Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Tab S6 Lite: stylový tablet se stylusem pro práci i zábavu

Samsung Galaxy Tab S6 Lite: stylový tablet se stylusem pro práci i zábavu

Samsung uvedl na český trh nový tablet nazvaný Galaxy Tab S6 Lite. Jak již název napovídá, jedná se o odlehčenou verzi vlajkového modelu Galaxy Tab S6 se slabší výbavou a výrazně nižší cenou. Ve své kategorii ale rozhodně má čím zaujmout.

galaxy tab s6 lite 3

Samsung Galaxy Tab S6 Lite: ovládnete jej prsty i stylusem

Samsung Galaxy Tab S6 Lite potěší elegantním designem, který tak trochu „vylepšuje“ neotřelá modrá barevná varianta, byť v nabídce bude i konzervativnější šedá. Na to, že se jedná o zařízení s 10,4“ displejem, má příjemnou hmotnost 465 gramů a tloušťku 7 milimetrů. IPS zobrazovač, který má netradiční poměr stran 15:9 (rozlišení 2 000 × 1 200) obklopují rámečky o optimální tloušťce, aby bylo tablet za co chytit, a zároveň nepůsobily přehnaně široké.

galaxy tab s6 lite 4

Displej je možné ovládat nejen prsty, ale i přibaleným dotykovým perem S Pen. S ním lze kouzlit například v poznámkovém bloku, v kancelářských aplikacích, při kreslení, apod. V případě, že pero zrovna nepotřebujete, je možné jej magneticky připnout na stranu tabletu, odkud se nabíjí.

galaxy tab s6 lite 1

Záda tabletu jsou kovová, v jejich rohu se krčí 8Mpx fotoaparát se světelností f/1.9, přední kamerka pak má 5Mpx a světelnost f/2.0.

Za příplatek se připojí i k LTE

Uvnitř Galaxy Tab S6 Lite tepe osmijádrový procesor (4 × 2,3 GHz a 4 × 1,7 GHz), pravděpodobně se jedná o model Exynos 9611. Tablet bude nabízen v konfiguraci 4 + 64 GB, přičemž úložiště je možné dále rozšířit paměťovou kartou. Do prodeje půjde varianta se slotem na SIM kartu a podporou sítí LTE. Jinak se tablet bezdrátově připojí k Wi-Fi 5 a Bluetooth 5, přítomná je i lokalizace skrze GPS + GLONASS.

galaxy tab s6 lite 2

Kabelové spojení zajišťuje sluchátkový jack a USB-C konektor, kterým se dobíjí vestavěný 7 040mAh akumulátor. Na obvodovém rámečku najdeme kromě portů i dvojici reproduktorů od AKG s prostorovým zvukem Dolby Atmos 3D. Operačním systémem je Android 10 s prostředím Samsung UI, které je prošpikováno spoustou funkcí pro práci, zábavu i ovládání chytré domácnosti. Samsung navíc přihazuje 4 měsíce služby YouTube Premium zdarma.

galaxy tab s6 lite 5

Cena a dostupnost

Samsung Galaxy Tab S6 Lite půjde do prodeje 15. května za cenu 9 999 korun, verze s LTE bude o 2 tisíce dražší. Za dalších 1 699 korun si budete moci přikoupit elegantní ochranné pouzdro s vyhrazeným slotem pro stylus.

galaxy tab s6 lite 6

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. nevypadá špatně za tu cenu a fajn, že pero je v základu :-)

  2. Hmm, já chci konečně náhradu za svýho Note Pro, to bude kdy? Zatím to vypadá, že nikdy. Nakonec zatím poměrně dobře slouží. Asi přece jen pouvažuji o flash nějaké novější ROM z XDA

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).