Samsung očekává fantastické finanční výsledky. Zisk má vzrůst až o polovinu

samsung logo

Jak dobře hospodařily technologické firmy v posledním čtvrtletí loňského roku, se dozvíme až na přelomu ledna a února, ovšem v případě Samsungu už se můžeme na předběžná čísla podívat nyní. Podle oficiálně zveřejněných odhadů může jihokorejská společnost pomalu slavit, neboť očekává skvělá čísla.

Samsung očekává velmi dobré výsledky

Podle odhadů očekává Samsung tržby ve výši 75–77 bilionů wonů a zisk ve výši 13,7–13,9 bilionu wonů. Ve srovnání se stejným obdobím v předloňském roce se jedná o působivý nárůst, neboť tehdy Samsung vykázal tržby ve výši 61,5 bilionu wonů a zisk 9,05 bilionu wonů. Pokud by se tato čísla potvrdila, jednalo by se o nejsilnější „vánoční“ kvartál od roku 2017.

Období Q3 2021 Q4 2020 Q4 2021 (odhad)
Tržby (biliony wonů) 61,55 73,98 75–77
Zisk (biliony wonů) 9,05 15,82 13,7–13,9

I tak možná budou analytici zklamaní, neboť očekávali vyšší čísla, což Samsung omlouvá výdaji na zaměstnanecké bonusy, marketingové náklady a investice do výroby nových displejů, které se přetaví v zisk až v příštím tříměsíčním období. Kompletní finanční výsledky by měl Samsung zveřejnit na konci ledna.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku