Domů » Bleskovky » Samsung opět inovátorem? Už příští rok by měl představit skládací smartphone

Samsung opět inovátorem? Už příští rok by měl představit skládací smartphone

O flexibilních smartphonech slýcháme již několik let, přičemž první komerčně dostupné modely se začaly objevovat relativně nedávno. Nejčerstvějším přírůstkem se stal Samsung Galaxy S6 edge (recenze), který se chlubí dvakrát zahnutým Super AMOLED displejem s jemným Quad HD rozlišením. V září se zřejmě dočkáme dalšího sourozence v podobě druhé generace tabletofonu Galaxy Note edge (recenze), jehož předchůdce zazářil na loňském veletrhu IFA v Berlíně. Jihokorejský gigant nám tímto demonstruje své schopnosti ve vývoji ohebných displejů, čímž zároveň nastiňuje budoucnost mobilních zařízení.

 

V jako Valley

Redaktorům ze serveru SamMobile se podařilo získat exkluzivní informace o projektu s interním označením Valley, který má razantním způsobem navýšit dosavadní laťku. Tajemné zařízení je v rané fázi vývoje a podle všeho nabídne skládací konstrukci po písmene V. O zobrazovací schopnosti se budou starat dva displeje, nicméně v tuto chvíli není patrné, jakým stylem dojde k jejich zakomponování. Osobně nás nejvíce zajímá stabilita překládaného panelu, jelikož v minulosti se objevily zprávy o technologických problémech v často namáhaných místech obrazovky.

Čestvé spekulace naznačují příchod podobného typu zařízení již v příštím roce. Samsung se údajně snaží ze všech sil tento termín dodržet a v jeho výzkumných centrech hledá způsoby, jakým stylem svůj jedinečný produkt naservíruje budoucím uživatelům.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

6 komentářů

 1. Jelikož zmiňujete, že konstrukce bude využívat dvou displejů, tak z toho podle mne vyplývá, že se nebude ohýbat samotný displej, ale že toto místo bude v jejich předělu, ne? Takže zase nic… :)

  • Není ten druhý displej na to, aby něco uživatel viděl i v zavřeném stavu?

 2. BackPa (neregistrovaný)

  A cena 35 000,- :D

  • Ascension (neregistrovaný)

   To přidej nezapomeň jen příplatek za Edge verzi je 3k tak očekavám cenu 40-42k :-D

 3. Ascension (neregistrovaný)

  LG také vyrábí už Skládací smartphone a první vyjde už příští rok.

 4. Ascension (neregistrovaný)

  Samsung is not the only company that’s working on foldable smartphones. Numerous rumors emerged in the past according to which rival LG is also gearing up to launch a foldable smartphone in 2016. Back in October 2014, LG demonstrated a 5.9-inch smartphone display that can sustain up to 100,000 bends without visible deterioration of the display quality around the seam.

  CZ

  Samsung není jediná společnost, která pracuje na skládacích smartphony. Četné pověsti se objevily v minulosti, podle kterých rival LG se rovněž připravuje na zahájení skládací smartphone v roce 2016. Zpět v říjnu 2014 LG demonstroval 5,9-palcový displej, který smartphone může udržet až 100.000 ohybů bez viditelného zhoršení kvality zobrazení a kolem švu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).