Domů » Bleskovky » Samsung ISOCELL: Nový obrazový snímač zaručí lepší fotografie

Samsung ISOCELL: Nový obrazový snímač zaručí lepší fotografie

Není žádným tajemstvím, že smartphony v posledních letech začaly pomalu přebírat roli kompaktním fotoaparátům. Zachycování rychlých momentek je s jejich pomocí daleko pohodlnější záležitostí a proto není divu, že kvalita použitého snímače se pro mnohé stala klíčovým kritériem při výběru nového zařízení. Toho si jsou výrobci velmi dobře vědomi a každý rok se snaží ze všech sil vylepšovat fotografické vlastnosti svých klíčových modelů. Vyjímku samozřejmě netvoří ani Samsung, který představil nový obrazový snímač s komerčním označením ISOCELL. Podle oficiálního vyjádření má nabídnout výrazně lepší kvalitu snímků za všech okolností. Celá technologie se točí kolem jednoduchého principu, kdy množství světla zachyceného každým pixelem na snímači, je přímo úměrné kvalitě výsledného obrazu.

 

Technologie ISOCELL využívá fyzického oddělení jednotlivých pixelů, což má mít za následek vyšší absorbci elementárních částic (fotonů) světla. To má mít též vliv na minimalizování vedlejších šumů a dalších nežádoucích efektů. Samsung hovoří o zhruba třetinovém nárůstu v obrazové kvalitě, což je celkem působivá hodnota. Na reálná srovnání si však budeme muset ještě nějaký čas počkat. Jihokorejský gigant v současné době čeká na schválení podaného patentu a pokud vše půjde podle plánů, začne s masovou produkcí čipů ještě v průběhu letošního roku.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *