Domů » Bleskovky » Samsung na CESu představil šest nových UHD a zakřivených televizorů

Samsung na CESu představil šest nových UHD a zakřivených televizorů

Samsung na dnes v noci na veletrhu CES v Las Vegas představil nové portfolio zakřivených a UHD televizorů pro rok 2014. Prostřednictvím tří sérií UHD televizorů − S9, U9000 a U8500 nabídne kompletní portfolio deseti UHD Smart TV ve velikostech od 50″ po 110″ modely, a to jak s prohnutou, tak plochou obrazovkou. Jihokorejský gigant dále představil první a největší prohnutou UHD TV na světě s úhlopříčkou 105″ a dalších celkem šest TV se zakřivením.

V minulém roce uvedl Samsung celkem tři UHD televizory a také představil svůj vůbec první televizor s prohnutým designem. Součástí nového portfolia je také první série prohnutých UHD TV na světě s označením U9000. Prohnutou obrazovkou opatřil také modely své vlajkové lodi mezi televizory, sérii Full HD H8000 LED TV.

UHD televizory poskytují vysokou kvalitu obrazu se čtyřnásobně větším rozlišením a více pixely než Full HD. Díky technologii Upscaling, která je součástí všech Samsung UHD televizorů, dostávají diváci velmi kvalitní obraz bez ohledu na vlastnosti zdroje. Tato patentovaná technologie převádí Full HD, HD a nižší zdroje rozlišení na kvalitu UHD prostřednictvím čtyřfázového procesu. Ten se skládá z analýzy signálu, redukce šumu, analýzy detailu a upscalingu (konverze počtu pixelů). Technologie UHD Dimming pomáhá dále optimalizovat kvalitu obrazu zpracováním každého bloku obrazu. Výsledkem je hlubší černá a lepší kontrast. 

  

Nové UHD televize podporují nejen dnešní standardní formáty včetně HEVC, HDMI 2.0, MHL 3.0 a 2.2 HDCP, ale podle slov Samsungu jsou jedinými televizory na trhu, které jsou připravené na budoucí vývoj díky UHD Evolution Kit. Funkce One Connect Box v podstatě uchovává mozek televizoru externě, což umožňuje zákazníkům vybavit televizor nejnovější verzí Samsung UHD Evolution Kit, aby byly kompatibilní s nejnovějším UHD formátem a stejně tak měli přístup k aktuálním technologiím Samsung.

Informace o cenách a dostupnosti nových TV zatím nebyly zveřejněny, ale už teď se těšíme, až si nové modely budeme moci otestovat.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).