Domů » Bleskovky » Samsung na CESu ukázal nové řady televizí MicroLED, QLED 8K i Lifestyle TV

Samsung na CESu ukázal nové řady televizí MicroLED, QLED 8K i Lifestyle TV

Společnost Samsung na veletrhu CES 2020 v Las Vegas představila novou generaci televizí MicroLED, QLED 8K i Lifestyle TV. V letošním roce se novinky zaměřují především na nové velikosti obrazovek, upscaling do rozlišení 8K díky umělé inteligenci nebo různé orientace obrazovky.

2020 Samsung QLED 8K Q950 Front 1
Samsung QLED 8K Q950

„Zákazníci dnes televize používají každý den, když v domácích podmínkách pracují, cvičí nebo nakupují. Náš životní styl se neustále vyvíjí a mění, a zároveň s ním se mění i televizní obrazovky, aby se uživatelé dostali ke svému oblíbenému obsahu a k informacím v reálném čase kdykoli a kdekoli,“ vysvětluje Jong-hee Han, ředitel divize obrazovek a displejů ve společnosti Samsung Electronics. „Naši vizi jsme nazvali Screens Everywhere, tedy Obrazovky všude, a s radostí nyní zákazníkům nabízíme vylepšené divácké zážitky v domácím prostředí díky umělé inteligenci a rozlišení 8K,“ dodal.

Micro LED Lifestyle 02
Samsung MicroLED Lifestyle

Modulární řada Samsung MicroLED se vyznačuje ultratenkým provedením bez rámečků, větší barevnou hloubkou, lepším rozlišením, jasnějším obrazem s maximální jasovou hodnotou 5000 nitů a upscalingem do 8K. Vlajková loď Samsungu Q950TS QLED 8K nabízí technologii Infinity Screen, nebo obrazový procesor Quantum 8K, jenž využívá umělou inteligenci k upscalingu do rozlišení 8K. Kodek AV1 se stará o lepší kompresní poměr a televize díky němu podporují technologii HDR10+.

Samsung Lifestyle TV The Sero 04
Samsung Lifestyle- V The Sero

Řada QLED 8K se vyznačuje také funkcemi Q-Symphony, Object Tracking Sound+ (OTS+) a Active Voice Amplifier, které se starají o lepší zvuk. Do řady Lifestyle TV přibyl model The Sero, což v korejštině znamená „vertikální„. „Dnešní zákazníci od televize očekávají, že se stane nedílnou součástí jejich jedinečného životního stylu. Samsung tak přichází s novou představou, podle níž je televize nástrojem pro nové digitální služby a také designovým prvkem, který aktivně obohacuje život,“ prohlásila Grace Dolan, viceprezidentka pro marketingovou komunikaci ve společnosti Samsung Electronics America.

O dostupnosti a cenách prozatím nic nevíme, nicméně předpokládáme, že se nebude jednat o nejlevnější záležitost.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments