno vyndat z nabíječky, pak pár hovorů (cca 45 min celkem), SMS (cca 20), přijaté i odeslané maily, celý den na 3G se zapnutou WiFi, brouzdání po internetu, velmi intenzivní využití Twitteru a večer už si řekla o další příděl šťávy. Nedovedu si představit, co bych musel dělat, aby Omnia W vydržela víc jak jeden den. To bych si ji nejspíš nesměl vůbec všímat.

Oficiální údaje o 350 hodinách v pohotovosti nebo 5,5 hodinách hovoru tedy berte se značnou rezervou a připravte se, že budete nabíjet denně. Na druhou stranu nevidím žádný problém v tom každý večer strčit telefon na noc do nabíječky. Už to tak dělám poměrně dost dlouhou dobu a nevadí mi to. Test baterie jsme spustili také v programu WP Bench, kde Omnia W vydržela 2 hodiny a 55 minut. Přehrávat filmy s maximálním jasem displeje telefon zvládne zhruba 4 hodiny a 10 minut; poté se přihlásí o dobití.

Operační systém a výkon

Samsung postavil dva v podstatě stejné telefony. Jeden vybavil Androidem 2.3 (Galaxy W) a druhý Windows Phone 7.5 (Omnia W). Oba stojí plus minus stejně (Omnia W je o něco levnější), proto bude zajímavé pozorovat jejich prodejní čísla.

Výkonově jsou oba telefony v podstatě identické, zajímavé bude jejich srovnání tváří v tvář. Oba mají single-core procesor Qualcomm MSM8255 Scorpion s frekvencí 1,4 GHz, grafiku Adreno 205 a 512 MB RAM. Mají stejné displeje, fotoaparáty, baterie atp. Opravdu jen minimální rozdíly. Výkonové rozdíly tu ale dozajista budou. Otázkou je, v čí prospěch.

- - -

Jako jednu z největších vad Omnie W vidím vnitřní paměť o kapacitě 8 GB. Nejspíš by to ani nevadilo, ale telefon nepodporuje paměťové karty a pro uživatele dostupných 6,67 GB je opravdu velmi málo. A o variante s vyšší kapacitou paměti zatím ani zmínka. Konkurence je na tom v tomto ohledu mnohem lépe.

Windows Phone 7.5 je mladý operační systém, který prochází postupným vývojem. V testované Omnii W byla aktuálně verze 7.10.7740.16, a ačkoli je na světě novější verze, telefon její aktualizaci zatím nenabídl. To nakonec ani nevadí, protože řeší drobnosti kolem baterie, WiFi a klávesnice, nicméně už teď je Windows Phone 7.5 kvalitní, rychlý a stabilní OS, který nabídne minimálně stejný uživatelský komfort jako konkurence.

- 
Hodnoty naměřené programem WPBench

Windows Phone 7.5 netřeba představovat. Svůj obrázek si můžete udělat z dříve vydaného videopohledu. Já sám musím dodat, že je to přesně ten systém, který modelu jako je Omnia W sedne. Jednoduchý, intuitivní, rychlý, nikde nezdržuje a nemá na uživatele připraveny žádné záludnosti. Stačí vyndat telefon z krabice a začít používat, a tak to má být. To, že vypadá moderně a neotřele je už jen třešnička na dortu.

- - -

Jako každý jiný OS má Windows Phone 7.5 samozřejmě i svoje vady. Mezi ty největší jasně patří jednotné nastavení hlasitosti pro všechny zvuky. To je až nesmyslná a nepochopitelná vlastnost. V určitých místech systému je vidět, že vývojáři spěchali, a tak už nevěnovali tolik času vzhledu a ergonomii. Například tlačítko „Ukončit“ hovor je na displeji zbytečně vysoko. Dotykové tlačítko s lupou, které funguje jako vyhledávání je další nesmysl. Zaprvé rovnou otevírá stránku s vyhledávačem Bing, za druhé není možné jeho funkci změnit a za třetí držím-li telefon v pravé ruce, ocenil bych na místě lupy spíš tlačítko se šipkou zpět.

- - -

Mapy jsou očividně kapitolou sama pro sebe. Opravte mě, protože jsem možná slepý, ale nenašel jsem jeden jediný způsob, jak v mapách vyhledávat. To, že jsou Mapy kvalitní, přehledné a rychlé je k ničemu, když v nich nelze hledat. Ještě, že v Marketplace jsou alternativy.

Organizační funkce, kontakty a sociální sítě

Vše kolem kontaktů, kalendáře, úkolů, synchronizace, sociálních sítí atp. vychází z toho, co nabízí Windows Phone 7.5 a Samsung v této oblasti nepřidal a neupravil vůbec nic.

- - -

Je zde tedy dlaždice Lidé, která vás zavede do kontaktů sdílených a propojených ze všech účtu a sociálních sítí, které si v telefonu nastavíte. Musím uznat, že to funguje perfektně. Všechny kontakty na jednom místě a jsou dobře propojeny. V telefonu jsem si nastavil GMail, Hotmail, Yahoo!, Twitter, Facebook a LinkedIn a systém všechny kontakty spároval a řešit jsem musel jen jediný konflikt, což je u několika stovek kontaktů perfektní výsledek.

- - -

Systém vás zároveň dokáže upozorňovat na nové zprávy, zmínky, události ze sociálních sítí Twitter, Facebook a LinkedIn. Zároveň na ně umí odesílat zprávy. I tak jsem si ale pro Twitter a Facebook nainstaloval samostatné aplikace. Přeci jen mi nabízejí podstatně větší pohodlí a více možností.

- - - 

Kalendář je vcelku povedený, ale chybí mu týdenní pohled. Zobrazuje a synchronizuje všechny kalendáře z propojených účtů. Jsou barevně odlišené a můžete si zvolit, se kterými chcete pracovat. Vytvoření nové události je velmi rychlé a intuitivní. Zároveň si můžete na home screen přidat dlaždici, která bude zobrazovat nejbližší událost v kalendáři. Stejná se objeví i na lock screen. Úkoly jsou jednoduché bez jakýchkoli složitějších nastavení a pokročilejších možností.

- - -

Internetový prohlížeč neboli Internet Explorer 9 upravený pro mobilní operační systém. Podporuje prohlížení ve více záložkách, ukládání stránek do Oblíbených, nastavení nahlášení sebe sama jako „mobilní“ nebo „stolní“ verze, sdílení webů skrz sociální sítě a možnost připnout si zvolenou webovou stránku na home screen jako dlaždici. Jak jistě víte, nepodporuje Flash. Zato je perfektně rychlý, webové stránky zobrazuje korektně a dá se pohodlně použít na „takové to mobilní brouzdání“.

-

E-mail je dnes takřka základní funkcí každého smartphonu. Nejinak je tomu u Omnie W. Jednoduše lze natavit Outlooku (Exchange), Yahoo!, Google, Hotmail, resp. Windows Live. Pro ostatní účty musíte mít podrobnější údaje. Pro každou schránku máte vlastní „aplikaci“, ale lze nastavit i sdružený Inbox pro všechny účty. U každé schránky můžete zobrazit složky, podpis a režim synchronizace. Buď push, manuálně nebo v zadaných intervalech. Z účtů lze zároveň synchronizovat i kalendáře a kontakty, ale o tom už jsme mluvili. Mail si samozřejmě poradí i s přílohami a ty nejběžnější otevře díky nativní podpoře Office v systému.

- - -

Xbox Live je herní platforma Microsoftu. Lze ji považovat za další sociální síť, protože si další hráče můžete přidávat jako přátele, komunikovat s nimi, porovnávat výsledky z her, atp. Perfektní je možnost vytvořit si vlastního avatara díky Xbox Live Extras. Upřímně, tento koncept je výrazně promyšlenější a povedenější než Game Center v iOS od Apple.

- - -

V telefonu nebyly předinstalovány žádné hry, ale vzhledem k zmíněnému Xbox Live a množství her v Marketplace to nevnímám jako zásadní chybu. Her je dostatek, včetně těch zdarma.

Telefonu samozřejmě nechybí budík, kalkulačka, FM rádio s RDS a možnost stahování podcastů. U poslední jmenované funkce je omezení v nutnosti synchronizovat podcasty skrz software Zune v počítači.

Ostatně Zune budete potřebovat i pro zálohování telefonu, nahrávání medií, aktualizace SW telefonu atd. Umožní vám i stahování fotek a videí z telefonu, prohlížení Marketplace a instalace aplikací a her a různá nastavení telefonu. Osobně musím podotknout, že se jedná o uživatelsky příjemnější software než iTunes od Apple. Je rychlejší a vypadá moderněji.

Bonusový software

Co si pro nás připravil Samsung navrch oproti základu ve Windows Phone 7.5?

AllShare je klasika, kterou naleznete snad v každém novém Samsungu a umožní vám sdílení médií z telefonu dál za pomoci DLNA.

FunShot vám za pomocí 12 efektů umožní vtipné hříčky s fotkami. Můžete použít Vyboulení, Zmáčknutí, Zatočení, Zkroucení, Natažení, Kaleidoskop, Termovizi, Zrcadlo a další.

MiniDiary je aplikace fungující jako deníček a věnoval jsem se jí v recenzi Samsungu Galaxy Note.

Now je aplikace, které se mě osobně líbí nejvíc. Za prvé obsahuje velmi povedené a spolehlivé počasí a následně pak zprávy ze světa, burzovní indexy a vývoj měnových kurzů. Zároveň má pěknou dlaždici na home screen.

- - -

Photo Studio je povedená aplikace nahrazující Fotoaparát s možností následné úpravy fotek. Nejvíc mě zaujala možnost fotit panoramatické fotky a Kombinace, tedy 2v1. Funguje to tak, že nejdřív vyfotíte levou polovinu obrázku, pak pravou a aplikace je spojí dohromady. Povedené a praktické například při porovnání dvou věcí vedle sebe. Aplikace umožní i sdílení fotek na různé sociální sítě a webové galerie.

RSS Times je vcelku povedená RSS čtečka, ale pokud to se čtením zpráv v telefonu myslíte vážně, spíš vám doporučím investovat do aplikace Zprávy N7.

Dále Videohovor, Správce bezdrátové sítě a to je vše. Není to málo, ale ve srovnání například s Nokií, která vám v základu dá plnohodnotnou a kvalitní navigaci, to není nic moc. Snad se Samsung do budoucna polepší.

Závěrečné hodnocení

Samsung Omnia W to na trhu nebude mít lehké. Konkurence je velmi silná a patří mezi ni i předchůdce, Samsung Omnia 7, která se aktuálně prodává za stejnou cenu, o něco levnější HTC 7 Mozart, dražší HTC Titan a v neposlední řadě i Nokia Lumia 710, která se chystá vstoupit na náš trh v následujících dnech, případně trochu exotičtější ZTE Tania.

Graf ceny produktu SAMSUNG i8350 Omnia W poskytuje server Heureka.cz

Omnia W má ale co nabídnout. I přes její vady, kterých není úplně málo, ji považuji za velmi povedený telefon pro běžné uživatele, kteří nejsou nijak nároční, nebo pro ty, kteří chtějí vstoupit do světa Windows Phone 7.5. Obě skupiny budou spokojené. Ta první delší dobu, ta druhá do doby, než se rozhodne pro dražší a vybavenější přístroj.

Omnii W mohu s čistým svědomím doporučit těm, kteří hledají spolehlivý telefon s širokou nabídkou možností, ale zároveň za příznivou cenu. Pokud máte k telefonu nějaké dotazy, využijte prostoru v komentářích nebo naší speciální sekce v diskuzním fóru.

Marek Hajn

71 komentářů

 1. Dominik556 (neregistrovaný)

  Já mám omnia 7. A u téhle omnie vidím největší minus ten menší displej a menší paměť. To by mě od nákupu odradilo.

  • janac_marek (neregistrovaný)

   Vidíš. Teba odradilo a iného to práve donútilo zamyslieť sa nad jeho kúpou.

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   Máte pravdu. Podle mě menší displej tolik na závadu není, ale jen 8GB ano.

   Na druhou stranu subjektivně je OmniaW příjemnější do ruky, a to ovlivní hodně těch, kteří se rozhodují mezi ní a Omnií 7.

 2. Mathew (neregistrovaný)

  Moc pěkná recka jako vždy. Já jsem nakonec nevydržel a vzal bazarovou Omnii 7 a teď přemýšlím o Lumii 800, ale Wéčko bylo mojím favoritem docela dlouhou dobu.

 3. Ondra (neregistrovaný)

  Já tento telefon vlastním a nemůžu si ho vynachválit! :)

  Výdrž baterie není nic překvapivého (u dnešních smartphonů sem asi nezažil že by telefon vydřel při celodenním používání déle než den..), cena je opravdu odpovídající ba naopak bych řekl že za něj chtějí hodně málo, takže nechápu proč autor napsal že by ho mohli ještě zlevnit..

 4. Ondra (neregistrovaný)

  A to že nemá špetku inovace v designu autor okamžitě odvolá :D :D , i kvůli němu se mi totiž zalíbila :)

 5. Andreas (neregistrovaný)

  Díky za recenzi a za bílé pozadí u ukázek ze systému, není to tak časté a je to osvěžující :-)

  • martan1981 (neregistrovaný)

   A hlavne je to zabijak baterky pri AMOLEDoch, potom sa autor cuduje ze to nic nevydrzi :)

  • Jiří Hrma (neregistrovaný)

   To jsem zmiňoval už v recenzi Omnie 7, ostatně i Samsung doporučuje používat černé téma a Marek jej také při testování měl nastavené. Jen pro fotky jsme použili bílé, protože nám to přišlo zajímavé :)

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   Přesně tak. Ve většině recenzí co jsem viděl, mají WP7 telefony nastavené tmavé téma. Proto jsme pro tuto recenzi volili bílé, abychom se něčím odlišili.

   Jsem rád, pokud se to líbí.

   Jinak jsem celou dobu používal tmavé téma, takže s výdrží to nemá nic společného.

 6. gotys (neregistrovaný)

  Mám dotaz, proč fotíte obrazovky a neděláte screeny? Fotky displeje nevypadají moc dobře….

  • Mathew (neregistrovaný)

   Protože Windows Phone screenshoty dělat neumějí. Už se to několikrát probíralo i tady ve fóru!

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Mathew (neregistrovaný): Presne tak,aplikace pro screenshoty existuje jen v podobe homebrew takze je potreba mit odemceny telefon.

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   Viz. předchozí dva příspěvky.

   Screnshoty lze na Windows Phone 7.5 dělat jen pomocí aplikací, které fungují jen na odemčeném telefonu.

   A i když by to šlo, tak zapůjčené telefony opravdu odemykat nebudu.

 7. Mr. Vosa (neregistrovaný)

  Musím autora pochválit. Takto má vypadat recenze. Oproti vašemu partnerskému webu mobilmania.cz, kde byla velice suchá a nudná recenze na Lumii 800, tak toto je přímo bomba. Plná osobních zkušeností a názorů a ne výpis vlastností, které vyčteme z tabulky. Skvělá práce! Z tohoto si může člověk udělat obrázek o telefonu, když se rozhoduje o koupi. A já jakožto majitel jsem zase čekal na nějakou pořádnou, abych viděl můj mobil i z jiného pohledu, nejen z mého

  Jinak tak nějak souhlasím s autorem. Uživatel nejsem příliš náročný a zároveň jsem chtěl vyzkoušet WP, proto jsem volil Omnii W a za cenu 6 900? To se musí koupit :). Mobil je přesně takový, jaký jsem očekával a chtěl. Větší paměť by mu slušela, ale naučil jsem se s ní žít a víc nepotřebuji. Člověk aspoň v tom mobilu má jen to, co opravdu potřebuje a necpe tam všechno.

  Fotoaparát jsem skvělý nečekal, ale dle mého když se s tím člověk trošku naučí, tak ty fotky jsou vcelku povedené.

  Tip: U každé fotky dejte „automaticky opravit“. Zlepší to kvalitu fotky. Třeba při focení s bleskem odpadne zelený nádech fotky.

 8. Radiiimek (neregistrovaný)

  Ty sluchátka mě fakt pobavily, vysvětlí mi někdo jak k telefonu řekněme od 7 výše (vyjma ty skvělé ejč tý sí s beats audio, které jsou jen předražený základní model s lepšíma sluchátkama) dostanete takové prachsprosté, odporné sluchátka, které mají hudební přednes takřka nulový? Ať je to Samsung, LG, Apple prostě ty sluchátka stojí za ho**o. Tak buď ať tam výrobci sluchátka vůbec nebalí a nebo ať dělají nějaké slušné. Uživatel je pak nucen pokud chce poslouchat hudbu si dokoupit sluchátka což je další investice navíc.

  • mimonaut (neregistrovaný)

   mě třeba sluchátka u omnia7 přišli lehce nadprůměrné. Jsem hodně náročný na kvalitu zvuku, a přesto je vydržím poslouchat.. Takže mě překvapila ta zmínka o nekvalitě u Wčka..

  • premikkoci (neregistrovaný)

   mimonaut: Sluchátka u Omnie 7 mě také překvapily, ale konec konců kupujeme si telefon, ne sluchátka. Pokud chce někdo lepší zvuk, tak si stejně koupí jiné.

  • Radiiimek (neregistrovaný)

   premikkoci: Jo o tom žádná souhlasím s tím co si napsal, jenomže prostě když si koupím telefon na několik tisíc tak bych čekal i to dodávané příslušenství bude té cenně odpovídat. A ne že dostanu sluchátka, co bych koupil třeba v Tes*u za 99,- Kč a to by ani nebyly v akci.

  • Sonny McLaren (neregistrovaný)

   Ona ty sluchátka od Apple jsou úplně stejně na h*vno. Jen vypadají stylověji a stojí asi 1500,-

  • Radiiimek (neregistrovaný)

   Sonny McLaren: Nechápu teď tvůj komentář? Pokud si četl i můj první příspěvek tak sem tam psal že i Apple dodává sluchátka v kvalitě která určitě cenně celého přístroje (i dodávaného příslušenství) neodpovídají. Sluchátka co byly u iPhonu sem používal asi 10 minut. Jsou stejně nekvalitní (co se týče zvuku) tak jako třeba tady ty u Omnii W ;-)

  • Sonny McLaren (neregistrovaný)

   Radiiimek: Omlouvám se, Apple jsem tam přehlédl :)

  • Fireman (neregistrovaný)

   To je otázka… když si koupím nový telefon a dodávaná sluchátka jsou na prd, koupím si jiné, lepší. Ale když si později koupím jiný telefon a dodávaná sluchátka jsou opět na prd, nemusím si kupovat jiná sluchátka, protože už jedny mám.

   Když by tam dodávali kvalitní sluchátka, stejně nemusí sednout všem (viz tato recenze, autor neříká, že zní špatně, ale že mu nesedí v uších a to je rozdíl) navíc má každý rád jiný zvukový přednes toho samého, takže ani super audiofilní sluchátka nemusí oslovit každého. A jen budu zbytečně platit víc za něco o co nestojím.

 9. xyz (neregistrovaný)

  By me zajimalo, z jakeho duvodu stoji lumie 800 zhruba o pet tisic vic, kdyz je hardware az na 8gb pameti prakticky identicky.

  • premikkoci (neregistrovaný)

   Zkus napsat do Nokie, třeba ti odpoví :D Btw. cenu ani tak nedělá hardware

  • Radiiimek (neregistrovaný)

   Co třeba za „jedinečnost“ tohoto modelu? Jeho zpracování co sem četl všude na internetu je „nadprůměrné“ oproti ostatním WP telefonům. A také má trošku jinou výbavu, např. Navi a všechny ty ostatní Nokijácké doplňky :-)

   Myslím že o cenně o WP nerozhoduje ani tak HW ale spíše zpracování a „něco“ co ti dá výrobce navíc a pak samozřejmě zpracování a použité materiály.

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   Lumia 800 má navrch 8GB paměti, kvalitní navigaci, lepší foťák.

   Nicméně ten rozdíl je hlavně v designu, zpracování a zaměření telefonu.

   A když se to sečte, tak si ten cenový rozdíl rozhodně obhájí.

  • mlndsk (neregistrovaný)

   Marek Hajn: Navigace od Nokie (Drive) je naprosto k nicemu. Pouzival jsem ji cca tyden a srovnaval s navigonem. Navigon jasne vede, v moznostech, nastaveni a hlavne navigaci. Nokia ani jednou nezvolila spravnou trasu. Ano je zdarma, ale radeji zaplatit, nez se nechat navigovat blbe.

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   mlndsk: V autě mám už víc jak rok Navigon 70. Nemám k němu větších výtek, kromě toho, že mě občas protáhne děsnejma dírama. Ale funguje spolehlivě.

   Teď používám navigaci v Lumia 800 a stejně tak nemám výtek. Trasy hledá +- stejné jako Navigon a funkčně bohatě stačí.

  • htcjirka (neregistrovaný)

   mlndsk: Navigon se urcite neda srovnavat s Nokia Drive.Ta navigace je uplne nekde jinde.Nokia Drive je zdarma takze je pochopitelne,ze nedosahne kvalit Navigonu.

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Marek Hajn: Neplet sem Navigon 70,ale Navigon ve verzi 4 pro Windows Phone,rict ze vysledek trasy je uplne stejny je hodne odvazne.Nokia Autem je spise takova zaloha ci nouzovka.

  • makovac (neregistrovaný)

   Marek Hajn: Nerozumím zmínce o kvalitní navigaci. Ta navigace je hodně nedodělaná a ve srovnání s ostatními hlasovými navigacemi zaostává ve funkčnosti o parník. To samé platí i o srovnání navigace Lumie s jejími symbianovskými sestrami hlasové navigace. Bohužel, na WP7 je zatím k dipozici jenom jedna hloasovaá navigace od Navigonu bez české lokalizace. Takže existencí navigace Lumia rozhodně navýšení ceny neobhájí, spíše naopak. Měla by lidem platit za to, že jsou ochotni její beta nedodělek vůbec testovat.

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   makovac (neregistrovaný): V cem konkretne zaostava a co ji chybi?

   A jakou jinou navigaci tedy? Navigon neni v cestine ( coz by pro spoustu lidi mohl byt podstatne vetsi problem, nez ze Nokii chybin cas dojezdu) a stoji 2000 Kc.

   A jinou pouzitelnou jsem v Marketplace zatim nenasel.

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   htcjirka: Chceš mi říct, že Navigon pro WP7 počítá trasy jinak než Navigon 70?

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Marek Hajn: Ne,chci tim rict ,aby jsi srovaval srovnatelne,logika trasy Nokia Autem je zcela odlisna oproti Navigonu 4.1 a znatelne horsi oproti Navigonu 4.1.Napsat ze Nokia Autem naviguje stejne dobre a otimalne jako Navigon 4.1 je hodne zcestne a neobjektivni.Nokia Autem jsou zatim nedodelek.

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   htcjirka: No očividně to tak úplně není.

   Porovnával jsem cca 15 tras po celé republice (které znám a které jezdím) (různé profily cest, různé vzdálenosti, různé směry). A Nokia Autem je s minimální odchylkou naplánovala stejně jako Navigon 70. Takže v tomhle problém vážně nevidím.

   Tzn. z mého uživatelského pohledu není v tomto mezi Nokia Autem a Navigon 70 žádný rozdíl.

   Dokonce mám trasu na severovýchodě Čech, kde mě Navigon pokaždé vede špatně (polní cesta) a Nokia trasu spočítala správně.

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Marek Hajn: Tak ja obe navigace testuju a viditelne Nokia Autem podava horsi vysledky,zalezi take na aktualnosti map jake mas v Navigonu.Potvrzuji to nejen ma slova,ale i ostatnich uzivatelu nejen tady ale i na webu.Ale jako nouzivka Noka Autem dobre.Nic velkeho od navigace zadarmo clovek cekat nemuze.

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   htcjirka: Pak by to znamenalo, že Navigon 70 plánuje trasy jinak než Navigon pro WP7.

   V čem konkrétně pozoruješ rozdíly v plánovaných trasách?

 10. miramares (neregistrovaný)

  Recenze na tento web poněkud „neobvyklá“, ale dobrý. Jen by mě zajímali, jestli bude autor při každé recenzi WP telefonu znovu upozorňovat na systémové nedostatky viz. zvuk apod.

  • biscuit84 (neregistrovaný)

   Tak Marek Hajn ma trochu iny styl pisania nez Jirka Hrma. Taky volnejsi a menej formalny by som povedal :)

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   V čem je podle vás recenze neobvyklá?

   Na nedostatky WP7 nebudu pokaždé upozorňovat, stejně jako to nedělám u recenzí telefonů s Androidem.

   Nerecenzuji OS, ale hlavně telefony.

   OmniaW je první recenze s WP7, takže jsem se částečně zaměřil i na systém jako takový.

  • xxx (neregistrovaný)

   Proč by ne. WP jsou neoddělitelnou součástí telefonu => chyba systému = chyba telefonu.

   Jako potenciální zákazník se chci z recenzí dozvědět i nedostatky telefonu.

  • miramares (neregistrovaný)

   Marek Hajn: máte pravdu, toto je skutečně vaše první recenze, u Lumie to ještě recenze nebyla :-)

  • miramares (neregistrovaný)

   xxx (neregistrovaný): chyba systému a nedostatek systému jsou dost diametrálně odlišné významy

  • xxx (neregistrovaný)

   miramares: Máte pravdu, zjednodušil jsem to. Ovšem výsledek je u obou stejný – naštvaný/zklamaný/iritovaný uživatel.

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   miramares: Nic ve zlym, ale zatim jen placate nesmysly a nijak konkretne jste se nevyjadril.

   V jednom mate ale pravdu. Clanek o Lumii nebyla recenze, ale prvni dojmy, coz v nem bylo nekolikrat zmineno, takze mate plusove body navrch ;)

   Nicmene se ptam znovu. V cem je recenze „neobvykla“? Co konkretne se vam nelibi? Co konkretne vam vadi?

 11. janac_marek (neregistrovaný)

  „Dotykové tlačítko s lupou, které funguje jako vyhledávání je další nesmysl. Zaprvé rovnou otevírá stránku s vyhledávačem Bing, za druhé není možné jeho funkci změnit a za třetí držím-li telefon v pravé ruce, ocenil bych na místě lupy spíš tlačítko se šipkou zpět.“

  Moc nesúhlasím. Tlačidlo back je na skvelom mieste a dostupnom palcom a vľavo… je späť pochopiteľnejśie ako keby bolo späť napravo.

  A lupa Bing… No v našich končinách sa možno otvorí IE a Bing, ale dal som si jazyk pre browser ENG a ide mi natívna app, ktorá je blesková a viem pomocou nej prekladať text, zistiť aká pesnička práve hrá, načítať QR kód alebo vyhľadať niečo na webe.

  Toto vôbec nepovažujem za zlé a je to na správnom mieste. Osobne som zato, aby sa sem zintegrovala možnosť aj navigácie.

  Zadám back, naťukám destináciu, dám OK. Neznie to geniálne?

  A presne o tom je WP. Bleskovosť.

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   Tisíc lidí, tisíc názorů.

   Já tlačítko s lupou moc nepoužívám, takže mi vážně překáží.

   Mám prohlížeč přenastavený na English(UK), ale ani tak to není žádná výhra.

   Spíš jsem zvědavej, jak bude vypadat integrace Seznam.cz

  • janac_marek (neregistrovaný)

   Marek Hajn: Tak samozrejme. 1000 ludi, 1000 chutí.

   Ale…

   Ak sa spraví štatisticka často používaných funkcií, vyhľadávanie je neodeliteľnou súčasťou dnešného sveta.

   Mne sa zda celkom logické, že pod jedným tlačidlom viem vyhľadať reštauráciu, preložiť text, zistiť aká hudba to hraje, načítať QR kód. Chcel by som aj u nás lepší Scout.

   Z tohoto buttonu by som privítal aj prístup k navigácii. Zdá sa mi to také prirodzené umiestnenie.

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   janac_marek: S tim co pisete naprosto souhlasim a treba v PC vyhledavani na Googlu pouzivam mnohokrat za den.

   Jenze WP7 vam nabidnou bud Bing nebo pri zmene lokalizace par funkci navrch, ale porad to neni dotazene a plne lokalizovane reseni.

   Az bude tohle vsechno fungovat v CR/SK tak jak ma, pak to bude super. Ale zatim me to dost podivne reseni.

   Nicmene to nemeni nic na tom, ze sipku zpet na telefonu pouzivam mnohem casteji nez lupu a proto bych jejich prohozeni uvital.

 12. aaa (neregistrovaný)

  Hmm ja sa len pozastavim pri vydrzi telefonu. To co pises je podla mna velmi ale velmi slusne vyuzitie. nezavidim ti sice tvoj zivotny styl, ale pri takom pouzivani je jedne den celkom pekne. Ja na mojom desire mam denne cca 10 min hovoru denne 0 sms, 1 mail, alebo daka IM, wifi cely den vypnuty net dokopy 20 minut polovica na wifi polovica 3g a ked si pustim jednoduchu hru na 10-20 minut telefon je do vecera 10-20 % max a musim nabijat stale.

  Keby som robil co ty tak neverim ze je na trhu telefon co prezije 2 dni a ak to 2 dni v pohode prezit nema trba nabijat kazdy vecer, nebudem celey den trpnut kolko mi este ostava vydrz.

 13. qwerty (neregistrovaný)

  Mne sa zda zvlastne kritizovat jedinu uroven hlasitosti, a pritom chvalit jednoduchost systemu. Ved v tom je ta jednoduchost. Kopec urovni, ktore teraz mam v mobile a ani neviem ako su nastavene ma moc netesi.

  • xxx (neregistrovaný)

   Pokud používáte Android, jsou tam tyto „úrovně”:

   1) Systém (popravdě jsem nepřišel na to, co ovlivňuje, takže ho abi nemusíme počítat)

   2) Vyzvánění

   3) Oznámení (základně spojeno s vyzváněním)

   4) Média

   5) Alarm

   Pokud nejste šťoural, může te si 1 a 3 škrtnout. Zbylé 3 jsou logické. nebo byste snad chtěl, aby vás budík nevzbudil, protože jste si večer ztlumil zvuky, nebo abyste neslyšel zvoněni, protože jste poslouchal hudbu na citlivých sluchátkách a zapomněl vrátit hlasitost na původní úroveň?

  • Marek Hajn (neregistrovaný)

   xxx (neregistrovaný): Souhlas.

   Jednoduchost systemu a jednotna hlasitost vyzvaneni podle me neni jedno a to same.

   Nepouzivam flight mod, jen kazdy vecer ztlumim vyzvaneni. A diky tomu mi budik rano nezazvoni.

   Kdyz v hlucnem prostredi nastavim hlasitejsi vyzvaneni a zapomenu ho pak vratit, tak mi sluchatka urvou usi. To preci neni normalni reseni.

  • Fred (neregistrovaný)

   Marek Hajn: Budik zvoni i pri ztlumnem vyzvaneni…

 14. Wolf9 (neregistrovaný)

  Jen pár poznámek:

  – mapy jsou kvalitní jen pokud nepřepnete na satelitní snímky a nejste čirou náhodou v Česku :-(

  – měsíční přehled v kalendáři, to je prostě běs

  Ale zkusili jste se někdy podívat na Youtube na videa z rozbalování tohoto telefonu? Zjistíte, že v jiných částech světa se dodává ve větší krabičce, je tam mj. praktické pouzdro a taky špuntová sluchátka, patřící do trochu jiné kategorie.

 15. sss (neregistrovaný)

  Zana chcela Samsungung Omnia W a ja mam Samsung Galaxy SII. Zo zvedavosti som ho par dni pouzival. Tak som si nan zvykol, ze uz som jej ho nechcel vratit. Skvely telefon. Neskutocne rychly a taky akurat do ruky/vrecka. Dlho som nevydrzal a kupil som este jeden pre seba. Vrelo odporucam.

 16. streethawk (neregistrovaný)

  Tak Tak, Omnia W je super, mal som vela telefonov, ci uz android, alebo staru Omniu (i900) i Omniu 2, ale toto je fakt bomba, perfektne ovladanie, vsetko funguje ako ma, som maximalne spokojny, mam ju 2 mesiace, ale za nic by som ju momentalne nevymenil…ODPORUCAM

 17. janac_marek (neregistrovaný)

  Aká je čierna na tomto zariadení oproti Lumii 800?

 18. Jakub (neregistrovaný)

  Zdravím, jsem čerstvým vlastníkem Omnia W a narazil jsem na problém s SMS zprávami. Často (během posledních třech dní jednou denně) mi asi 20 vteřin po odeslání sms přijde hláška, že se sms nepodařilo doručit, přestože vím, že mobil adresáta je funkční a zaplý (ověřeno u několika adresátů). Zatím se mi nepodařilo zjistit co to způsobuje, ani restart telefonu nepomáhá. Pomůže až delší časová prodleva (zatím se mi to přesně nepodařilo vyzkoumat). Můj operátor je TMobile a pokud vím, tak ten žádné problémy s SMSkami v posledních dnech nemá. Nemáte někdo z vás podobnou zkušenost?

 19. Paulus (neregistrovaný)

  Zajímalo by mě zda „W-čko má displej s gorilla glas. Dík

 20. David (neregistrovaný)

  Dobrý den,

  s vaší recenzí na Samsung Omnia W jsem velice spokojený. Zeptám se na jednu otázku četl jsem na jiném fóru že tlačítka na přidávání hlasitosti se i při zamknutých klásách stále fungují a lze si přidávat nebo ubírat hlasitost. Což mezi námi není moc dobré. Jaký na to máte názor? Je to tak či není?

  Děkuji za ochotu a odpověď David

 21. Vašek (neregistrovaný)

  Pěkná recenze :)

  Mám Omnii W, ale nějak mi zlobí odesílání zpráv. Slyšel jsem, že je to způsobeno 3G připojením a děje se to, když jdu na mobilní internet. (Internet v mobilu využívám často, proto je to pro mě velké mínus). Mobil mám nyní na reklamaci. Jen by mě zajímalo, zda je to problém několika ojedinělých kousků a spoustě uživatelům nedělá problém surfovat a smskovat nebo je to jen pár kusů (tento problém s sms zprávamy je velice na internetu častým tématem, proto se ptám)?

 22. Pepa (neregistrovaný)

  Jak mám dát programy do telefonu?

 23. lofwyr (neregistrovaný)

  Recenze tak těžce subjektivni, až to bolí a bije do očí….

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *