Domů » Bleskovky » Samsung láká dalším videem: Galaxy S6 má nabídnout extrémní výkon

Samsung láká dalším videem: Galaxy S6 má nabídnout extrémní výkon

Samsung do světa vypustil další video, které nás má nalákat na příchod vrcholného modelu Galaxy 6. Opět se jedná o krátký teaser s vágní povahou, nicméně jeho poselství je naprosto zřejmé. Hlavní roli bude hrát opět výpočetní výkon, jež posune současné standardy na novou úroveň. Podle dosavadních informací se do útrob „Esšestky” nastěhuje osmijádrový procesor Exynos 7420 založený na 14nm výrobní technologii 3D FinFET. Očekávat můžeme až třetinovou úsporu energie a jak ukázaly nedávno uniklé výsledky z benchmarku AnTuTu, máme se rozhodně na co těšit.


Menší záhadou je logo hastagu #TheNextGalaxy, které připomíná symbol blesku. V zahraničních diskuzích se proto začíná hovořit o integraci bezdrátového nabíjení, což by mohlo vysvětlovat včerejší spekulaci o akumulátoru s nižší kapacitou, než má stále aktuální Galaxy S5 (recenze). Oficiální představení je naplánováno na 1. března, den před zahájením veletrhu MWC v Barceloně.

 

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

7 komentářů

 1. tslany (neregistrovaný)

  Šmejdskej Exynos s ARM jádry si můžou nechat.

  • Tom (neregistrovaný)

   Ale prosimtě. ARM architektura je pro Android lepší než x86, Android bl totiž stvořen pro ARM a funguje to na něm lépe. Vypadá to, že si nikdy nic s Exynosem neměl, tak mlč. Bude to špica, jako u N4 s eXynosem a Alfy teď…

  • tslany (neregistrovaný)

   Říkám jádry, ne architekturou. Existují jádra s ARM architekturou, která ten ARM design bazmek neobsahují, viz Qualcomm a Apple.

 2. PetrN (neregistrovaný)

  Tak proč má stále více a více tabletů x86 procesory? Asi proto že jsou pomalejší :) Nebo dokonce nevhodné :) Ne, ale protože jde o Linux s vlákny a procesy což na x86 běží mnohem lépe, než na ARM který má pro toto mnohem menší podporu.

  • Pipa (neregistrovaný)

   A co třeba cena, myslím že to je to co rozhoduje, ne nějakej výkon, resp. nevšiml jsem si žádných TOP zařízení s Intelem.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Jedinym duvodem je cena. Intel dodava sve procesory prakticky zdarma, cimz se snazi o jejich rozsireni. Jinak Exynos, jsou tragicke SoC bez podpory alternativnich ROM. Radeji Qualcomm, Mediatek nebo nove chystane LG.

 3. Muraj238 (neregistrovaný)

  Intel a jeho X86 procesory jsou top, protože Intel má s nimi o desetiletí větší zkušenosti než ostatní výrobci. Nicméně Android je dělaný pro ARM a asi pouhých 10-20% aplikací funguje na intelu stejně dobře, jako na ARM. Zbytek aplikací běží taky, ale musí se „překládat“ pro x86 architekturu a tím pádem běží daleko pomaleji, i když sám procesor pomalejší není.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *