Samsung odhalil 64GB Ultra High Speed SDXC karty

S narůstajícím rozlišením mobilních fotoaparátů, které dnes už hravě zvládnou natáčet i fullHD video, roste pochopitelně i nárok na kapacitu paměťových médií. Samsung na veletrhu IFA v Berlíně představil novou řadu paměťových karet SDXC s kapacitou 64 GB s vyšší rychlostí práce s daty.

 

Tyto nové karty nesou v názvu formuli Ultra High Speed, díky níž by měly dosahovat rychlosti čtení až 80 MB/s a zápisu 40 MB/s u formátu SD a 70 / 20 MB/s u menší microSD (pro srovnání dosud nejrychlejší třída 10 má rychlost čtení 10 MB/s). Výrobce dále chystá ještě rychlejší verzi UHS-II, která dosáhne čísla 312 MB/s. Je třeba dodat, že takovou rychlost ocení především profesionální fotografové při sériovém snímání, případně nahrávání videa, ve smartphonech tyto extrémní rychlosti až tolik nezaznamenáme, proto je pro nás podstatná především jejich kapacita. Tyto „superkarty“ by se měly dostat na trh již v říjnu letošního roku, o cenách bohužel zatím můžeme jen spekulovat. A jaký je váš názor? Už si na 64GB kartu brousíte zuby, nebo si myslíte, že je taková kapacita v současné době nevyužitelná?

Zdroj

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku