Domů » Bleskovky » Samsung očekává další propad zisku. Meziročně spadne o 56 procent

Samsung očekává další propad zisku. Meziročně spadne o 56 procent

První kvartál letošního roku nevyšel společnosti Samsung Electronics podle představ, a ani ten druhý nebude finančně nijak silný. Korejský gigant zveřejnil předběžné hospodářské výsledky, které jsou předzvěstí dramatického propadu tržeb a zisku.

Samsung logo

Samsung odhaduje zisk ve výši 6,5 bilionů wonů (asi 125 miliard korun), což je o 56 procent méně než ve stejném období loňského roku, tržby pak mají dosahovat výše 56 bilionů wonů. Na tomto významném poklesu se podílí zejména útlum divize vyrábějící čipy a paměti, což byl pro Samsung donedávna hlavní zdroj příjmů. Nevýrazné byly údajně i prodeje smartphonů, Samsung tak musí doufat, že naláká zákazníky na chystaný Galaxy Note 10. Finanční výsledky Samsungu za druhý letošní kvartál mají údajně zahrnovat i pokutu 800 miliard wonů, kterou korejský gigant vyinkasoval od Applu za slabé odběry displejů pro své iPhony.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
marastudna 50
Uživatel
marastudna 50

Note 10 bude jistě špičkový stroj,sám budu zvědav,jak se to projeví na prodejích.Před časem bylo uveřejněno,že je Samsung spokojen s prodeji S 10,ale to bohužel někdy nestačí.

JP23
Uživatel
JP23

Rovnou ti odpovím – nijak. Note 10 je specifický device pro minoritní okruh zájemců. „Špičkovost“ stroje (whatever it means) absolutně nekoresponduje s čísly prodeje.

Trh se smartphony je nasycený, stagnuje a pociťují to všichni. Samsung je pouze jeden z mnoha 3rd party výrobců telefonů s Androidem, nemá nic čím by se odlišil – a těch několik zoufalých pokusu o diversifikaci jako je Bixby anebo vlastní appky kopírující ty od Google – ho z tvrdé reality nevysekají.