Domů » Bleskovky » Samsung je na Tchaj-wanu vyšetřován pro údajné zesměšňování HTC

Samsung je na Tchaj-wanu vyšetřován pro údajné zesměšňování HTC

Podle agentury AFP bylo na Tchaj-wanu zahájeno vyšetřování jihokorejského výrobce Samsung. Ten měl najímat studenty, aby si na internetu dělali legraci ze společnosti HTC. Samsung byl novináři dotázán, aby podal vysvětlení k těmto činům, nicméně zástupce společnosti o vyšetřování nic nevěděl. Přitom Samsung na své stránky na sociální síti Facebook dal zprávu, kde se omlouvá za jakékoliv nepříjemnosti nebo matoucí informace spojené s jejich poslední online kampaní.

Samsung Galaxy S4 a HTC One, vlajkové modely obou společností

Není to poprvé, kdy má Samsung v domovské zemi HTC problém. Na počátku roku dostal pokutu deset tisíc amerických dolarů za lživou reklamu, ve které tvrdil, že telefon Galaxy Y Duos má autofocus, což není pravda. HTC už k problému vydalo prohlášení: „Litujeme útoků konkurence, se záměrem nás zdiskreditovat. Hodnoty HTC jsou inovace produktů a design. Nebudeme vylučovat možnost užít vhodná opatření k ochraně zájmů společnosti a našich zákazníků, pokud to bude nutné.“

Co Samsungu hrozí v nejhorším případě? Pokuta 840 000 dolarů (necelých 17 milionů Kč).

David Podzimek

5 komentářů

 1. „Hodnoty HTC jsou inovace produktů a design.“

  Od kdy?

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Od kdy ne. Problém HTC rozhodně není technické zpracování a nedostatek odborných ocenění za design.

   Problém HTC sou prodeje dobrých, ale drahých telefonů na nasyceném trhu. Plaštáky Samsungu, Lg, Hujahej, nebo ZTE bodují protože jsou hlavně levný.

  • David Podzimek

   Myslím, ze problémem HTC byl poslední dobou horší marketing, malé finance na marketing a špatně zkušenosti se Sense na slabších telefonech. Plus jak firma nemá vlastní výrobu HW, poradne ani software, tak spoléhání ma dodavatele neni vždy dobře řešení. Pojmenováni a uvádění modelu taky nebylo nejlepší.

   Na doplnění, myslím, ze LG v poslední době děla po HW strance také kvalitni telefony. Optimus G. Neni na úrovni HTC Oné, ale je o krok dal jak Čína a Samsung.

  • „Plaštáky Samsungu, Lg, Hujahej, nebo ZTE bodují protože jsou hlavně levný.“ To myslíš vážně, že nejprodávanější modely samsungu galaxy s a galaxy note jsou levný?

  • miro j. (neregistrovaný)

   No myslim ze hlavny prepad HTC zaznamenalo koli supportu ich vlajkovych lodi kedy rok po vydani uz maju vlajkovu lod na haku a ked clovek dostane update na novsi Android tak je to zazrak pomaly. To nevravim ze kazdy update na novsiu verziu je aj pri najnovsich zariadeni otazkou minimalne pol roka rok.

   U mna urcite HTC skoncilo prave koli podpore. Spracovanie maju na velmi dobrej urovni.Akurat este tie baterky flakaju, nadupany telefon a daju tam poddimenzovanu baterku. To je dalsi dovod preco HTC updalo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).