Domů » Bleskovky » Samsung nabízí k UHD televizorům zdarma dokumentární filmy ve 4K rozlišení

Samsung nabízí k UHD televizorům zdarma dokumentární filmy ve 4K rozlišení

Ve všech letošních modelech UHD televizorů od Samsungu je nově v aplikaci Topfun k dispozici speciální sekce UHD Free. Zákazníci získávají zdarma osm krátkých dokumentárních filmů v rozlišení 4K. Do konce roku přibydou další a to z oblastí, jako je cestování, fauna, flora či vaření.

Nejnovější 4K obsah je přístupný bez nutnosti registrace až do 30. června 2015. Stačí se prostřednictvím UHD televizoru (modely 2014) připojit k internetu a v aplikaci Topfun přehrát do konce roku 2014 alespoň jedno 4K video. Doporučená rychlost internetového připojení je 25 Mbit/s.

 

Aby Samsung podpořil trh s UHD televizory, navazuje nejenom nejrůznější partnerství s poskytovateli 4K obsahu, ale současně vybavuje své přístroje technologiemi, které jsou určitým mezistupněm před masovým rozšířením obsahu ve 4K. Patří mezi ně patentovaná technologie Upscaling, která je součástí všech UHD televizorů značky Samsung. Převádí Full HD, HD a nižší zdroje rozlišení na kvalitu takřka Ultra HD. Diváci tak díky technologii Uspcaling získají co nejkvalitnější obraz bez ohledu na vlastnosti zdroje. O kvalitách této technologie jsme se přesvědčili při testování televizoru Samsung UE65F9000, jehož recenzi naleznete zde.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

9 komentářů

 1. Luke (neregistrovaný)

  Dokumentární firmy, hmmm

 2. Já bych si s dovolením taky vzal pár dokumentárních firem

 3. Zabírám si BBC.

 4. Já National Geographic

 5. rozpálenávěneček (neregistrovaný)

  Dokumentární firmy … co to je?!

  • Velda (neregistrovaný)

   To jsou ty společnosti, co točí dokumentární filmy :o)

 6. Já už žádný překlep v titulku nevidím, ale jestli tam byl, tak se divím té ubohosti lidí, kteří se v životě nikdy nespletou. Ach jo.

  • Velda (neregistrovaný)

   Myslím, že tady to nikdo autorovi nevyčítá, jen se baví na jeho účet. :o)

  • VELDA +1

   Autor zřejmě psal s našeptávačem…:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).