Pro náročné: Samsung uvádí na trh nová bezdrátová sluchátka Level On Wireless Pro

Samsung představil novou řadu bezdrátových sluchátek Level On Wireless Pro. Novinka má hudebním fanouškům přinést špičkový zvuk ve spojení s elegantním designem. My jsme již měli možnost sluchátka krátce otestovat v centrále českého Samsungu a musíme uznat, že na uších díky polyuretanové výplni na uších sedí velmi dobře a především skvělé hrají.

Jak výrobce uvádí, sluchátka Level On Wireless Pro reprodukují Ultra High Quality Audio (UHQA). UHQA přenos je možný za použití kabelu i bez něho. Kvalita zvuku UHQA je vyšší než kvalita zvuku reprodukovaného z CD a je téměř srovnatelná s živým poslechem. Sluchátka jsou navíc vybavena dvojitou membránou, která pomáhá reprodukovat vyváženější zvuk. Primárně jsou určena jako příslušenství k chytrým telefonům, ale využít je samozřejmě můžete i s jinými hudebními přehrávači/zdroji zvuku.

Na těle sluchátek najdete ovládací tlačítka pro změnu hlasitosti či skladby. Nezapomnělo se ani na funkci Active Noise Cancelling, která využívá celkem 4 externí a interní mikrofony, které detekují a ruší okolní hluk. Zajímavě působí také tzv. Talk-In Mode; ten umožňuje posluchačům kromě hudby vnímat i okolní zvuk, což oceníte například na rušné ulici nebo při běhání, jelikož tím zvýšíte svou bezpečnost. Jejich celková hmotnost je 236 gramů.

 

Sluchátka se k telefonu připojují skrze Bluetooth 4.1 nebo kabel. Spárovat je lze i přes NFC. Podporují profily UHQ-BT, Samsung HD kodek, aptX, AAC a SBC. Na jedno nabití mají vydržet 23 hodin poslechu hudby přes kabel s aktivní funkcí pro potlačení šumu. V případě bezdrátového připojení se doba poslechu pohybuje okolo 11 hodin se zapnutým ANC. Díky vestavěným mikrofonům lze sluchátka používat také k telefonování.

Na českém trhu se sluchátka objeví v nejbližších dnech ve zlaté a černé barvě. Doporučenou koncovou cenu zatím neznáme, nicméně v USA je Samsung nabízí za 250 dolarů. Odhadujeme, že u nás by se cena mohla pohybovat okolo 6 000 Kč.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku