K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Samsung očekává další propad zisku. Meziročně spadne o 56 procent

Samsung očekává další propad zisku. Meziročně spadne o 56 procent

První kvartál letošního roku nevyšel společnosti Samsung Electronics podle představ, a ani ten druhý nebude finančně nijak silný. Korejský gigant zveřejnil předběžné hospodářské výsledky, které jsou předzvěstí dramatického propadu tržeb a zisku.

Samsung logo

Samsung odhaduje zisk ve výši 6,5 bilionů wonů (asi 125 miliard korun), což je o 56 procent méně než ve stejném období loňského roku, tržby pak mají dosahovat výše 56 bilionů wonů. Na tomto významném poklesu se podílí zejména útlum divize vyrábějící čipy a paměti, což byl pro Samsung donedávna hlavní zdroj příjmů. Nevýrazné byly údajně i prodeje smartphonů, Samsung tak musí doufat, že naláká zákazníky na chystaný Galaxy Note 10. Finanční výsledky Samsungu za druhý letošní kvartál mají údajně zahrnovat i pokutu 800 miliard wonů, kterou korejský gigant vyinkasoval od Applu za slabé odběry displejů pro své iPhony.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. Marek Studnicka (neregistrovaný)

    Note 10 bude jistě špičkový stroj,sám budu zvědav,jak se to projeví na prodejích.Před časem bylo uveřejněno,že je Samsung spokojen s prodeji S 10,ale to bohužel někdy nestačí.

    • Rovnou ti odpovím – nijak. Note 10 je specifický device pro minoritní okruh zájemců. „Špičkovost“ stroje (whatever it means) absolutně nekoresponduje s čísly prodeje.

      Trh se smartphony je nasycený, stagnuje a pociťují to všichni. Samsung je pouze jeden z mnoha 3rd party výrobců telefonů s Androidem, nemá nic čím by se odlišil – a těch několik zoufalých pokusu o diversifikaci jako je Bixby anebo vlastní appky kopírující ty od Google – ho z tvrdé reality nevysekají.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *