Domů » Bleskovky » Vypadá fantasticky. Nové snímky odhalují podobu ohebného Samsungu Galaxy Fold 2

Vypadá fantasticky. Nové snímky odhalují podobu ohebného Samsungu Galaxy Fold 2

Není žádným tajemstvím, že letos Samsung představí druhou generaci svého ohebného smartphonu Galaxy Fold 2. V posledních týdnech se o něm objevuje poměrně dost informací. Ty navíc pocházejí od důvěryhodných leakerů – Maxe Winebacha, jež v minulosti zveřejnil první snímky Galaxy S20 Ultra, a Rosse Younga, šéfa technologické společnosti DSCC, která má velmi blízko k ohebným displejům.

Právě na základně podkladů od této dvojice komunita vytvořila rendery, které odhalují, jak by Samsung Galaxy Fold 2 měl vypadat. V případě, že se tato podoba potvrdí, je na co se těšit.

Samsung Galaxy Fold 2
Samsung Galaxy Fold 2 (render vytvořený na základě doposud známých informací)

Letošní novinka nejen že vyřeší mnohé nedostatky loňského modelu, ale přinese vylepšení v oblasti obou displejů, výkonu a bude stát méně. Hlavní předností Foldu 2 bude ohebný displej s UTG (Ultra Thin Glass), který bude kompatibilní se stylusem S Pen. Samsung zřejmě bude muset s dotykovým perem učinit změny v konstrukci, aby S Pen dostal do těla telefonu.

Ohebný displej se zvětší ze 7,3 na 7,59 palců, nabídne rozlišení 1689 × 2213 pixelů a selfie kamerka se schová v průstřelu v pravém horním rohu. Hovoří se také o podpoře 120Hz obnovovací frekvence. Změnami projde i přední strana. Původní 4,6 palcový panel bude vyměněn za 6,23″ s rozlišením 819 × 2267 pixelů. Obnovovací frekvence se zastaví na 60 Hz a ve středovém „véčkovém“ výřezu najdeme vnější selfie kamerku.

Samsung Galaxy Fold: můžete mě ohýbat (recenze CZ)

Hlavní sada fotoaparátů bude podle dostupných informací převzata z modelů Galaxy S20. Samozřejmostí bude podpora 5G. Kapacita interního úložiště by měla být 256 a 512 GB. Atraktivnější by měla být i cena, která by se v přepočtu mohla pohybovat okolo 45 tisíc Kč včetně DPH.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

9 komentářů

 1. Ještě pár generací a bude to dokonalé.

  • dovtedy pride iPhad a bude vymalovano :-)

  • To bude, ale pro iPad, konkurenci uz totiž ani neuvidi mavat, konkurence bude od Applu na míle daleko. Tohle je porad telefon, ale iPad nikovil, to za druhé.

 2. Muze mi nekdo vysvetlit zamer umelce, ktery tam udelal ten zobacek na predni kameru? :DDD

  • ty radeji vyrez pres tretinu displeje, co? Proste sto lidi, sto chuti. Pro jablecnky mirne upraveno: Chut designera v Apple, moje chut. Zadny vlastni nazor a preference. :DDD

  • Asi sis spletl tema, nevadi. Mluvim tu u clanku hore :)

  • to neni zamer umelce. Max leakoval, ze telefon ma mit V-vyrez na malym displeji.

  • Tak tim padem zamer umelce v Samsungu jako takovem.. Absolutne to nejde se Samsungovym design language, ktery je po celem telefonu a UI do kulata (vsak dokonce i jejich logo je) a pak je tu najednou malicky ostry element.

 3. Tohle je pecka! Takhle si to přesně představuju. Samsung konkurenci vypálí rybník. Huawei nic moc nemá a ještě bez Googlu, Apple nemá ani prd a tohle je budoucnost :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).