Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Tab A se začal prodávat v ČR, nejlevnější verzi koupíte pod 8 500 Kč

Samsung Galaxy Tab A se začal prodávat v ČR, nejlevnější verzi koupíte pod 8 500 Kč

Samsung začal v České republice prodávat nový tablet Galaxy Tab A, který má navázat na modelovou řadu Galaxy Tab 4. Tablet nabízí 9,7″ TFT displej s rozlišením 1024 x 768 px s poměrem stran 4:3.

 

Tablet pohání čtyřjádrový Snapdragon 410 s taktem 1,2 GHz, kterému dělá společnost 1,5 GB RAM u Wi-Fi verze či 2 GB RAM u LTE varianty. Na českém trhu je tablet k dispozici ve dvou variantách: bez S-penu v černém či bílém provedení a variantách WiFi nebo LTE + WiFi; nebo s chytrým perem S-pen v černém a bílém provedení a Wi-Fi.

 

Celkové rozměry tabletu jsou 242,5 x 166,8 x 7,5 mm, hmotnost je 450 gramů u WiFi verze. LTE varianta váží 453 gramů. Na zadní straně najdeme 5Mpx fotoaparát s autofocusem, přisvětlovací dioda ale chybí. Vestavěný akumulátor disponuje kapacitou 6 000 mAh a výrobce slibuje až 10 hodin provozu při běžném používání. Tablet je dále vybavený GPS/Glonass modulem, gyroskopem a Bluetooth ve verzi 4.1, na NFC se však zapomnělo.

Nejlevnější varianta tabletu Tab A s WiFi modulem a 16GB interní pamětí se prodává za 8 499 Kč bez pera. Za S-Pen si připlatíte 1 800 Kč (10 299 Kč). LTE varianta s 32GB interní pamětí je k dostání za 10 099 Kč.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. Fore (neregistrovaný)

    Za ty peníze je to OSTUDA a kdo si to koupí je id*ot.

    • Pavlas (neregistrovaný)

      Plně souhlasím. Za 8500 Kč vypustit tablet s displejem o rozlišení 1024×768 pixelů chce vážně odvahu… A pořádnou dávku blbosti, kdo tohle koupí, bez urážky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).