Domů » Bleskovky » Samsung má za sebou silné čtvrtletí, připravuje se ale na horší časy

Samsung má za sebou silné čtvrtletí, připravuje se ale na horší časy

Samsung zveřejnil finanční výsledky své elektronické divize za první čtvrtletí letošního roku. Mezi lednem a březnem dokázal korejský gigant utržit 65,39 bilionu wonů (1,26 bilionu korun), které pak přetavil v provozní zisk 9,38 bilionu wonů (180 miliard korun). Oproti stejnému období v loňském roce jsou to o 23, respektive o 46 procent lepší čísla.

Příští měsíce ovlivní nedostatek čipů

Samsung si chválí vysoký zájem o smartphony (zejména o řadu Galaxy S21) a další spotřební elektroniku, který převýšil tržby polovodičové divize. Ta se potýkala s výpadky, zejména kvůli přerušení výroby v texaském Austinu, neboť tamní továrnu zasáhla v únoru sněžná bouře a výpadky elektřiny.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra

I když mohou být investoři s aktuálními výsledky Samsungu spokojení, v příštích kvartálech už tomu tak být nemusí. Samsung v tiskové zprávě varuje před očekávaným poklesem prodejů smartphonů z důvodu globálního nedostatku polovodičů. Ten by měl navíc trvat nejen v tomto čtvrtletí, ale patrně až do konce letošního roku. Samsung se proto chce zaměřit více na podnikání v oblasti OLED obrazovek pro telefony, konvertibly, tablety a notebooky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Vždyť si Samsung vyrábí čipy sám. To nemůže omezit vývoz pro svůj vlastní užitek ? Je to dlouhodobě predikovaná situace s kterou mohl marketing počítat. Nebo ? Poučte mě někdo :) .

    • Smartphone obsahuje nepřeberné množství čipů a Samsung vyrábí jen určitou část z nich.

    • Stačí, že ti Texas Instruments nedodá některé čipy, které žádný jiný výrobce nenabízí, nebo ne v takové kvalitě a máš vymalováno.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).