Domů » Bleskovky » Samsung investuje miliardy do OLED displejů, připravuje se na nové iPhony

Samsung investuje miliardy do OLED displejů, připravuje se na nové iPhony

Jihokorejská společnost Samsung je největším výrobcem OLED displejů, která si v tomto odvětví drží 95 % trhu. Vzhledem k dalšímu očekávanému růstu poptávky však v tomto roce nainvestuje do rozšíření výroby dalších 8,9 miliard dolarů (222,5 miliardy Kč).

galaxy-s8-3

Jedním z důvodů jsou očekávané telefony od Apple, kdy by OLED displejem měl disponovat iPhone 8 a v příštím roce by tento typ displejů měly obsahovat všechny nové telefony s nakousnutým jablkem. K OLED displejům se také přiklání více a více čínských výrobců se svými vlajkovými loděmi, Samsung se tedy s předstihem připravuje na případný velký nárůst poptávky. Ačkoliv se investice do rozšíření výroby zdá vysoká, v poměru k zakázce od Applu se až tak velká nejeví. 60 milionů displejů koupila kalifornská společnost za 4,3 miliardy dolarů a uzavřené smlouvy počítají s celkovou dodávkou přesahující 160 milionů kusů.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

3 komentářů

  1. No investuje, jenom dostane od Applu presne plany jak smontovat displej a v cine levne vyrobi.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).