Samsung hlásí zpoždění: Ativ S se začne prodávat až v únoru

Na veletrhu IFA představený Samsung Ativ S patří mezi nejvybavenější telefony s operačním systémem Windows Phone 8. Nabídne prostorný displej s úhlopříčkou 4,8″ a HD rozlišením, dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 (2 x 1,5 GHz) a mimo jiné také slot na paměťové karty. Pokud jste na tento model čekali, nemáme pro vás příliš pozitivní zprávy. Dosavadní informace hovořily o dostupnosti telefonu v lednu příštího roku, v UK se měl dokonce objevit ještě před Vánocemi; jak se však zdá, ani tento termín nebude konečný a nejspíše se přístroje dočkáme až o měsíc později, tedy v únoru 2013. Oficiálním důvodem je nedostatek displejů; to však neslyšíme poprvé a je otázkou, nakolik se tomuto tvrzení dá věřit.

  

Důvodem zpoždění může být také snaha Samsungu neohrozit stále velmi slušné prodejní výsledky dosavadní vlajkové lodi Samsung Galaxy S III a dalších zařízení s Androidem. Nabízí se ale otázka, zda-li se jedná o dobrý krok, jelikož přinejmenším část fanoušků operačního systému od Microsoftu takhle raději sáhne po konkurenčních HTC 8X (recenze) nebo Nokii Lumia 920. Doufejme tedy, že alespoň druhý měsíc příštího roku konečně bude finálním termínem a dalšího odkladu se už nedočkáme.

Zdroj

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku