Samsung láme další rekord: Prodal už přes 20 milionů kusů Galaxy S III

O tom, že Samsung se svým modelem Galaxy S III (recenze) u uživatelů jednoznačně zabodoval, není pochyb. Již několik týdnů před jeho oficiálním představením bylo naprosto zřejmé, že se z něj stane prodejní trhák. Na konci července a zároveň dva měsíce po premiéře se výrobce chlubil deseti miliony prodanými kusy, což můžeme bez jakékoliv nadsázky označit jako skvělý výsledek. Tehdy však ještě nikdo netušil, že o pouhý měsíc později bude mít jihokorejský výrobce další důvod k velkým oslavám.

Pouhých sto dní totiž stačilo na to, aby z pultů zmizelo na dvacet milionů prodaných kusů tohoto bestselleru mezi smartphony. Jen pro srovnání je vhodné dodat, že loňskému modelu Galaxy S II se podařilo stejný milník pokořit za devět měsíců, což je zhruba třikrát delší doba. Bude nesmírně zajímavé sledovat, zda si Samsung Galaxy S III udrží tento impozantní růst tržeb i po nadcházejícím odhalení iPhonu 5. Za předpokladu, že by se jablečná novinka setkala s kladným přijetím, mohlo by to raketový růst Samsungu výrazně zbrzdit.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku