Domů » Bleskovky » Samsung najal dalšího člověka stojícího za úspěchem obchodů Apple Store

Samsung najal dalšího člověka stojícího za úspěchem obchodů Apple Store

Podle serveru The Information Samsung získal nového klíčového člena do týmu, stal se jím Tim Gudgel. Jméno vám možná nic neřekne, ale je jedním z nejdůležitějších lidí, kteří vytvořili dnešní síť obchodů Applu. Gudgel je již druhým člověkem stojícím za obchody Apple Store, kterého Samsung najal. Dříve se ke korejskému gigantovi připojil Michael Forrest a v současnosti má na starosti vedení a šíření obchodů Galaxy Store. Byť lidem často se pohybujícím na internetu může připadat samozřejmé nakupovat věci online, většina spotřebitelů stále volí kamenné obchody, kde si můžeme různé produkty osahat.

 

Z tohoto důvodu chce Samsung nejlepší možnou prezentaci vlastních výrobků a kde jinde se inspirovat než u Applu, jehož kamenné obchody vykazují jedny z nejlepších údajů v celosvětovém měřítku. Dalším důležitým efektem dobře spravované sítě obchodů je reklama. Když lidé vidí v nákupních centrech a na ulicích krásné obchody Samsungu a nikde nenarazí na HTC, nebo LG, bude to mít vliv na jejich rozhodnutí při volbě nového zařízení. Funkčnost této strategie prokazuje již zmíněný Apple, jehož obchody zaujmou i člověka, kterého jinak produkty s nakousnutým jablkem ve znaku nechávají zcela chladným.

David Podzimek

3 komentářů

 1. jarda (neregistrovaný)

  Proste se natlaci vsude kam muze a za kazdou cenu
  Skoda, ze je to Samsung a ne jina firma, treba Nokia nebo Panasonic, kteri nam delali radost cela leta krasnymi vecmi a hlavne meli vzdycky kvalitu. Proc mam porad pocit, ze u Samsungu to neni ono, chybi jim ta vznesenost a duse vyrobku, mnohokrat i kvalita. Plast umi vyrobit kazdy..

  • Cale (neregistrovaný)

   Hlavne sa mi stačí pozrieť na servis do ktorého by som musel v prípade nejakej závady Samsung poslať. (čo som počul tak Britexu nič nehrozý aj napriek sťažnostiam je to Samsungu jedno). Takže už len za tento prístup neinvestujem do Samsungsráčov, ktorý poslednú dobu idú na kvantitu a nie kvalitu. (viď. Note 3lite, S4 active a xx dalších).

   Môj prvý a asi aj posledný bol Samsung Star, tým čo ale predvádzaju teraz. Katastrofa.

   Teraz sa divím ľudom ktorý dobrovlne kupujú Samsunga a ešte hovoria že akú kvalitu a značku majú…Popravde sa mi zdá aj taký Xiaomi niekoľko násobne kvalitnejší.

   Nadstavbu na androida majú hroznú, kazí sa im pomaly každý druhý výrobok, ľudia sa sťažujú aké sú s tým problémy a oni si radšej vidajú ten istý mobil s iným číselkom v parametroch a idú to predávať.

  • „Teraz sa divím ľudom ktorý dobrovlne kupujú Samsunga a ešte hovoria že akú kvalitu a značku majú…“

   Protože tak krásně je zmanipulovala reklamní kampaň. Mají telefon s osmijádrem (nejenom, že osmijádro mi přijde na telefon moc, ještě jako osmijádro ani neběží – jsou to dvě čtyřjádra). Mají telefon s úžasnou funkcí, že zastaví video, když u něj usneš a mají telefon se zabezpečením pomocí rozpoznání obličeje, který stačí oblafnout fotografií dotyčného…

   Samsung jede na kvantitu, ne na kvalitu. A konečně to lidé začínají vidět.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).