Domů » Bleskovky » Samsung ohlásil konec levné řady Galaxy J, nahradí ji Galaxy A. Novinky představí už dnes v Miláně

Samsung ohlásil konec levné řady Galaxy J, nahradí ji Galaxy A. Novinky představí už dnes v Miláně

Jihokorejský gigant Samsung má ve svém portfoliu kromě nejvybavenějších modelů z řady Galaxy S i velmi levné telefony, které až dosud nesly název Galaxy J. S tím je však konec – Samsung před nedávnem zahájil očistu ve svých produktech, což nutně znamená osekávání a zmenšování portfolia. Posledním zářezem je právě nejlevnější řada Galaxy J, která ukončuje svou existenci.

Galaxy J is now Galaxy A

Nejedná se ovšem o úplný konec, ale spíše o nahrazení. Nově ponesou nejlevnější smartphony s produkce Samsungu označení Galaxy A, což bylo až doposud označení pro chytré telefony z (vyšší) střední třídy. Ty budou i nadále nést název Galaxy A, nicméně řada se rozroste také o dostupné smartphony, jakými jsou například A20 či A40. Chystaný A2 Core bude sérii obohacovat o čistý Android ve verzi Go, smartphony A50, A70 a A80 budou naopak pokračovat v tradici vyšší střední třídy.

Premiéra nových Áček už dnes ve 14:00 v Miláně

Z nové řady již byly představeny modely Galaxy A50 (v ČR se již prodává a my pro vás chystáme recenzi) a Galaxy A70 (do prodeje zamíří zítra), ostatní zástupci řady Galaxy A na své představení čekají na dnešní 14. hodinu odpolední. Tisková konference se koná v italském Miláně, kde nebude chybět ani naše redakce. Můžete se tak těšit na první dojmy přímo z místa akce.

Livestream z tiskové konference budete moci od 14:00 sledovat na webu Samsungu.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).