Samsung GamePad: Originální příslušenství pro všechny náruživé hráče mobilních her

Řada z nás si jistě pamatuje starší PC hry nebo první generaci herní konzole PlayStation. Dnes hrajeme na chytrých telefonech, které nosíme běžně v kapse hry s lepší grafikou, než tomu bylo dříve na specializovaných zařízeních. V čem konzole stále vedou, je možnost zobrazit hru na velké obrazovce a využít pohodlného ovladače. To chce Samsung změnit s novým příslušenstvím, které nazval Smartphone GamePad (jedná se už o druhou verzi z produkce jihokorejského giganta).

 

K chytrému telefonu se připojuje přes Bluetooth a pro spárování využívá technologii NFC. Funguje pouze s telefony od Samsungu, na které je nutné stáhnout aplikaci Mobile Console, která zobrazuje hry pro Android optimalizované ke hraní s GamePadem. Zařízení s rozměry čtyři až 6,3 palce je možné vložit do GamePadu, tablety je možné ovládat pouze dálkově. Pokud zároveň vlastníte televizi od Samsungu, můžete zrcadlit displej smartphonu bezdrátově na televizní obrazovku, čímž získáte přenosný herní systém.

GamePad se na našem trhu začne prodávat na začátku příštího roku a jeho cena by se měla pohybovat okolo 2 400 Kč s DPH, což rozhodně není málo a uvidíme, zda se Samsungu povede oslovit větší množství hráčů. Je také docela možné, že toto příslušenství výrobce bude k některým zařízením přidávat zdarma nebo ve slevě, podobně jako to dělal s chytrými hodinkami Galaxy Gear.

Autor článku
David Podzimek

Kapitoly článku