Samsung GT-B5330: Levný Android s QWERTY klávesnicí

V pavoučí síti internetu uvízly nové informace o připravovaném smartphonu z dílen Samsungu, který kuloáry označují jako GT-B5330. Údajně se bude jednat o levný smartphone s operačním systémem Androidem, který potěší především náruživé pisálky. Z uniklých snímků je na první pohled patrné, že se můžeme těšit na plnohodnotnou QWERTY klávesnici a kompaktní rozměry. Dotykový displej nabídne úhlopříčku 3,5″ a QVGA (240 x 320 px) rozlišení. Srdcem smartphonu se má stát jednojádrový procesor taktovaný na frekvenci 850 MHz.

 Pořizování fotografií a videa bude mít na starosti 5Mpx fotoaparát s automatickým ostřením bez přisvětlovací LED diody. Telefon poběží na operačním systému Android od Googlu ve verzi 4.0.4, který bude dále doplněný o grafickou nadstavbu výrobce TouchWiz. Další informace týkající se výbavy nejsou v současné době známy. Se zahájením prodeje se počítá na území Číny, po které bude následovat Rusko a zbytek světa. V době, kdy pulty prodejců plní dotykové placky je příjemné pozorovat, že výrobci pamatuji i na méně náročné uživatele, pro které je přítomnost hardwarové klávesnice klíčovým faktorem při výběru jejich nového telefonu. 

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku