Domů » Bleskovky » Samsung na CESu ukázal nové řady televizí MicroLED, QLED 8K i Lifestyle TV

Samsung na CESu ukázal nové řady televizí MicroLED, QLED 8K i Lifestyle TV

Společnost Samsung na veletrhu CES 2020 v Las Vegas představila novou generaci televizí MicroLED, QLED 8K i Lifestyle TV. V letošním roce se novinky zaměřují především na nové velikosti obrazovek, upscaling do rozlišení 8K díky umělé inteligenci nebo různé orientace obrazovky.

2020 Samsung QLED 8K Q950 Front 1
Samsung QLED 8K Q950

„Zákazníci dnes televize používají každý den, když v domácích podmínkách pracují, cvičí nebo nakupují. Náš životní styl se neustále vyvíjí a mění, a zároveň s ním se mění i televizní obrazovky, aby se uživatelé dostali ke svému oblíbenému obsahu a k informacím v reálném čase kdykoli a kdekoli,“ vysvětluje Jong-hee Han, ředitel divize obrazovek a displejů ve společnosti Samsung Electronics. „Naši vizi jsme nazvali Screens Everywhere, tedy Obrazovky všude, a s radostí nyní zákazníkům nabízíme vylepšené divácké zážitky v domácím prostředí díky umělé inteligenci a rozlišení 8K,“ dodal.

Micro LED Lifestyle 02
Samsung MicroLED Lifestyle

Modulární řada Samsung MicroLED se vyznačuje ultratenkým provedením bez rámečků, větší barevnou hloubkou, lepším rozlišením, jasnějším obrazem s maximální jasovou hodnotou 5000 nitů a upscalingem do 8K. Vlajková loď Samsungu Q950TS QLED 8K nabízí technologii Infinity Screen, nebo obrazový procesor Quantum 8K, jenž využívá umělou inteligenci k upscalingu do rozlišení 8K. Kodek AV1 se stará o lepší kompresní poměr a televize díky němu podporují technologii HDR10+.

Samsung Lifestyle TV The Sero 04
Samsung Lifestyle- V The Sero

Řada QLED 8K se vyznačuje také funkcemi Q-Symphony, Object Tracking Sound+ (OTS+) a Active Voice Amplifier, které se starají o lepší zvuk. Do řady Lifestyle TV přibyl model The Sero, což v korejštině znamená „vertikální„. „Dnešní zákazníci od televize očekávají, že se stane nedílnou součástí jejich jedinečného životního stylu. Samsung tak přichází s novou představou, podle níž je televize nástrojem pro nové digitální služby a také designovým prvkem, který aktivně obohacuje život,“ prohlásila Grace Dolan, viceprezidentka pro marketingovou komunikaci ve společnosti Samsung Electronics America.

O dostupnosti a cenách prozatím nic nevíme, nicméně předpokládáme, že se nebude jednat o nejlevnější záležitost.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

39 komentářů

 1. Ten micro led tv je zaujímavý. Aky je vývoj v tejto oblasti v použití mobilných zariadeni. Su nejaké informácie? Microled displeje na mobiloch, v akom štádiu sa nachádzajú.

 2. Nechápu, proc má Samsung za potřebí ukazovat zastaralou QLED technologii..

  • Protož je to pro něj stále aktuální technologie, na které staví nové produkty?

  • To já nevím, asi mají hodně panelů skladem :-)

  • Nebo čekají, až Huawei obšlehne microLED :)

  • Co to má společného s Huawei? :-)

  • xzeit: Zřejmě proto, že jsi zde znám jako vrchní HuaOvce.

  • Ano, mám cca 14 měsíců Huawei, tak jsem Huaovce :D:D. Předtím jsem měl 2,5 roků Samsung Galaxy S7 a byl jsem Samsung ovce. Před Samsungem chvíli Huawei (4 měsíce) a před tím Nokia Lumia 1020 asi 1,5 roků – dost dlouho na to, abych mohl být Nokia ovce…..ale nebyl. V té době (asi před 3 až 5ti lety) jsem nebyl žádná ovce. Tak si říkám proč asi….bude to tím, že novodobí puberťáci co vylezli zrovna základku dostali mobilní telefon s internetem a teď tady píší kraviny. Jinak si nedokážu vysvětlit, proč jsem teď ovce a předtím jsem nebyl….možná, až vyjde nový Note 20, tak pak budu zase Samsung ovce :-)
   Už jsem to psal několikrát, je mi jedno, jestli je to LG, Xiaomi, Sony, nebo jakýkoliv jiný mobil. V momentě, kdy kupuju nový, tak jdu do vlajky, která je v dané chvíli absolutní TOP.

  • xzeit: Ten „absolutní TOP“ je jen subjektivní. Fotoaparát možná TOP byl, to je opět subjektivní, protože v každé disciplíně vede někdo jiný. Z hlediska SW je Huawei se svým EMUI příšernost, ale opět to je subjektivní, nicméně SW jsem já osobně nerozdýchal. Zastaralé už ve chvíli, kdy to vylezlo ven, bylo tam moře problémů s notofikacemi, Always On nedotažený. Navíc ten fail s displejem tomu také moc nepřispěl…. Takže absolutní TOP je velice subjektivní.

  • Bavím se o TOP technické vybavenosti, která mě hlavně zajímá. Různá řešení nástaveb výrobců, tam jsem neměl nikdy problém. Ani se Samsungem, ani s Huawei. Nevím co je na tom zastaralého, co konkrétně? Ano, je to subjektivní. S notifikacemi jsem problém nikdy neměl, zkoušel jsem i pověstnou Stravu, kde se údajně měl problém podle uniho vyskytovat. NIC. Možná byly nějaké ojedinělé případy, těžko říct, PROČ? AOD měl nedotažený i Galaxy S7 (rok to samé, co Huawei). Jedná se o SW záležitost. Fail s displejem, který byl v některých kusech vadný přeci nic neříká o tom, jak je ten telefon dobrý :-). Problémy hlavně s displeji LG, který jsem taky chytil se vyřešil jednoduše reklamací. V mém případě výměnou kus za kus. HM20p, který měl displej v pořádku byl náhodou velice chválen za svou kvalitu. V době svého vydání byl v celkovém hodnocení naprostá špička. Zajímavé je, že v době vydání jsem měl v Antutu cca 298000 bodů. Včera jsem zkoušel po updatu a 359000. Nevím, jestli třeba nezměnili metodiku, ale překvapilo mě to.

  • xzeit: problémy s notifikacemi byly hlášeny snad na všech fórech a i kolem mě s tím měli lidi problémy napříč různými modely. Nebudeme tady snad tahat známou mantru „já problém nemám, tak neexistuje“.

   Zastaralý pro mě byl vzhled systému, zmatenost nastavení, občasné záseky a problémy s notifikacemi u všeho co mělo notifikace posílat. Sorry, ale kupuju si telefon, který má fungovat po zapnutí a ne abych u každé jednotlivé aplikace musel nastavovat prioritu, atd. a stejně to nefungovalo. Jaká je situace teď nevím, protože teď nemá smysl od Huawei cokoliv kupovat.

   Co mi na Mate 20 Pro vadilo po vzhledové stránce byl výřez ála Apple, žádný vlastní nápad a v té době to, nechápu proč, prodávalo u všech, kteří to obšlehli. Mate 30 Pro v téhle hlouposti pokračuje po vzoru Apple.

   Další stránkou je kvalita pořizování videa, což je u Huawei dlouhodobě velký problém a dodnes se nedokázali dotáhnout ani na Samsung, natož na Apple. Video je pro mě důležitější než foto, takže opět subjektivní.

   Nějaký Antutu, dxomark, atd…. pro mne nepodstatné služby, kterýma se, doufám, nikdo neřídí.

   Dle toho co a jak píšeš jsou ty telefony bezchybné. Nejsou ani zdaleka. Huawei neskutečně zaspal po SW stránce, což nechápu vzhledem k dobrému HW.

   Trochu nezaujatosti a nadhledu by neuškodilo.

  • Jak říkám, s problémy s notifikacema jsem se nesetkal (M20pro). Určitě to vyřešili. To jsou takové SW chyby, které má snad každý. Žádné velké halo bych z toho nedělal. Nastavení je v novém EMUI překopáno k lepšímu, zmatečné být mohlo pro někoho, kdo přecházel z jiné značky. Jak si telefon ošaháš, zmatené zmizí. Výřez je tam kvůli 3D face unlock…..no kdyby nebyl, bylo by to fajn. Momentálně to asi jinak vyřešit neumí. Kvalita videa byla možná kdysi horší, P30 pro to ale zásadně změnil a momentálně Mate 30 pro …..mrkni se na nějaké videotesty. Momentálně patří mezi TOP 5. Video, ale i zvuk. To jen ty máš pocit, že dle toho píšu, že jsou bezchybné. Původní vyjádření bylo k celkové technické vybavenosti v době uvedení M20pro na trh. Netvrdím ani že měl všechno TOP. Něco bylo TOP, něco jen na 1-, nebo 2. V celkovém hodnocení (v době uvedení na trh) byl špička. Momentálně je Huawei bohužel zařízlý a kdybych si měl teď kupovat nový mobil, Huawei to samozřejmě nebude….kdyby měly nové modely Google služby, počkám na uvedení P40pro, Galaxy S20 ultra a vyberu si (do třetice přidám mate 30 pro) jeden z této trojky. :-)

  • Měl jsem honor 8(2 roky) naprostá spokojenost, teď mám rok P20 pro a neměl jsem jediný problém.Notifikace šlapou jak mají AOD šlape jak má i s notifikacema,2 denní výdrž na jedno nabití za hodinu nabíjení takže za mě naprostý TOP a Huawei ovce nejsem jen mám rád levné telefony s dobrým zpracováním

  • Tomáš: Tak Huawei a Čína obecně ztrácí v oblasti SW, protože na to je prostě potřeba letitá zkušenost a knowhow. Software Huawei je prostě vykradený iOS, ještě dost nepovedeně (Huawei se navíc v počátcích chlubil, jak je Apple jejich velký vzor), Xiaomi má SW naprosto odpadní, plný reklam, crapware apod. A troufám si říct, že v dnešní době služeb a předplatných apod je SW už pomalu důležitější, jak HW. Protože HW na objednávku umí vyrobit kvalitní snad kdokoliv. Ani já jsem prostředí Huawei nikdy nezkousl, je pro mě ošklivé, špatně se používá. Stejně nepoužitelné prostředí měl kdysi i Samsung, jenže ten právě má ty zkušenosti a ví, kam se prostě hnout. Protože ač ho nepoužívám, tak musím uznat, že současné OneUI je nejlepší prostředí ve smartphone, dobře vypadá, je jednoduché, intuitivní, má velké množství funkcí navíc. A dokud Čína nenabere zkušenosti, nebo nebude mít vlastní knowhow, tak bude jen hloupě kopírovat Apple, Samsung a další.

  • Furt nevím, kde je ta kopie iOS. Jakože vzhled ikon a už je to kopie? Ono je hezké o něčem mluvit/psát…..ale jaký je důvod, že jsi prostředí Huawei nikdy neskousl? (chvíli jsem si myslel, že nezkousel). A jak jako nepoužitelné? Já ho používám a fakt nevím, co je na něm nepoužitelné :-)´. Aspoň 3 nepoužitelnosti bych teda rád slyšel. Jinak teda OneUI se mi taky líbí, dostatečně vyzkoušeno a ségra je taky s Galaxy S10+ spokojená. Ale oni ten vlastní nápad přeci mají….už by to chtělo budíček a pořádný rozhled, každý se od někoho něčím inspiruje….nebo si myslíš, že je to jen tak, vymyslet něco nového a úplně jiného v konkurenci několika značek výrobců mobilních telefonů? Tak prosím, hoď sem nějaký nápad…..když se podívám například na Samsung a Huawei….jsou věci, které bych u Huawei přivítal….stejně tak ale i naopak….dát to tak dohromady….jak po SW tak po HW stránce…

  • „Furt nevím, kde je ta kopie iOS. Jakože vzhled ikon a už je to kopie? “

   Vzhled ikon, slozek, UI pre-built aplikaci a ruznych menu (treba menu sdileni), uz jsem ti to tu psal a i ukazoval mnohokrat. Aspon tohle bys konecne mohl priznat, kdyz tu mlzis vsechno ostatni.

  • lukass71: Já fakt nevím, jak dlouho tady budeš tyhle pohádky pořád psát. Android vypadá v základu pořád stejně. iOS má úplně jiné nastavení, notofikační centrum, přepínače…úplně jinak. Řešit podobnost tvaru ikonek (v základu, protože já si třeba hodil jiné schéma, kde jsou ikonky kulaté :-) ) je holá fantasmagorie. Prostě co bys tam chtěl mít? Trojúhelník? Hvězdičku? Můžu jen říct, že třeba v dark modu má Huawei podobnou s iOS černou barvu.

  • xzeit: Tohle je ale pořád dokola. Já píšu, že mně osobně Huawei prostředí nesedí, ty po mně chceš 3 nepoužitelnosti. Ale mám pro tebe informaci – a to je taková, že já se tu nikomu nemusím zpovídat, těch nepoužitelností a věcí, které mi vadí je tam opravdu mnoho, já po tobě přece taky nechci 3 použitelnosti (i přesto, že tam žádné neshledávám), když ti to vyhovuje, tak si to používej, mně to nevyhovuje, tak to nepoužívám. Znova říkám, že Huawei samotný se tím kdysi netajil, že je Apple vzor, ba naopak, takže je zcela logické, že prostředí Huawei je prostě zkopčené iOS. Huawei tam samozřejmě v průběhu let přidal „vlastní“ fičury, ale to je to, co mi vadí – je to pořád kočkopes. A to je to, co píšu – prostě nemají knowhow, dokážou postavit top HW, to tu nikdo nerozporuje. Ale na SW úrovni se Samsungu ani nepřibližují. Tam má každý prvek svůj smysl, je to výborně vymyšlené i pro velké displeje, ale ovladatelnost jednou rukou. A tak dále a tak dále. Apple iOS se mi nelíbí, ale zas je velmi dobře použitelné s Macem, takže tam je to taky o něčem jiném. Xiaomi je další kapitola, tam doteď nechápu, jak ten SW může prostě někdo dobrovolně používat. Takže toť k tomu, proč Čína ustrnula ve vývoji SW – ona neustrnula, ona je jen prostě pozadu.

  • „Tam má každý prvek svůj smysl, je to výborně vymyšlené i pro velké displeje, ale ovladatelnost jednou rukou.“ – tady mi vypadlo „ale i pro ovladatelnost jednou rukou“. Nicméně snad si rozumíme.

  • Menty:Takže ani jednu nenapíšeš a přitom jich je mnoho. Hlavně že jsi tsdy nedávno psal něco o nejske hodnotné diskuzi sám nejsi schopen vypsat aspoň něco… samozřejmě kdyby ses mě ptal na něco podobného, tak ti v klidu odpovím. Že ty po mě nechceš 3 věci…. Ty nechceš. Já je chci. Ptám se tě na nějaké ty kočkopsí featury a ty napíšeš jen obecně nějakou hláškou… Jo tak u Samsungu má každý prvek smysl, ale u Huaweie je to kočkopes 😂. To snad nemyslíš vážně. A o té ovladatelnosti jednou rukou, jsem rád že jsi to zmínil, protože zrovna toho jsem si všimnul, že u Huaweie není nějaký problém.

   Ještě jednou tvoje hláška:

   ,, Ale mám pro tebe informaci – a to je taková, že já se tu nikomu nemusím zpovídat, těch nepoužitelností a věcí, které mi vadí je tam opravdu mnoho“

   – Menty 10.1.2020

  • xzeit: No vidíš, jakej jsi šampion. A to ses tu se mnou o citacích do krve hádal, a jak to jde najednou. Já věděl, že ve skutečnosti tak blbej nejsi, takže jsem rád, že i ty pracuješ na tom, aby kvalita zdejších šla nahoru. Mam docela pocit zadostiučinění. A stejnej pokrok, kterej jsi udělal v tomhle bys měl udělat i v přijímáních cizích názorů. Já jsem řekl, co mi na tom prostředí vadí. Tak to je. A tvoje libovolná perspektiva na tom nezmění vůbec nic. Pro mě je to nepovedeně vykradené iOS, bohužel to vypadá, jak kdyby to bastlil někdo v garáži na koleni. Control center v poslední verzi je zas totální ripoff control centra z OneUI 2.0. Myslíš, že když budu konkrétní, tak to bude k něčemu? (i když nemusím?). Nebude. Jelikož tu všichni dávno víme, že mi na to řekneš „ale to není pravda, já to používám, mně to nevadí, tak to problém není“ – jelikož jsme se všichni dávno naučili, že tvůj názor = domnělá fakta. Přitom naprosto paradoxně jsi snad jediný člověk na světě co znám, kterému toto zbastlené prostředí vyhovuje, ani tady, ani v reálu nikoho dalšího neznám. Ale těm, kterým to nesedí, je už jen tady více – já, Tomáš, eRPee. Takže tohle by možná stálo k zamyšlení.

  • Menty: ano, napsal jsem to tak ať to pochopíš. Bylo to extra pro tebe, když jsi měl problém pochopit to zjednodušeně 🤣.
   Takže nenapíšeš. To mi stačí. Tím pádem to beru, jako bez argumentů. Proč bych měl brát cizí názor, když se třeba jedna o celkem doloženou věc, to nechápu (teď mám na mysli testy apod.). Ovšem tady ohledně toho, že tobě něco nevyhovuje ho přijmout mohu. To je úplně něco jiného. Taky chápu lidi, kterým vyhovuje iOS…. Zbalastene jak, čím? Je to neustále jen takové obecné, nic neříkající.

  • „To je úplně něco jiného. Taky chápu lidi, kterým vyhovuje iOS…. “

   To jo, na tomhle serveru to tvoje chapani pro lidi pouzivajici iOS je naprosto do oci bijici :DD Treba ty tvoje pravidelne zminky o emoji a o tom jak detsky je to system :D
   Jsi fakt jeden z nejvetsich lharu na tomhle serveru.

  • Lukass71: co má společného dětský systém a to, že chápu, že někomu dětský iOS vyhovuje? Nikdy jsem v ničem nelhal, kromě ironie. Ty vždycky přijdeš s tím, že lžu. Přitom nevíš, o čem mluvíš 🤣. Naposledy jak jsi nechápal, že využívám fotoaparát v mobilu v práci (jako stovky dalších lidí)…. a napíšeš takovou lež, že lžu….

  • xzeit: v cem je iOS detsky? Tuto frazi pouzival tvuj mistr jirka, ale nikdo jste jeste nerekli v cem je detsky….

  • WXYZ:V možnostech nastavení, přizpůsobení a samotných možnostech systému.

  • Kdyz si vezmeme vzorek beznych uzivatelu…. co jim tam chybi? Ja se na tohle ptam, protoze vyuzivam jak Android, tak iOS a k dnesnimu dni si jsou oba systemy vice nez podobne a memu milovanemu BlackBerry OS (RIP) nesaha ani jeden po kotniky.

   Jake „samotne moznosti“ iOS nema a Android ano?

  • AOD, připojit mobil kabelem k PC a zkopírovat si tam co chceš, pořádne widgety a plochy, resp. celkově moznosti přizpůsobení nejsou tskove jako u androidu. Vše je hodně zjednodušené, takové dětské.

  • xzeit: AOD je fail, to je fakt, propojit kabelem a kopirovat lze, widgety jsou v podstate stejne, jen jsou na jednom miste a je to o zvyku. Tohle me osobne hodne vyhovuje nez si tim zasi*at plochu.

   No a jinak je to teda o nekonecne zabomysi valce bez konce Android versus iOS. Jeste stesti, ze timhle svinstvem nejsem pohlcen a nejsem naklonen zadnemu systemu, protoze oba stoji za starou backoru a maji chyb jako maku. Smutne je, ze neni z ceho vybirat. Je tady iOS a tisic vyrobcu s Androidem, takze jednim a tim stejnym.

   Kazdopadne detsky system to je a Apple je uz zase pred krachem. Absolutne rekordni hodnota akcii tomu nasvedcuje! xD

  • WXYZ: Přesně, OS10 předběhl dobu a těžko se mu bude v budoucnu nějaký OS vyrovnávat. Škoda.

  • xzeit: No, však tě chválím, jsem rád, že se umíš vyjadřovat i jako člověk s nějakým vzděláním, a ne jak pako, které ještě hýká, jak být nevzdělaný je vlastně normální :D Takže jsem rád.
   Jak bez argumentů? Já ti to řekl naprosto konkrétně. Já ke svému názoru mam naprosto subjektivní argumenty, stejně jako ty máš naprosto subjektivní argumenty, které podkládají tvoje názory. Někomu to vyhovuje, někomu ne. Mně to nevyhovuje, a jak tak koukám, tak je nás tu víc. Nic víc jsem neřekl, opravdu tady nebudu vypisovat „toto mi vadí, protože tato aplikace je zkopírovaná odtud a tato odtud“ atd.

  • Menty: I ty jsi udělal v chování trochu pokrok. Čekám na ty subjektivní argumenty. Teď jsem byl zrovna u ségry a půjčil jsem si Galaxy S10+. Omrknul jsem co je nového v A10. Jako docela mě překvapilo, jak je ten telofeon o fous pomalejší v pohybu v systému, ale jinak celkem cajk. Dal jsem si je vedle sebe. Fakt by mě zajímaly nejake ty kočkopsy😁

  • S tím co napsal Menty musím souhlasit, protože vystihl přesně to co jsem myslel.

   HW už dnes není TOP priorita.
   Vše je otázkou SW a služeb a tam se ukazuje reálná kvalita Huawei, protože můžeš obšlehnout funkce i vzhled, ale pokud nemáš letité zkušenosti s vývojem SW, tak jsi v tom nejslabší. Nedokáží to sladit tak jako to má Apple nebo Samsung. Je to mix všeho dohromady a nemá to čím zaujmout. A Huawei má mezi pěti největšími výrobci SW na nejhorší úrovni.

   Za mě osobně i kdyby nebyl ban pro Huawei, tak i sebedokonalejší HW by mne nepřesvědčil ke koupi právě kvůli SW a balastu okolo.

  • Bohužel samsung (dříve největší zloděj patentů na světě za mě) přesně tenhle balast měl, i když měl nejvýkonnější HW, tak se to často sekalo, až po vzoru sony ( od toho ukradli co mohli, ať už skleněné záda, ať už voděodolnost, čtečku na boku, 960fps zpomalené video, v aktualizacích, androidu bez balastu…) čistého androidu ve formě One UI a teprve od té doby mohu říct že samsung je fajn, stejně tak se mi líbí jak zabojoval s čínskou konkurencí formou Ačkových modelů, který mají za svojí cenu co nabídnout (Amoled, průstřel v displeji, čtečka otisků v displayi, 3 a více fotoaparátů… za tohle chválím), sony je podle mě totálně nedoceněné ačkoliv má v mobilním světě několik prvenství, dokonce mě překvapilo jak moc vychytávek a prvenství má třeba LG, které si ale za svůj pád může samo, neboť bylo hodně problémových modelů… Každopádně Huawei jako HW nemám jediný problém, foťáky díky partnerství s legendární Leicou (Leica a hasselblad, kdo zná ví, že nic lepšího není, značky typu Canon a Nikon jsou proti tomu mainstream, samozřejmě tím nemyslím že své kvality dokázali v plné síle uvést do mobilního světa) jsou naprosto famózní (samozřejmě i tohle nezapomněl samsung ukrást, stejně jako reverzní dobíjení), nicméně naprosto souhlasím s názory, že po SW stránce jsou Huawei za mě děs

  • Tomáš: Samozřejmě I tebe se zeptám, na nejske ty zásadní kočkopsí featury?

   HW není důležitý? Ale jdi ty. Tohle je přeci individuální…

  • Co mě na Huawei (ale i dalších čínských dracích) vadí, když se oprostím od jejich GUI, které mi prostě nesedí (taková splácaninka pokusu o kopii iOS a v tom GApps s Material designem, které so ovládají jinak), jsou nedomyšlené zásahy do systému, které pak vedou ka takovým návodům – [odkaz]. Pro někoho, kdo čte Smartmanii asi není tohle problém, ale většina lidí tohle sama nedá, navíc se ta nastavení s novou verzí UI přejmenují nebo přestěhují jinam. Na Pixely, Sony nebo Samsungy takové návody nejsou potřeba, tam všechno funguje. Pak jsou fóra plná dotazů „Mám Huawei xxx a nefungují mi notifikace“ nebo „Mám Xiaomi yyy, po update mi nefungují notifikace a nemůžu najít nastavení xyz“.

  • Těžko říct. Měl jsem jen P8. Teď Mate 20 pro a ani před updaty žádný problém s notifikacemi. Předpokládám, že momentálně v novém EMUI je vše cajk. (pokud něco bylo v nějaké verzi kdysi. Precejen těch modelu je až moc a sladit to vše dohromady… Ano, tady může mít výhodu takový iOS, který má jen 3 modely, budu li se bavit o mobilech). Nemůžu najít nastavení? No předchozí verze EMUI byla rozhodně méně přehledná, ovšem teď už je to mmohem lepší, ale hlavně. V nastavení lze I hledat psaním.. Marně jsem se tady prosil uniho, jeslí by mi mohl napsat, jak mám nasimulovat aspoň ten problém s notifikacemi, nebo uspavanim stravy. (jela mi přes 2 hodiny v kuse, pak jsem dojel trasu). Atd atd. Dneska je věc bohužel jiná. Huawei byl zariznut a já chci Android a Google. Je to škoda, protože je celkem jasně vidět, jak Huawei udělal pokrok, jak je inovativní a že si někdy vezme i inspiraci? Proč ne, když si vezme něco, co funguje? O tom to je. Vezmu něco co je dobré a přidám tomu na hodnotě, vylepším to. Prostě vývoj..

  • Ale já nepsal o notifikacích na telefonu. Podle linku v mém textu se jedná o notifikace na hodinkách Garmin. Problém je, že v defaultním nastavení telefony Huawei agresivně zabíjí aplikace na pozadí, s čímž pak mají problém zařízení, která jsou závislá na běhu své aplikace. Toto není standardní chování Androidu, to si tam dovymýšlel Huawei a jsou s tím jen problémy.

  • Ad „Precejen těch modelu je až moc a sladit to vše dohromady“ – on někdo nutí Huawei, aby vydávalo miliardu modelů s různou verzí Androidu a nadstavby? Ať klidně vydává 2-3 modely ročně a drží na ně 5 let support.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).