Cena:

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra na tiskovém snímku. Je libo displej s výřezem?

Galaxy Tab S8 Ultra

Samsung se chystá na trh uvést nové prémiové tablety z řady Galaxy Tab S8. Termín jejich odhalení je zatím neznámý, avšak vzhled celé rodiny již není žádným tajemstvím – tiskové snímky všech tří chystaných modelů odhalil informátor Evan Blass.

Galaxy Tab S8 Ultra: prémiový vyzývatel iPadu Pro

Na vrchol tabletové nabídky Samsungu se postaví model Galaxy Tab S8 Ultra, který se bude chtít měřit s těmi nejlepšími a hlavně největšími; spekuluje se, že tento tablet dostane obrovský 14,6“ displej. Aby Samsung zmenšil rozměry tabletu na minimum, sáhne k drastickému ořezání okolních rámečků, což s sebou přinese pravděpodobně nejkontroverznější prvek celého zařízení – výřez displeje.

Galaxy Tab S8 Ultra

Samsung tak v této oblasti předběhne Apple, který (zatím) výřez nasadil pouze do iPhonů a MacBooků Pro. Vůbec bychom se ale nedivili, kdyby i příští generace iPadů Pro měla displej takto narušený. Ve výřezu jsou vidět dvě samostatné čočky, možná pro pokročilé rozpoznávání uživatele podle obličeje. Od Galaxy Tab S8 Ultra se také očekává vysoký výkon, který zajistí nedávno představený čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1.

Tablet by měl dále podporovat stylus S Pen a v jeho výbavě bychom také měli najít čtveřici reproduktorů a velkou 11500mAh baterii.

Galaxy Tab S8 a S8 Plus

Další dva chystané tablety už vypadají o poznání běžněji; mají tlustší rámečky, do kterých se přední kamera bez obtíží vejde.

Jinak o modelech Galaxy Tab S8 a S8 Plus mnoho informací nemáme, spekuluje se, že v jejich útrobách bude tikat loňský Snapdragon 888.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.