Samsung investuje miliardy do OLED displejů, připravuje se na nové iPhony

Jihokorejská společnost Samsung je největším výrobcem OLED displejů, která si v tomto odvětví drží 95 % trhu. Vzhledem k dalšímu očekávanému růstu poptávky však v tomto roce nainvestuje do rozšíření výroby dalších 8,9 miliard dolarů (222,5 miliardy Kč).

galaxy-s8-3

Jedním z důvodů jsou očekávané telefony od Apple, kdy by OLED displejem měl disponovat iPhone 8 a v příštím roce by tento typ displejů měly obsahovat všechny nové telefony s nakousnutým jablkem. K OLED displejům se také přiklání více a více čínských výrobců se svými vlajkovými loděmi, Samsung se tedy s předstihem připravuje na případný velký nárůst poptávky. Ačkoliv se investice do rozšíření výroby zdá vysoká, v poměru k zakázce od Applu se až tak velká nejeví. 60 milionů displejů koupila kalifornská společnost za 4,3 miliardy dolarů a uzavřené smlouvy počítají s celkovou dodávkou přesahující 160 milionů kusů.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

3 komentáře

  1. uni (neregistrovaný)

    No investuje, jenom dostane od Applu presne plany jak smontovat displej a v cine levne vyrobi.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *