Domů » Bleskovky » Samsung a LG se údajně nezúčastní honu za 4K displeji v mobilech, vystačí si s Quad HD

Samsung a LG se údajně nezúčastní honu za 4K displeji v mobilech, vystačí si s Quad HD

Jak bylo již mnohokrát zmiňováno, marketing je při prodeji smartphonů velmi silná zbraň a čísla na potenciální zákazníky velmi dobře platí. Již jsme prošli dobou honění se za megapixely ve fotoaparátech, jádry procesoru a nyní již nějakou chvíli trvá boj o nejjemnější obraz na malém displeji telefonu.


Sony Xperia Z5 Premium se 4K panelem je zatím spíše marketingovým lákadlem

Králem v této oblasti je prozatím Sony Xperia Z5 Premium chlubící se 4K displejem, většinu obsahu však stejně vykresluje pouze ve Full HD. Podle Samsungu i LG je nasazení těchto displejů prozatím zbytečností, a to především proto, že jejich provoz je náročný na baterii a je velmi často spojen s přehříváním procesoru, mnoho výrobců o panely s tímto rozlišením zatím nemá zájem a také pro tolik pixelů není dostatek obsahu. K jeho sledování bude podle výrobců potřeba také velmi rychlé 5G připojení k internetu, které by se mělo k uživatelům dostat okolo roku 2020.

Prozatím se však jedná o pouhé spekulace a je možné, že se nakonec v příštím roce objeví zařízení s (nesmyslně) vysokým rozlišením displeje, jen aby výrobcům neutekla konkurence. Doufejme, že další hon se v odvětví uskuteční za kapacitou baterie, po jejímž zvětšení uživatelé volají velmi dlouho.

Aktualizováno: Podle zprávy na Twitteru od novináře Ricciolo se prý přece jenom jeden z výrobců chystá uvést v příštím roce telefon s 4K rozlišením. Má být velký, tenký, a podle Ricciola se nejedná o pouhé testovací zařízení, ale mělo by se dostat na trh mezi koncové uživatele.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments