Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Tab S7 FE: slušná výbava a podpora S Pen za rozumné peníze

Samsung Galaxy Tab S7 FE: slušná výbava a podpora S Pen za rozumné peníze

Hledáte tablet na zábavu i na práci na cestách a nechcete za něj utrácet horentní sumy? Tak to vás možná potěší aktuálně představený Samsung Galaxy Tab S7 FE, který je v mnoha věcech podobný „plnotučnému“ Galaxy Tab S7, avšak za menší peníze.

Galaxy Tab S7 FE

Samsung Galaxy Tab S7 FE: kompromisy, nad kterými mávnete rukou

Už před loňským představením tabletů Galaxy Tab S7 a S7+ se spekulovalo o odlehčeném „lite“ modelu, nakonec však žádný takový odhalen nebyl. Samsung si raději počkal a teprve dnes představil Galaxy Tab S7 FE, přičemž poslední dvě písmenka značí u korejského výrobce fanouškovskou edici. Stejně jako u smartphonu Galaxy S21 FE tak nejnovější tablet přináší několik kompromisů, nad kterými však drtivá většina uživatelů mávne rukou.

Samsung Galaxy Tab S7 FE vypadá podobně jako jeho starší bráchové, jedná se o poměrně velký kovový tablet s tloušťkou 6 mm a tenkými rámečky okolo 12,4“ displeje. Samsung v tomto případě vsadil na TFT panel s rozlišením 2560 × 1600 pixelů a obnovovací frekvencí 60 Hz. Dotyková plocha zobrazovače si rozumí nejen s prsty, ale i se stylusem S Pen (Bluetooth varianta), který se dá k tabletu magneticky uchytit. Připojit můžete i klávesnicový kryt, se kterým se Galaxy Tab S7 FE rázem promění v cestovní počítač. Práci s více aplikacemi vám usnadní počítačové prostředí Samsung DeX.

Samsung Galaxy Tab S7 2

Výkon na práci by vám chybět neměl, mozkem tabletu je čipset Qualcomm Snapdragon 750, opírající se o 4 nebo 6 GB RAM. Úložiště má kapacitu 64 GB nebo 128 GB a je možné je rozšířit paměťovou kartou. S čipsetem se pojí i podpora sítí 5G, o zbývající bezdrátovou konektivitu se stará Wi-Fi a Bluetooth 5.0. Nabíjení akumulátoru s kapacitou 10090 mAh obstarává USB-C konektor s podporou až 45W nabíjení; takto výkonnou nabíječku však v balení nenajdete.

Na Galaxy Tab S7 FE najdete i dvojici fotoaparátů; přední má rozlišení 5 Mpx, zadní 8 Mpx. Nechybějí ani stereo reproduktory naladěné společností AKG, které splňují certifikaci Dolby Atmos. Operačním systémem je Android 11 zahalený do nadstavby One UI 3.1, pro řádné využití stylusu Samsung předinstaloval aplikaci Clip Studio Paint, kterou dostanete na půl roku zdarma.

Cena a dostupnost

Samsung Galaxy Tab S7 FE půjde do prodeje v černé a stříbrné barvě s cenou začínající na 649 eurech (asi 16 500 korun). Dostupnost zatím neznáme, tablet se krátce objevil na německých stránkách Samsungu, odkud však po malé chvíli zmizel; je tedy možné, že dnešní „premiéra“ nebyla plánovaná a ta oficiální přijde později.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Ohlasy z jiných technických webů jsou smíšené, zejména pokud bude údaj o ceně pravdivý, pak se jedná o neodpovídají cenu. Totiž že zkušenosti vím, že tablet nekupuj na rok nebo dva. Po několika letech i špičkový tablet ztratí podstatnou část svého výkonu a nepomůže nic ke zlepšení. Proto bude otázka ceny rozhodující, možná ale, že firma Samsung překvapí uživatele, to však ukáže až skutečný provoz v praxi.

  • Upřímně cena mě také překvapila. Ale pokud by byl v ceně zahrnutý stylus a ona klávesnice…. pak už bych byl klidnější.

 2. Zorvna ta cena neodpovídá slovu levné

 3. Dex je líný
  Cena vysoká
  Rozlišení na cloudové Office zbytečné.

  Účel tabletů nebyl nahradit office notebooky

 4. Cena …..Tak teda ne , Samsung jde peklem se sebevědomou cenovkou a moji pomyslnou hranici na tablet s androidem překračuje rovnou třikrát ( Německa premiéra ? Tak pak to pravidlo chápu ;) ) 12″ držet v rukou je už moc .

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).