Domů » Bleskovky » Samsung navýšil zisk o 26 procent. Tržby ze smartphonů ale o 10 procent klesly

Samsung navýšil zisk o 26 procent. Tržby ze smartphonů ale o 10 procent klesly

Kromě Apple dnes své hospodářské výsledky odhalil i Samsung. I v Koreji mohou být spokojení, neboť se jim podařilo meziročně navýšit jak tržby (o 2,8 procent), tak hlavně zisk (o 26,4 procent). V absolutních číslech se jedná o následující cifry:

  • Tržby 61,55 bilionů KRW (1,19 bilionu korun)
  • Provozní zisk 9,05 bilionů KRW (170 miliard korun)

Smartphonům se tolik nedařilo

Výsledky čtvrtého kvartálu ovlivnily zejména slušné prodeje pamětí a zobrazovačů, pokud jde o příjmy, na displejích Samsung utržil nejvíce ve své historii. Částečně za to může i vysoký odbyt poslední generace iPhonů, pro kterou korejský gigant dodává OLED panely.

samsung logo
Ilustrační obrázek

S telefony na tom byl Samsung o něco hůře než Apple, tržby z jejich prodeje se meziročně snížily o 11 procent, zisk mobilní divize dokonce klesl o 34 procent. Samsung viní nejen horší prodeje, ale i vyšší výdaje na marketing. Roční výsledky mobilní divize jsou ale v souladu s očekáváním, pro aktuální kvartál navíc Samsung počítá s vyššími čísly; do hry totiž vstoupily smartphony řady Galaxy S21.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).