Cena:

Samsung na veletrhu IFA zorganizoval speciální Den pro vývojáře

Samsung při  příležitosti veletrhu IFA 2012 zorganizoval speciální Den vývojářů Samsung (Samsung Developer Day). Této události konající se při příležitosti předního světového veletrhu zaměřeného na spotřební elektroniku, jenž trvá šest dní a koná se ve dnech 31. srpna až 6. září v Berlíně, se zúčastnilo více než 1 000 vývojářů aplikací z celého světa.

Den vývojářů na veletrhu IFA navazuje na úspěch mnoha podobných akcí, které Samsung v letošním roce zorganizoval počínaje Dnem vývojářů Samsung konajícím se v únoru u příležitosti Mobile World Congress v Barceloně přes podobné akce uskutečněné v Tokiu, Káhiře a Soulu. Dny vývojářů umožňují společnosti Samsung představit technologie a služby určené pro vývojáře na platformě Samsung pod heslem „Learn, Share, Network“.

Den vývojářů Samsung konající se na letošním veletrhu IFA, upoutal pozornost vývojářů především prezentací nových zařízení Galaxy Note II a Galaxy Camera, které byly veřejnosti představeny u příležitosti akce Samsung Unpacked konající se 29. září. V průběhu Dne vývojářů byla vedle mobilních telefonů představena také různá další inteligentní zařízení, především chytré televizory a kamery, a celou akci provázely diskuse zaměřené na vývoj služeb určených pro konvergující platformy s více různými zařízeními.

Vývojářský nástroj Samsung Smart TV SDK 3.5, který byl na Dni vývojářů poprvé představen, usnadňuje vývojářům vývoj aplikací určených pro chytré televizory a umožňuje jim využít různé funkce těmito televizory podporovanými. SDK 3.5 také umožňuje emulovat různé modelové řady chytrých televizorů, čímž výrazně usnadňuje a zrychluje vývoj aplikací. Mimo to vývojářům umožňuje vytvářet více inovativních aplikací využívajících nové funkce jako např. Convergence Framework nebo Smart Interaction. Samsung také oznámil své plány uvolnit pro externí vývojáře vývojářské nástroje a API pro svoji nové zařízení s názvem Galaxy Camera, což se mezi vývojáři setkalo s výrazným ohlasem.

Společnost Samsung na Dni vývojářů také představila svoji nejnovější verzi vývojového nástroje (SDK) pro elektronické pero (stylus) S Pen, který umožňuje vyvíjet aplikace využívající potenciál tohoto pera na zařízeních Galaxy Note. Aktualizovaná verze SDK podporuje celou řadu nových funkcí zařízení Galaxy Note. Samsung také představil Open API pro komunikační službu ChatON, což se také u přítomných vývojářů setkalo s příznivým přijetím. ChatON API umožňuje do aplikací vyvíjených třetími stranami snadno integrovat funkce ChatON, a umožňuje tak uživatelům například komunikovat s přáteli přímo prostřednictvím vestavěného chatu nebo své přátele zasláním pozvánky pozvat k účasti na různých multiplayerových hrách.

Kromě akcí společnosti Samsung zaměřených na technologické novinky probíhala u příležitosti Dne vývojářů na veletrhu IFA také akce Partner Showcase, která vývojářům poskytla možnost představit a propagovat jimi vyvinuté nové aplikace. O zkušenosti s vývojem aplikací a s partnerstvím se společností Samsung se s dalšími vývojáři podělilo šest předních vývojářských společností včetně společnosti Autodesk, která představila svoji aplikaci pro kreslení nazvanou SketchBook, jež využívá elektronické pero S Pen a dále také společnost Accedo, která uvedla svoji aplikaci Maxdome určenou pro chytré televizory.

Den vývojářů provázela také výstava zařízení, kde účastníci získali příležitost vyzkoušet si v praxi nový mobilní telefon Galaxy Note II. Na výstavě probíhala také ukázka celosvětově oblíbené aplikace pro kreslení Draw Mania a dále tu byly představeny aplikace Fastest Painter a Moleskine úspěšně využívající funkce stylusu S Pen.

„Společnost Samsung bude i nadále podporovat konvergenci obsahu, aby jej bylo možné používat na celé škále zařízení Samsung včetně mobilních telefonů,“ uvedl Kanghyun Kwon, senior viceprezident divize Samsung Electronics Media Solution Center.

Kanghyun Kwon také zdůraznil, že společnost Samsung bude i nadále posilovat svoji konkurenceschopnost spoluprací s externími vývojáři, aby tak posílila ekosystém pro svá chytrá zařízení.

Kromě akcí, které vývojářům z celého světa poskytují možnost osobního setkání na událostech, jako je Den vývojářů Samsung, poskytuje Samsung vývojářům také nejnovější technické a další informace prostřednictvím svých webových stránek určených speciálně pro vývojáře, které naleznete na adrese http://developer.samsung.com.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.