Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Tab3 Kids: Tablet s Androidem určený pro děti představen

Samsung Galaxy Tab3 Kids: Tablet s Androidem určený pro děti představen

Samsung před několika okamžiky představil nový tablet Galaxy Tab3 Kids určený speciálně pro děti. Přístroj je plný vzdělávacích her a aplikací, včetně těch v českém jazyce. Samozřejmostí jsou i bezpečnostní prvky, které vyplynuly z požadavků rodičů.  Tablet v základu nabízí celou řadou předinstalovaných dětských aplikací a přístup do obchodu Kid’s Store, který je zaměřený na využívání technologií při vzdělávání dětí. Tento obsah je tvořen vzdělávacími, herními i zábavnými aplikacemi a elektronickými knihami. Tablet nabízí rodičům možnost povolit, pomocí správce aplikací, přístup dětem jen k určitým aplikacím.

Při vývoji tabletu údajně tvůrci brali ohled především na zájmy dětí, proto je Galaxy Tab3 Kids vybaven funkcí časového zámku, který rodičům umožňuje nastavit konkrétní časové rozmezí, v němž mohou děti tablet používat. Jakmile vyhrazený čas vyprší, zobrazí se obrazovka informující o uzamčení přístroje a tablet lze odemknout pouze pomocí hesla, které zadá rodič nebo jiný dospělý. Tato funkce umožní rodičům dohlédnout na to, aby jejich děti netrávily s chytrými zařízeními nadměrné množství času. 

Tablet běží na operačním systému Android 4.1, který doplňuje speciální dětské prostředí. Je vybaven dvoujádrovým procesorem s taktem 1,2 GHz, 3Mpx fotoaparátem na čelní straně a 1,3Mpx fotoaparátem na zadní straně. O zobrazování se stará sedmipalcový TFT displej s WSVGA rozlišením (1024 x 600 px, 170 ppi). 1 GB operační paměti RAM doplňuje 8GB interní úložiště s možností rozšíření díky slotu na microSD karty. Celkové rozměry jsou 111,1 x 188 x 9,9 mm, hmotnost pak 302 gramů. Kapacita akumulátoru je 4 000 mAh. Konektivitu zajišťují moduly WiFi 802.11 a/b/g/n (včetně WiFi Direct) a Bluetooth 3.0, nechybí samozřejmě ani GPS.


Galaxy Tab3 Kids ve speciálním obalu Kids Case 

K tabletu se bude také prodávat obal Kids Case, který má podle slov výrobce dětem usnadňovat držení tabletu a umožňovat používat tablet ve stojánku v různých polohách. Součástí obalu Kids Case bude i ergonomické pero C Pen. To mohou děti používat třeba k malování :-)

Galaxy Tab3 Kids bude uveden do prodeje na začátku září v Koreji a následně během září v Číně, Evropě, USA, Africe, Jižní Americe a jihovýchodní Asii. Nabídka aplikací dostupných prostřednictvím obchodu Kids Samsung Apps se bude na jednotlivých trzích lišit.  V České republice by se tablet měl ve žluté verzi objevit v prodeji na začátku října, cena zatím nebyla stanovena.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

4 komentářů

  1. MTA (neregistrovaný)

    Samsung tímto díru na trhu nevyplní. Měl by se spíše začít orientovat na mobily pro dospělé lidi, jelikož jeho portfolio zatím vypadá jako pořádný výbava do mateřské školky.

  2. Velmi chytrý tah.. Dovedu si představit, ze bude mít velký úspěch..

  3. Ono to má na přední straně kameru s lepším rozlišením než na zadní? O.o

  4. Joker (neregistrovaný)

    What the Fuck is this :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).