Domů » Bleskovky » Samsung očekává zhoršení finančních výsledků za druhé čtvrtletí, mohou za to pomalejší prodeje smartphonů

Samsung očekává zhoršení finančních výsledků za druhé čtvrtletí, mohou za to pomalejší prodeje smartphonů

Samsung byl ještě v loňském roce jasně dominantní hybnou silou trhu s chytrými telefony, ale první otazníky způsoboval pomalejší růst prodejů Samsungu Galaxy S4. Letos je tlak konkurence ještě více znát. Korejská společnost vydala výhled na druhý kvartál 2014 doplněný o vysvětlení, proč dojde k meziročnímu propadu zisku.

 

Mimo posilování korejského wonu, které dělá export méně výnosný, poukazuje Samsung na klesající poptávku v Evropě a Číně, spolu s pomalými prodeji tabletů. Čínský trh je pro společnost obzvláště složitý, vzhledem k rychlému růstu domácích firem, jako je například Xioami, které Samsung v květnu a dubnu předběhlo v počtu prodaných chytrých telefonů. Samsungu se nedaří prodávat dostatečné počty telefonů nižší a střední třidy a musí proto utrácet více za podporu prodeje a marketing, aby dostal zařízení k zákazníkům, což se negativně projevuje na zisku. Druhým problém pro Samsung dlouhodobě představuje Apple, který má silnou pozici v prémiovém segmentu a na podzim by mohl větším iPhonem situaci ještě více zkomplikovat. 

Samsung očekává, že utrží 52 trilionů wonů (51,5 miliardy dolarů) a dosáhne zisku 7,2 trilionu wonů (7,1 miliardy dolarů). Oboje řadí společnost mezi giganty v technologickém byznysu, ale pro Samsung představují čísla znatelný meziroční propad. Samsung očekává zlepšení ve třetím kvartálu díky nové řadě chytrých telefonů. Tím nejspíše myslí nového nástupce řady Galaxy Note, které obvykle představuje v září na berlínském veletrhu IFA, možná spolu s vylepšenou variantu Galaxy S5.

David Podzimek

10 komentářů

 1. Konečně to lidem došlo :)

  • Přesně tak, tohle nemusí vůbec Samsung okecavat.

   Stačí se podívat na tu dlouhodobejsi „plejadu“ stejnych telefonu na jedno brdo s minimalni spetkou inovace, vkusu a kvality.

  • Nj mozna ted uz chapou ze je nejvyssi cas s tim zacit neco delat a neusinat na vavrinech jako nokia, jinak ji budou nasledovat.

  • Noname (neregistrovaný)

   Přesně.. jsem zastáncem androidu, ale to už raději WP než zasekanej Touchwiz :D

 2. petr (neregistrovaný)

  To je zase negativizmu. Ostatní dělaj to samé viz Sony a nikdo kolem toho nedělá takovej humbuk jako vy!

  • tak tak, tohle me bzdycky rozesmeje :D a halvne jak se na kritiku korejcu prida htc jirka klasika :D njn hold snad nedopadnou jako nokia :)

  • Nic proti, ale Samsung si kritiku obcas zaslouzi opravnene…

  • To není pravda. Zkus si za poslední roky vyjet portfolio Samsungu a Sony. Sony rozhodně nejede „jedno mýdlo vládne všem“.

  • chmeldas: Ale jo, klidně se do Samsungu opři, protože min. v minulosti, kdy museli vytvářet své know-how to byla trága (viz např. Omnie vs HTC Touch (např. TouchWiz vs Sense), jejich Java přístroje vs Nokia S60 series, strašně nudná „véčka“ vs Motorolí.

   Až když do nich „nalil“ know-How Apple (iPhone) a Google (Android) šli nahoru. A to že stále neumí vlastní vývoj jasně ukázala např. Bbada nebo zmatky kolem Gearu.

   Takže kritika je na místě a skutečně je co kritizovat:)

  • UNI: Vzdycky bude, co kritizovat :) Vyrobit kvalitni HW Samsung zvladne, ale desne me irituje SW stranka. TW je absolutni ohavnost a nekdy me dohani k silenstvi :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).