Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Samsung má nové véčko se dvěma displeji a bezdrátovým nabíjením

Samsung má nové véčko se dvěma displeji a bezdrátovým nabíjením

Společnost Samsung představila nový smartphone, který není klasickým kvádrem s rozměrným displejem, ale patří do vymírající rodiny „véček“, tedy zavíracích telefonů s kloubem uprostřed. Novinka nese označení G-9298, její čínský název by se dal přeložit jako Leadership 8.

Nové véčko navazuje na loňský model Samsung W2017. Díky dvěma 4,2″ AMOLED displejům s Full HD rozlišením nepřijdete o novinky ani v zavřeném, ani v otevřeném stavu. Zobrazovače v případě novinky nezasahují až k okrajům, zejména prostor pod nimi je skutečně široký. Spodní část telefonu obsahuje hardwarovou klávesnici, její zadní strana se pak stala domovem pro 12Mpx fotoaparát se světelností f/1.7. V blízkosti hlavního fotoaparátu se navíc nachází čtečka otisků prstů. Čelní kamerka nad vnitřním displejem má rozlišení 5 Mpx a světelnost f/1.9.

Uvnitř telefonu tepe hardware vlajkových lodí loňského roku – Snapdragon 821. K ruce mu jsou 4 GB operační paměti, pro ukládání dat slouží buď vnitřní 64GB paměť nebo microSD karta. Akumulátor osazený v zařízení má kapacitu 2 300 mAh a je možné jej dobíjet bezdrátově. Na telefonu běží nejnovější Android 7.1 s bezpečnostní nadstavbou Samsung Knox.

Samsung Leadership 8 bude dostupný u operátora China Mobile, jeho expanze za hranice Velké čínské zdi se zřejmě nechystá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. mercenary (neregistrovaný)

  Krásná klasika

 2. Karel l (neregistrovaný)

  A adresa kde ho objednat by prosím nebyla..jeate aby fungoval na našich sítích.. Dekuji

 3. Petr (neregistrovaný)

  Pokud se bude opakovat letošní situace, tak Samsung měl smluvního dodavatele, který bral objednávky a ty byly vyřízeny nejdříve, teprve pak došly i jinam. Doporučil bych dotaz na Samsungu, jestli se to bude opakovat a kdy.

 4. Michal Fojtík (neregistrovaný)

  A dá se třeba objednat z té Číny do České Republiky?

  • Bohužel ne, tedy určitě ne oficiální cestou). U telefonů, které u nás ofiko nejsou dostupné, se to většinou dá řešit jedině přes ebay. Tzn. vyčkat, až bude telefon v prodeji, hlídat ebay, zda jej tam někdo nevystaví a pak objednat :)

 5. llidasch (neregistrovaný)

  já ho chci

 6. martin (neregistrovaný)

  Já ho kcem letím do chini

 7. Ondřej Gardavský

  Jenom cenovka určitě nebude nízká, byť to článek nezmiňuje. Samsung tlačí v Číně tuhle řadu jako „luxusní“ a cena tomu odpovídá, čekal bych 10k+ RMB, ani 15 není nic nepředstavitelného, v Číně to cílovou skupinu má…

 8. S (neregistrovaný)

  Moc krásný telefon. Škoda že se u nás nebude prodávat

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel