Samsung má nové véčko se dvěma displeji a bezdrátovým nabíjením

Společnost Samsung představila nový smartphone, který není klasickým kvádrem s rozměrným displejem, ale patří do vymírající rodiny „véček“, tedy zavíracích telefonů s kloubem uprostřed. Novinka nese označení G-9298, její čínský název by se dal přeložit jako Leadership 8.

Nové véčko navazuje na loňský model Samsung W2017. Díky dvěma 4,2″ AMOLED displejům s Full HD rozlišením nepřijdete o novinky ani v zavřeném, ani v otevřeném stavu. Zobrazovače v případě novinky nezasahují až k okrajům, zejména prostor pod nimi je skutečně široký. Spodní část telefonu obsahuje hardwarovou klávesnici, její zadní strana se pak stala domovem pro 12Mpx fotoaparát se světelností f/1.7. V blízkosti hlavního fotoaparátu se navíc nachází čtečka otisků prstů. Čelní kamerka nad vnitřním displejem má rozlišení 5 Mpx a světelnost f/1.9.

Uvnitř telefonu tepe hardware vlajkových lodí loňského roku – Snapdragon 821. K ruce mu jsou 4 GB operační paměti, pro ukládání dat slouží buď vnitřní 64GB paměť nebo microSD karta. Akumulátor osazený v zařízení má kapacitu 2 300 mAh a je možné jej dobíjet bezdrátově. Na telefonu běží nejnovější Android 7.1 s bezpečnostní nadstavbou Samsung Knox.

Samsung Leadership 8 bude dostupný u operátora China Mobile, jeho expanze za hranice Velké čínské zdi se zřejmě nechystá.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku