Cena:

Samsung má patent, který vyřeší jeden z největších neduhů telefonů s ohebným displejem

Samsung Galaxy Fold 2

Ohebné telefony v roce 2020 zažily velký boom a i když se neprodávají ve velkém, píše se o nich téměř pořád. Důvodem zájmu jsou zejména technologie, které ohyb konstrukce dovolují. Klouby jsou klíčovým prvkem ohebných telefonů a zatím mají poměrně dost nevýhod, které brání plnohodnotnému používání tohoto typu zařízení. Kvůli ohebné konstrukci je vcelku nemožné zajistit celkovou voděodolnost. To by se však mělo díky patentu Samsungu změnit.

Samsung Galaxy Fold patent
Samsung vlastní patent, díky kterému bude možné zajistit voděodolnost ohebných telefonů. Dočkáme se už v druhé generaci Galaxy Foldu?

Tip: Vypadá fantasticky. Nové snímky odhalují podobu ohebného Samsungu Galaxy Fold 2

Server Letsgodigital zveřejnil data z patentových přihlášek a ukázal rendery modelu Samsung Galaxy Fold 2. Nástupce loňského modelu by měl nabídnout periskopický teleobjektiv, menší displej na vnější straně a zejména voděodolnost. Samsung údajně přišel na to, jak utěsnit klouby, displej i mechanické části tak, aby se dovnitř nedostala voda ani prach.

Samsung Galaxy Fold patent
Samsung Galaxy Fold 2 by mohl nabídnout certifikaci IPxx

Zatím není jasné, o jaký stupeň certifikace se bude jednat. Již dřívější zprávy oznamovaly, že se letos dočkáme zhruba čtyř ohebných telefonů od Samsungu a je tedy možné, že zvýšenou odolnost dostane pouze nejvyšší model. Vnější displej vypadá jako prodloužená verze toho, který se objevil v Galaxy Z Flipu. Podle rozměrů však bude sloužit především k notifikacím a Galaxy Fold 2 připomíná spíše skládací tablet než ohebný telefon. Je otázkou, co pro nás má letos Samsung připraveno, a jaké vylepšení nás čekají.

Autor článku
David Skopal
Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.