Sledujte nás na YouTube

Samsung odhalil Galaxy Beam s pico projektorem

Víme už delší dobu, že se tisková konference Samsungu nebude odehrávat v Barceloně, nýbrž o něco později v Amsterdamu. To ale neznamená, že bychom se od korejského giganta neměli dočkat žádných novinek.

Samsung odhalil nové zařízení, které se skrývá pod označením Galaxy Beam. Jeho předchůdce nesl kódové označení Halo, oficiálně byl však pojmenován Samsung GT-i8520 Galaxy Beam a jednalo se o první zařízení s Androidem vybavené projektorem. Abychom těch rekordů neměli málo, tak nový Beam se s tloušťkou 12,5 mm pyšní titulem nejtenčí telefon s projektorem. Přejdeme-li k dalším parametrům, tak 1 GHz dvoujádrový procesor (ST-Ericsson U8500 Cortex A9) v kombinaci s 768 MB paměti RAM a 8 GB uživatelské paměti ROM asi nikoho nepřekvapí. O zobrazování se postará 4″ WVGA displej a celé to bude zásobovat baterie o kapacitě 2000 mAh. Volba při výběru systému padla na Android ve verzi 2.3, tak snad nebudeme na update čekat příliš dlouho.

   

Projektor, který je bezesporu hlavním lákadlem tohoto zařízení, disponuje rozlišením nHD (640×360) a světelným tokem 15 lm (jednotka lumen) a umožňuje zobrazit obraz o maximální šířce 127 cm (50″). Pro usnadnění na telefonu nalezneme i speciální tlačítko pro zapnutí a vypnutí projektoru. Do prodeje se Beam dostane v druhém čtvrletí tohoto roku a nic vám již nebude bránit v tom, abyste se známým pochlubili fotkami z dovolené :-).

Jiří Hanč

3 komentáře

  1. gulii (neregistrovaný)

    Zajímavé vymoženosti se objevují na MWC. Projektor, 41MPx foťák…

    Osobně mne hodně bude zajímat, jak bude vypadat kvalita projekce. Třeba takové puštění filmu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *