Domů » Bleskovky » Samsung jde do zlaté, představil exkluzivní edici modelu Galaxy S4

Samsung jde do zlaté, představil exkluzivní edici modelu Galaxy S4

Apple minulý pátek začal prodávat iPhone 5s (videorecenze), který je nově dostupný i ve zlaté (champagne) barvě. Pokud dáváte raději přednost Androidu a zastesklo se vám po této atraktivní barvě, máme pro vás dobrou zprávu. Samsung totiž představil představil dvě exkluzivní varianty modelu Galaxy S4 – gold pink a gold brown. Oproti iPhonu se nedočkáme žádných ušlechtilejších materiálů, ale opět pouze plastu. Ze zveřejněných obrázků máme tak trochu pocit, že tahle kombinace rozhodně nebude pro každého, a v Evropě bude problém se k ní vůbec dostat.

 
Samsung už má také zlatý telefon. To je ale prozatím vše, co víme…

Nové barevné varianty totiž představila pobočka Samsungu v Saudské Arábii a tipujeme, že do celosvětového prodeje je jihokorejský gigant nezařadí. V tuto chvíli nemáme ani žádné bližší informace o dostupnosti a ceně na území Saudské Arábie.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

24 komentářů

 1. Nějak se nám náhodou začínají rojit 64bit architektury, zlaté barvy, čtečky otisků prstů,… jen vědět, čím ta vlna takhle najednou je…

  • Než Apple vůbec věděl, že bude vyrábět „zlaté“ telefony, tak jich Samsung vyrobil daleko více. Namátkou v paměťi mě napadá F480 Tocco Gold, I8910 Gold a další, tak nevím jestli tohle je zrovna proč přisuzovat Applu. I Nokia měla spoustu zlatých modelů a některé skutečně echt gold (C3-01.5, 8800 Arte). První čtečku otisků prstů měla Motorola Atrix, samozřejmě do módy to přinese Apple, ale že by jim za to patřil nějaký dík ? To asi ne.

  • Tak snad mi necheš tvrdit, že i8910 Gold před 4mi lety nastartovala letošní vlnu:-D Ale tak dobře no.§

   Atrix Atrix, to je ten model toho výrobce, co ve většině světa není dostupný a i doma zmizel z povrchu dřív, než vůbec dostal nějakou kloudnou aktualizaci systému. Ale no tak, tady mi taky určitě nechceš tvrdit, jaký to mělo globální dopad nebo je to nedej bože nějaký ustanovač standardů:-D

   S tímhle tvým přístupem bychom se asi nedostali přes pana Bella….

  • Jarda (neregistrovaný)

   No jo, tak jsme se dozvedeli ze po obdelniku Apple vymyslel i zlatou barvu:) Kde by lidstvo bylo bez jablicka.

  • jj, ke bychom byly bez jablka…

  • Ja neviem, ale zlaté edície tu máme dávno pred iPhonom rovnako infantiilne pastelkove farby (Lumie a HTC s WP), snímače odtlačkov v smartoch prstov tu boli už pri uvedení iPhone 2G, 64 bit ARM je dávno nachystany (keď príde 4GB RAM)…

  • mino: ty jsi to s tím jablkem asi nepochopil, že?:-)

  • UNI: Napsal jsem, že do módy to samozřejmě přinese Apple, to bylo myšleno i na barvu, ale patří jim za to nějaký dík ? Všechno co přinášejí, zde už bylo. To není žádná inovace. To je recyklace starších nápadů jiných firem. Pak zde nemůže ale nikdo přeci psát, že ostatní značky od Apple kopírují, když Apple vše zkopíroval od jiných.

  • maxxz: Hele je mi jedno, kdo byl kde první, komu za to děkovat. Faktem prostě je, že trhem nikdo jiný nehýbe tak, jako Apple, telefon, tablety, noteboky, distribuce digitálního obsahu je dnes vše podle diktátu Apple (pro „ovečky“), ostatní ale více než ochotně následují, protože to prostě funguje. Just work.

  • Jarda (neregistrovaný)

   UNI: Bejvavalo tak v roce 2007. Tedka Apple trhem nehybe, jenom se mu prispusobuje. Videls by to pokud by jsi nepovazoval za uzasnou inovaci dalsi barvu, a vsechno od konkurence za naproste zbytecnosti.

   Staci se podivat na ios7 a hned je jasny kdo koho nasleduje, fanboyi:)

  • maxxz: Nějaká motorola se zeleným panáčkem přinesla čtečku otisků prstů? Tak jakto, že já si ji pamatuji ještě na Windows Mobile 6, a to se nejednalo o žádné zařízení typu Symbol… A to jen pokud nepočítám stará PPC, myslím že nějaký iPaq ji také měl, WM2003.

 2. Zas tak černobílý to neni :) 64bit architektura se dikutuje už dýl a všeobecně se už dlouho před iPhone 5s počítalo s nasazením v roce 2014 v top modelech. Ale v tom zlatě máš asi recht :)

 3. Dobrej cirkus :D Achjo…

  • MoB (neregistrovaný)

   Jo, při odběru tří kusů masivný zlatý řetěz zdarma :)

 4. A že Samsung je inovátor. Ha… Samsung je kopirátor !

 5. Johny (neregistrovaný)

  „Když dva dělají totéž, není to vždycky totéž.“ Samsung nemá vkus. Obecně asiati moc nechápou euroasijskou módní vlnu. Champagne je neutrální barva (v módě). Tohle, to je jak kdyby ho udělali duhovej :D

 6. Jasné za chvíľu tu každý bude pobehovať zo zlatým telefónom. Biela a Čierna už nie sú dávno v móde… -_-„

 7. Apple žádný zlatý iPhone nepředstavil. Napsat zlatá(champagne), je stejný, jako napsat modrá(fialová), zhruba takový rozdíl to je. Těm, co si nedokážou představit rozdíl, pomůže obrázek [odkaz] A to co udělal Samsung je jen další pokračování toho, co dělá už roky, já to považuju za kýč, nevím, jestli to v reálu bude lepší.

  • Bral bych za referenční označení od výrobce:

   [odkaz]

   Space Grey-Gold-Silver

  • Vida, tak už i Apple musel přizpůsobit název inteligenci svých zákazníků :-D zajímavý, ještě při představení mluvil o champagne. Nemusíš brát za referenční všechno, co řekne Apple, někdy je lepší vlastní rozum.

  • Ale v pohodě, když jsem měl auto ve zlatý, v techničáku zase bylo žlutá metalíza.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).