Domů » Bleskovky » Chytré hodinky Gear S2 se v ČR začnou prodávat v listopadu. Jaké budou ceny?

Chytré hodinky Gear S2 se v ČR začnou prodávat v listopadu. Jaké budou ceny?

Samsung na veletrhu IFA představil novou generaci chytrých hodinek Gear S2 (preview a první dojmy), které běží na operačním systému Tizen, ale bez problémů je propojíte s libovolným smartphonem s Androidem. Oba modely působí poměrně kompaktním dojmem – důvodem je kruhový displej s průměrem 1,2” a rozlišením 360 x 360 obrazových bodů (302 ppi).

Ve světě nositelné elektroniky se nehraje na počet jader procesoru či velikost operační paměti a proto zde nečekejte technologické orgie. Na titěrné základní desce se zabydlel dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz, GPU Mali-400 a 512 MB operační paměti. Interní úložiště je schopné pojmout maximálně 4 GB dat, což není příliš, ovšem s ohledem na zaměření produktu to považujeme za naprosto adekvátní hodnotu.

Videopohled z veletrhu IFA

Samsung Gear S2: První pohled z IFA
Nenechte si ujít naše další videopohledy a přihlaste se k odběru našeho YouTube kanálu

Spojení s okolním světem zajišťují moduly pro Wi-Fi (802.11 b/g/n), Bluetooth 4.1 a NFC, které má najít primární uplatnění v mobilních platbách. Nabídka senzorů zahrnuje akcelerometr, gyroskop, snímač okolního osvětlení a barometr. Nechybí pochopitelně ani senzor pro měření tepové frekvence s funkcí kontinuálního záznamu v průběhu dne. Naměřená data jsou uživateli naservírována prostřednictvím nativní aplikace S Health či Nike+ Running.  Ve výbavě tak chybí snad jen GPS.

Gear S2 (sport. edice)

Gear S2 Classic

Gear S2 3G (nebude se prodávat v ČR)

Displej

1,2″, AMOLED, 360 ×360 px

1,2″, AMOLED, 360 ×360 px 1,2″, AMOLED, 360 ×360 px
Procesor Dual-core 1GHz Pega-W Dual-core 1GHz Pega-W Dual-core 1GHz MSM8226
RAM 512 MB 512 MB 512 MB
Vnitřní paměť 4 GB 4 GB 4 GB
Baterie 250 mAh 250 mAh 300 mAh
Konektivita 802.11n Wifi, Bluetooth 4.1, NFC 802.11n Wifi, Bluetooth 4.1, NFC 802.11n Wifi, Bluetooth 4.1, NFC
Senzory Akcelerometr, gyroskop, snímač okolního osvětlení, barometr, snímač tepové frekvence Akcelerometr, gyroskop, snímač okolního osvětlení, barometr, snímač tepové frekvence Akcelerometr, gyroskop, snímač okolního osvětlení, barometr, snímač tepové frekvence
Rozměry a hmotnost 42,3 x 49,8 x 11,4 mm
47 gramů
39,9 x 43,6 x 11,4 mm
42 gramů
44,0 x 51,8 x 13,4 mm
51 gramů
Odolnost IP68 IP68 IP68

Model Gear S2 Classic působí vskutku elegantním dojmem, jenž osloví nejen technologické nadšence. U sportovní verze je patrný důraz na aktivní uživatele, kteří si nepotrpí na zbytečné příkrasy a ocení především funkční design. Třetí verze s označením Gear S2 3G se v České republice prodávat nebude.


Gear S2 Classic

Sportovní i Classic edice se na českém trhu objeví v první polovině listopadu. Gear S2 Sport se budou prodávat za 8 999 Kč, verze Classic bude stát 9 999 Kč včetně DPH.

 
Gear S2 Sport

Věděli jste, že hodinky Gear S2 mají atypickou baterii, která je vyrobená unikátní free-form technologií? Více se o tom dočtete v tomto článku.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. Spartone (neregistrovaný)

    Za tu cenu? Ne, díky. Měl jsem Sony SW2, díky aktualizacím to byl čímdál lepší kousek.. ale jednoho dne mě někde zradila osička a hodinky jsem ztratil… No po ztrátě kousku za čtyři a půl tísíce mi nebylo do zpěvu. Už mi došlo, že tahat na ruce něco tak drahýho je vlastně blbost.. Koupil jsem za tisíc korun obyč hodinky o Casia a vlastně jsem spokojenej, hold ten mobil z tý kapsy vytáhnu, ale nemusím mít hrůzu z toho, že je zase ztratím.. Je to rok a ještě pořád mi ta ztráta leží v žaludku.. Ty cenovky jsou prostě úlet. Je to doplněk k telefonu, takže by to nemělo cenou konkurovat telefonům.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).