Samsung Notebook 9 Pro: výkonné konvertibly s Windows a vestavěným stylusem S Pen

Společnost Samsung využila veletrhu Computex k představení dvou nových zařízení se systémem Windows 10. Jedná se o konvertibly řady Notebook 9 Pro, které umožňují obtočení displejové části kolem klávesnice o 360°. V tomto tabletovém režimu navíc uživatel bude moci využít sílu stylusu S Pen, který je zabudován do klávesnicové části.

Dvě velikosti, podobná výbava

Řadu Notebook 9 Pro tvoří dva modely, jeden s 13,3″, druhý s 15″ displejem, v obou případech se jedná o Full HD LED zobrazovač s dotykovou vrstvou. Obě zařízení běží pod taktovou procesoru Intel Core i7-7500U, u menšího modelu je spárován s Intel HD Graphics a 8 GB RAM, zatímco u většího je mu k ruce grafika AMD Radeon 540 a 16 GB RAM. Úložiště v obou případech tvoří 256GB SSD.

Tělo obou notebooků je vyrobeno z hliníku, 13,3palcový Notebook 9 Pro má hmotnost 1,32 kg, 15palcový pak 1,72 kg. Portová výbava je u obou modelů stejná – 2 x USB-A (3.0), 1 x USB-C, HDMI, slot na microSD kartu, HP/Mic a nabíjecí konektor s podporou rychlého nabíjení. Bezdrátovou konektivitu zajišťuje Wi-Fi 802.11ac 2×2 a Bluetooth 4.1.

S Pen vždy po ruce

Nejzajímavějším příslušenstvím je bezesporu vestavěný stylus S-Pen, který dokáže rozeznat až 4 tisíce úrovní přítlaku a rovněž je schopen zaznamenávat úroveň naklonění. Díky štěrbině se uživatel nebude muset o stylus strachovat, případně dokupovat kryty s poutkem. S Pen je pochopitelně kompatibilní s funkcí Windows Ink, takže jej využijete nejen v samotném systému Windows 10, ale i v jeho aplikacích, například v novém 3D Malování. Na těle obou notebooků dále najdeme HD kamerku pro videohovory, infračervenou kameru pro přihlašování skrze funkci Windows Hello a dva 1,5wattové reproduktory.

Samsung se bohužel nepochlubil ani cenou, ani dostupností představených novinek.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku