Domů » Bleskovky » Samsung má další problém: svolává 2,8 milionů nebezpečných praček. Problém se týká pouze USA

Samsung má další problém: svolává 2,8 milionů nebezpečných praček. Problém se týká pouze USA

Na letošní rok nebude Samsung vzpomínat v dobrém, do druhé poloviny roku jde bez vlajkového tabletofonu a s obrovskými finančními ztrátami mobilní divize. Celá firma je naštěstí velmi silná, aby aktuální problémy ustála, bohužel nyní přichází z USA další rána – na doporučení americké komise pro bezpečnost produktů svolává Samsung 34 modelů automatických, vrchem plněných praček vyrobených mezi léty 2011 – 2016. Důvod? Způsobují jejich majitelům vážná zranění.

pracky

Komise pro bezpečnost produktů již zaznamenala 733 hlášení o tom, že vybrané modely nadměrně vibrují a v konečném důsledku se mohou rozpadnout, přičemž nejnebezpečnější je oddělení horního dílu během závěrečného odstřeďování. Tato komponenta již způsobila devět zranění včetně jedné zlomené čelisti. Samsung se nejprve domníval, že problémy způsobuje ložní prádlo v kombinaci s vysokými otáčkami, nakonec se však zdá, že chyba je v samotné konstrukci praček.

sung

Svolávací akce se týká zhruba 2,8 milionů prodaných přístrojů, korejský gigant nabízí jejich majitelům bezplatnou opravu v domácím prostředí spojenou s prodloužením záruky, případně slevu na nákup nové pračky, jejíž výše se odvíjí na stáří a stavu modelu. Zatím nemáme informace, zda se problém vyskytuje i u praček prodávaných v Evropě, seznam dotčených modelů najdete zde, případně si můžete zkontrolovat bezpečnost svého modelu na této speciální stránce.

Aktualizováno 7. listopadu (14:30): Jak nás informovalo české zastoupení značky Samsung, problém mají pouze kusy prodávané v Severní Americe, u modelů dostupných na evropském trhu se žádné takové komplikace nevyskytují.

Společnost Samsung Electronics Czech and Slovak zaznamenala oznámení ohledně problémů s pračkami s vrchním plněním prodanými v Severní Americe. Můžeme potvrdit, že modely prodávané mimo Severní Ameriku tuto závadu nemají,“ uvedl Ondřej Koubek, PR manažer Samsung Electronics Czech and Slovak.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

31 komentářů

 1. No tak to je super. Mam od Samsungu jeste televizi, tak doufam ze asopon televize jsou ok.
  Telefon mam jiz Apple, takze pohoda. Ten uz od Samsungu nekoupim.

 2. To se tady budou od teď řešit i pračky, nebo to byl pouze pokus o bulvární skandál?

 3. Já mám od Samsungu kombinovanou lednici. Už asi 4 roky. Šlape úplně luxusně. Takže asi tak.

  • Pozor na to. Ja mel z Datartu s priplaceniu zarukou na 5let a po 4 a pul letech se odporoucela. Nastesti jsem mel tu zaruku.

 4. Používání zařízení od Samsungu se stává adrenalinovým sportem. Myslím, že jsou dost silní na to, aby zalobovali a na příštích OH protlačili nějakou novou disciplínu :-D

 5. Tak to vypadá, že samsung, na rozdíl od jiných společností, přichází s jiným přístupem k zákazníkovi. Peníze už nejsou na prvním místě, ale z jeho přístupu je nyní na prvním místě zákazník a jeho bezpečnost… Bohužel snaha chrlit na trh jednu novinku za druhou pak přináší přesně tyto problémy – výrobky nejsou dostatečně testovány a některé závady mají fatální následky. Nicméně za přístup samsungu k řešení vzniklých problémů patří palec nahoru.

  • Ono to tak jednostranné není – pokud by to Samsung neřešil, tak by dříve či později měli na krku žaloby od zákazníků, případně zákaz daný produkt vyrábět, atp… což by samozřejmě byla dost negativní reklama, kterou žádná společnost nechce. Takže ne, tohle není o tom, jak je Samsung úžasný, a jak mu jde v první řadě o lidi – tady jde jen a pouze o peníze (přeci jen, vyměnit pár praček/telefonů není oproti desítkám žalob tak nákladné + ušlí zisk kvůli nespokojeným zákazníkům a negativní reklamě).

 6. Preto treba kupit bosh alebo siemens. Samsung a LG nech robia len telefony. Este mozno tak TV als to je vsetko.

 7. No dost huste ked ten dekel vystreli a rozbije ti hubu.

 8. Jak uz jsem psal v minulosti, od Samsungu nic, ani knoflik od kosile (kdyby ho vyrabeli), je to ten nejvetsi a nejvnucovanejsi smejd na trhu.Cim dal vice se to potvrzuje.

  • Na tebe a tvůj koment jsem čekal EXOTE :-) jako vždy pobavil :-)

  • Tím pádem mi řekni nějakej smartphone, co nema komponenty od samsungu. Protože určitě ty sám jsi spokojený uživatel samsungu. Btw, jinak tv a monitory ma samsumg v pohodě. Monitory (2) mi slapou okolo 7 let, TV budou 4 a bez žádných problémů

   • Však. HTCJirka je místní exot. Prostě nemá rád Samsung, jak ty nemáš rád něco, co prostě nemáš rád :-)

   • Ne, htcjirka nema rad nekvalitu a smejdy.Nemohu za to, ze do teto kategorie Samsung spada.

   • Dost přeháníš. Kdyby byl Samsung tak nekvalitní, jak ubohý človíček jako ty tvrdí, tak už možná ani vůbec není. Absolutně s tebou nemůžu souhlasit, sám mám od Samsungu mobil, ledničku, rodiče mají dvě TV a jelikož to už pár let jede….nevim jak se taková nekvalita pozná. Každé značce se občas něco pokazí a Samsung toho má opravdu hodně (elektronika).

 9. Kdyby lidé doma měli MIELE pračky tohle se nestane a ne Samsung kterí stojej tak 2xkrát vice a navíc je to šunt =) .
  Urcite si ted neco od Samsungu koupím :D

 10. No, a to Samsung vyrába aj autá a čo je horšie, lode… :)

 11. A co má jako milá redakce společného pračka a SMARTMANIE ??

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).