Samsung odhalil podrobnosti o vývoji modelu Galaxy S III

Každý z vás má ještě v živé paměti nekonečné množství spekulací, které kolovaly internetem před oficiálním uvedením smartphonu Samsung Galaxy S III. Jihokorejský gigant si dal na utajení velmi záležet a až nyní odhalil detaily týkající se vývoje jeho vlajkové lodi. Mezi nejzajímavější odhalení bezesporu patří skutečnost, že Samsung sestrojil dohromady tři prototypy smartphonu, za účelem skrýt opravdový design a zamezit tak případným únikům do médií. To zároveň vysvětluje i několik zveřejněných snímků zařízení, které se svým designem diametrálně odlišovaly od finálního produktu.

blank

I pro tak banální záležitost, kterou byl transport mezi kancelářemi, výrobce používal speciální boxy, kterými chtěl Galaxy S III ochránit před zraky svých vlastních zaměstnanců. Pro dokonalé maskování při testování Galaxy S III v terénu pak Samsung používal takzvané „dummy boxy“, které rafinovaně zakryly skutečné tvary telefonu. Dalekosáhlá bezpečnostní opatření však neskončily ani po finálním dokončení celého smartphonu. Zástupci společnosti dále prozradili, že dodání testovacích kusů operátorům neprobíhalo za pomoci přepravců, jako je tomu ve většině případů, ale skrze prověřené zaměstnance.

blank

Samotné testování v mobilních sítích bylo poté prováděno pod přísným dohledem. Práce na projektu Galaxy S III dokonce zasáhlo i do soukromých životů samotných designérů a inženýrů, kteří po celou dobu vývoje vedli dvojí život, jenž se velmi podobal tomu, který známe z akčních filmů o tajných agentech. Přístup do laboratoří byl podmíněn čipovými kartami, obličejovými skenery a dalšími bezpečnostními prvky. Hlavní konstruktér ByungJoon Lee též prozradil, že interní předpisy důrazně zakazovaly posílání skic a jiných kreseb ostatním kolegům a proto komunikace mezi nimi probíhala téměř výhradně ústní formou.

Dle slov BeoungSun Lee pracujícího na vývoji antény, se jednalo o velmi vysilující a deprimující záležitost. Veškerá opatření, která předcházela oficiálnímu představení modelu Galaxy S III, byla velice důležitá pro budování vysokých očekávání u budoucích uživatelů. To se Samsungu bezpochyby podařilo, jelikož jeho vlajkový model lze bez nadsázky označit za ten nejlepší smartphone současnosti.

Zdroj

Autor článku blank
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku