Domů » Bleskovky » Samsung odhalil 64GB Ultra High Speed SDXC karty

Samsung odhalil 64GB Ultra High Speed SDXC karty

S narůstajícím rozlišením mobilních fotoaparátů, které dnes už hravě zvládnou natáčet i fullHD video, roste pochopitelně i nárok na kapacitu paměťových médií. Samsung na veletrhu IFA v Berlíně představil novou řadu paměťových karet SDXC s kapacitou 64 GB s vyšší rychlostí práce s daty.

 

Tyto nové karty nesou v názvu formuli Ultra High Speed, díky níž by měly dosahovat rychlosti čtení až 80 MB/s a zápisu 40 MB/s u formátu SD a 70 / 20 MB/s u menší microSD (pro srovnání dosud nejrychlejší třída 10 má rychlost čtení 10 MB/s). Výrobce dále chystá ještě rychlejší verzi UHS-II, která dosáhne čísla 312 MB/s. Je třeba dodat, že takovou rychlost ocení především profesionální fotografové při sériovém snímání, případně nahrávání videa, ve smartphonech tyto extrémní rychlosti až tolik nezaznamenáme, proto je pro nás podstatná především jejich kapacita. Tyto „superkarty“ by se měly dostat na trh již v říjnu letošního roku, o cenách bohužel zatím můžeme jen spekulovat. A jaký je váš názor? Už si na 64GB kartu brousíte zuby, nebo si myslíte, že je taková kapacita v současné době nevyužitelná?

Zdroj

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

13 komentářů

 1. 64GB aplikací v telefonu jen tak mít asi nebudu, navigace si GB vezme jen pár, zbytek je v cloudu. Je to věc, kterou, kterou každopádně chci do svého fotoaparátu :)

 2. czechian (neregistrovaný)

  No nevím, já si v současné době do svého telefonu můžu pořídit i 64GB microSDXC kartu: [odkaz]

  Jinak na 64GB si zuby samozřejmě brousím, na své 32GB kartě mi už moc místa nezbývá a výrobci androidích telefonů se nějak nemají k 64GB verzím svých telefonů.

  • Už jsem kolegovi některé fráze opravil, aby to nebylo zavádějící :) u téhle karty jde především o rychlost, ale jinak máte samozřejmě pravdu, že 64GB microSDXC karty už tu nějaký čas jsou :)

  • A neplanujete nejake testovani 64GB microSDHC karty? zajimalo by me, kolik zarizeni to dneska podporuje.

  • Asi myslíš MicroSDXC;-) HC končí na 32GB. Někteří tvrdí, že je podporuje všechno za poslední roky, což specifikace od výrobců rozhodně nepotvrzují.

  • Jasne microSDXC, povedl se mi hodne blbej preklep. No nekteri to sice tvrdi, ale zatim nikdo nenapsal: Mam zarizeni XYZ a kartu ABC 64GB a funguje mi to. Rad bych to mel potvrzeno od nekoho duveryhodneho, treba redakce smartmanie.

 3. Mr.Ferda (neregistrovaný)

  Sandisk v prodeji již dnes a otestovaná funkčnost třeba i na LG Optimus 2x [odkaz] i s obrázky a parametry. Strop formátu SDXC je 2TB. Taková velikost se ale zatím nevyrábí. Maximum co jsem našel již v běžném prodeji je 128GB ty ale bohužel zatím nejsou v provedení „Micro“.

 4. Třída (Class 2-10) určuje rychlost kontinuálního zápisu, nikoli čtení.

  S tím, jak kvalitně hraje SGSIII příp. je možné použít externí DAC (z telefonu je „jen“ skladiště dat) dává 64GB karta od Samsungu smysl. Ale tyto karty jsou na trhu již běžně dostupné. Větší pecka by byla 128GB kapacita. Ale také se dočkáme.

  Spíše než maximální (teoretické) hodnoty čtení/zápisu jsou důležitější hodnoty v podobě počtu operací za sekundu (IOPS), o kterých mnoho výrobců (asi ví proč) mlčí…

 5. SnEaK (neregistrovaný)

  To je neco jako tahle SD karta zrovna jsem si ji obědnal pro samsung galaxy s ii [odkaz]

  • Hodně štěstí při vkládání do zařízení kadete Zohorno…:-)

  • SnEaK (neregistrovaný)

   JJ, teť jsem si všiml dal jsem jiny odkaz, samozřejmě, že jsem si koupil micro sd kartu, tam to bych tam nenarval :D

  • Michal (neregistrovaný)

   A zkoušel jsi už tuto kartu do SII, taky o ní přemýšlím, ale nikde jsem se nedočetl, jestli bude fungovat s tímto telefonem?

  • Michal : Jak nedočetů, hned první odkaz (video) na dotaz „SGS II SDXC“ pan Google jasně ukazuje, že to jde, kam jsi koukal ty?:-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).