Domů » Recenze » Samsung Galaxy Tab 7.7: Za kompaktní rozměry a výkon se platí (recenze)

Samsung Galaxy Tab 7.7: Za kompaktní rozměry a výkon se platí (recenze)

Galaxy Tab 7.7 je elegantní tablet od Samsungu, který nabízí slušný hardware a kompaktní rozměry. Za kvalitu se ale platí a Galaxy Tab 7.7 je toho jasným příkladem. Více v naší recenzi.

Samsung na konci minulého roku rozšířil svou nabídku tabletů o velmi zajímavý kousek Galaxy Tab 7.7. V průběhu února se dostal i k nám do redakce a na nás bylo jej podrobit pořádnému testu. V potaz jsme také brali malé srovnání s tabletu od Applu, iPadem 2, a to z důvodu, že obě zařízení se pohybují v podobné cenové relaci.

- - -

Galaxy Tab 7.7, jak už vyplývá z názvu, nabídne displej o úhlopříčce 7,7 palce s rozlišením 1280 x 800 px. Poháněn je operačním systémem Android ve verzi 3.2 a výkonným dvoujádrovým procesorem. Tablet lze používat i jako telefon, dá se z něj volat, psát SMS nebo posílat MMS. To jsme také vyzkoušeli. Na další specifikace a vlastnosti se podíváme v později v recenzi, nyní bych začal obsahem balení a zpracováním samotného tabletu.

-
Za zapůjčení děkujeme společnosti Sunnysoft, kde si Samsung Galaxy Tab 7.7 můžete zakoupit.

Klady (+)

 • kvalitní dílenské zpracování
 • slušný výkon
 • SuperAMOLED Plus displej s jemným rozlišením
 • příjemné rozměry a hmotnost
 • výdrž

Zápory (-)

 • prostředí TouchWiz není vždy úplně plynulé
 • umístění reproduktorů
 • prodává se s Androidem 3.2
 • vyšší cena

Obsah balení

Galaxy Tab 7.7 je dodáván v poměrně malé krabici, kde společně s tabletem najdeme i základní příslušenství. Kromě samotného zařízení, který se tradičně nachází v horní části balení, se zde nachází nabíječka do sítě a kabel pro synchronizaci s počítačem, který je na druhé straně zakončení 30pinovým konektorem Samsungu. Nečekejte tak žádné microUSB a jednu nabíječku na mobil i tablet. Samotná nabíječka je pak větších rozměrů a například ve srovnání s napájecím adaptérem k Omnii 7 je dvojnásobně veliká. Na druhou stranu se dá rozebrat na dva díly, takže na cestách se do nějaké příruční tašky zajisté vejde.

- - -

V balení dále najdeme špuntová sluchátka s ovládáním a mikrofonem v jednom. Sluchátka jsou navíc doplněna šesti náhradními špunty. Každý by si tak měl vybrat dvojici pro své uši. Jejich kvalita je klasicky průměrná, i když hlasitost a vyvážení basů a výšek je zde zvládnuto dobře. Platí to hlavně pro poslech se zapnutým zlepšením zvuku 5.1. To má zaručit prostorový zvuk jak při poslechu se sluchátka, tak bez nich a řekl bych, že svůj efekt tato funkce plní.

-  - -

To je z balení skoro vše, najdeme zde už jen malou uživatelskou příručku, kde je vysvětleno několik základních úkonů s tabletem a různé návody. Například na vložení SIM karty a podobně. Uživatele by jistě neurazilo, kdyby výrobce do balení přibalil redukci na HDMI. Samotný tablet totiž tímto výstupem nedisponuje a přenášet obraz například na televizi je tak možné pouze při dokoupení daného kabelu 30pin na HDMI. Tím pádem je to z balení už opravdu vše a nyní se pojďme podívat na samotný tablet Galaxy Tab 7.7.

Samsung Galaxy Tab GT-P6800LSAXEZ lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Vzhled a konstrukce a zpracování

Samsung doplnil svou rodinu tabletů netradičním Galaxy Tabem 7.7, který není ani nejmenší, ani největší a dokonce nepatří ani mezi střed. Velikostně je ale tento kousek tak akorát. Do ruky padne opravdu dobře a jako velikou výhodu beru možnost držet jej pouze v jedné ruce. To například u konkurenčního iPadu jde velmi těžko. Další plus je vzhled tabletu, ať už z přední či zadní strany, vypadá Galaxy Tab 7.7 velmi elegantně, a to ani nemusíme rozsvěcet SuperAMOLED Plus displej.

- - -   

Na přední straně si našel místo již zmíněný displej, který si ale rozebereme později. Nad ním najdeme 2Mpx přední kamerku pro videohovory a vedle ní pak několik senzorů (světelný a proximity). Aby byl hořejšek přední strany kompletní, nesmím zapomenout ani na přední telefonní reproduktor. Ten je do tabletu zasazen opravdu elegantně a design nijak neruší. Na opačném konci přední strany (pokud bereme tablet na výšku, tak jak je pro používání určen), je vyobrazeno jen logo Samsungu. Na těle tabletu nemusíme hledat žádná tlačítka pro ovládání systému, vše je v Androidu 3.2 řešeno přes displej, respektive jeho spodní lištu a softwarová tlačítka.

- - -

Na levém boku se nachází dvojice slotů, jeden pro SIM kartu a druhý pro microSD kartu, což jistě potěší většinu uživatelů. Galaxy Tab 7.7 má totiž pevnou paměť 16 GB, a to je na multimédiální zařízení typu tablet poměrně málo. Paměť tak lze rozšířit až o dalších 32 GB, což už zní o něco lépe. Slot na SIM, vlastně i ten na microSD kartu, je chráněn jakousi plastovou záklopkou, která do těla tabletu zapadá velmi dobře a vše lícuje tak jak má. Jediný problém jsem měl při vkládání SIM karty, a to především protože se musí SIM karta zatlačit opravdu hluboko, aby se do tabletu zacvakla. Po několika pokusech se ale úkon podařil, a pokud nebudete SIM kartu vyndávat několikrát denně, neviděl bych to jako zásadní problém.

- - -

Pravý bok nabízí dvojici tlačítek pro regulaci hlasitosti a nad nimi pak tlačítko pro zapnutí a vypnutí tabletu. Díky nápisu Samsung na přední straně si strany nebudete plést a skoro vždy budete vědět, zda hlasitost ubíráte, či přidáváte. To samé platí i pro tlačítko zapnutí displeje. Na horní straně tabletu se nachází pouze 3,5mm jack pro zapojení sluchátek či reproduktorů a na protilehlé straně najdeme 30pinový konektor pro nabíjení a synchronizaci s PC, který je obklopen dvojicí reproduktorů. Je otázkou, zda je tato volba správná a zda výrobce neměl raději dvojici reproduktorů umístit na delší strany přístroje. Filmy přeci jen každý sleduje na šířku, a i když je Galaxy Tab 7.7 primárně orientován na výšku, u této věci jsem se opravdu zastavil a zamyslel. Na druhou stranu je pravda, že při sledování nějakého filmu či seriálu to člověk až tolik nevnímá.

- - -

Nyní zbývá už jen zadní strana, která se mi na tabletu líbí asi nejvíce. Je rozdělena na několik částí, v té horní je umístěn 3Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou. Pod nimi máme přechod na krásný broušený kov, jež působí opravdu elegantně a bytelně. Vše to jen podtrhává logo Samsungu, které je lehce vystouplé – pro běžné používání to ale nevadí. Pod tímto kusem kovu pak najdeme opět hladký kov, stejný jako v horní části zadní strany. Tohle se Samsungu opravdu povedlo a je dobře, že to umí i s kovy a nevolí pro všechny své přístroje plasty.

- - -

Od tohoto faktu se obvíjí i celkový dojem z tabletu jako takového. Ať už na stole či v ruce, působí opravdu dobře, jako kus kvalitně zpracovaného kovu. Konstrukce je opravdu pevná a nikde nic nevrže. Nejsou vidět ani žádné mezery, škvíry, nic podobného. A ani bych se nebál tvrdšího používání, Galaxy Tab 7.7 určitě něco vydrží (nemám na mysli mlácení o zem a podobně). Tablet jsem měl zapůjčen 14 dní a z konstrukce jsem byl nadšený po celou dobu testování.

- -

Nesmím zapomenout ani na váhu přístroje. Ta bývá občas u tabletu problém, a to hned z několika důvodů. Při vyšší hmotnosti totiž po chvíli používání bolí ruce a samotná práce s tabletem se poté stává poměrně nepříjemná. U Galaxy Tabu 7.7 nic takového ale nehrozí. Díky menším rozměrům a dobře zvoleným materiálům se celková hmotnost vyšplhala na pouhých 335 gramů včetně baterie, což je v této kategorii více než dobré (u konkurenčního Apple iPadu 2 je to pro srovnání 613 gramů – na druhou stranu je iPad o něco větší).

- - -

Hardwarová výbava: Malý, ale výkonný

Po hardwarové stránce je na tom Galaxy Tab 7.7 také více než dobře. Vybaven je dvoujádrovým procesorem o kmitočtu 1,4 GHz, 1 GB paměti RAM a 16GB vnitřní pamětí pro data. Poslední údaj by mohl být o něco vyšší, ale naštěstí na straně přístroje najdeme slot na microSD kartu, tudíž lze paměť rozšířit až o 32 GB. Avšak první dva zmíněné údaje, především pak dvoujádrový procesor na vysokém kmitočtu, zaručují plynulé ovládání systému, internetového prohlížeče a také všech her dostupných na Android Marketu. Bohužel tomu tak není vždy, hlavně u prostředí TouchWiz, které Samsung do svých výrobků dává navrch samotného systému Android, nejsou reakce vždy okamžité a nějaké reakce opravdu trvají i několik sekund. Je tomu tak zejména při větším objemu spuštěných aplikací či delším provozu bez restartu přístroje.

Na druhou stranu si Galaxy Tab 7.7 vedle velmi dobře v nejrůznějších testech výkonu, na výsledky se můžete podívat na níže přiložených obrázcích. Výkon je u tohoto kousku opravdu znát a i přes různá zpomalení systému patří menší střední tablet od Samsungu ke špičce na dnešním trhu.

- - 
Hodnoty naměřené v programu AnTuTu Benchmark a CF-Bench

Displej: Radost pohledět

Galaxy Tab 7.7 nabízí krásný 7,7″ SuperAMOLED Plus displej, který je jedním z hlavních lákadel celého tabletu. Jedná se o stejný zobrazovací panel jako je Samsungu Galaxy S II a tam víme, že si jej uživatelé jen a jen chválí. To samé platí i pro Galaxy Tab 7.7, jen s rozdílem velikosti a vyššího rozlišení (1280 x 800 px). Displej je velice jemný, barvy zobrazuje hezky, někdy možná až moc výrazně. To mi ale přijde jako vlastnost všech SuperAMOLED displejů, i bez přídomku Plus. Pozorovací úhly displeje jsou vyhovující a vše je dobře čitelné i při naklánění tabletu. Díky použité technologii není čitelnost na ostrém sluníčku vůbec špatná, jen je potřeba počítat s výraznými odlesky.

- - -

Nechybí samozřejmě ani podpora pro multidotekové ovládání. Můžete tak snadněji prohlížet fotografie, internet či dokumenty. Displej je tak správně citlivý a reaguje dobře. Občas jsem se sice setkal s různými záseky či pozdní reakcí na dotyk – to ale nebude problém displeje, ale systému Android či prostředí TouchWiz.

Operační systém a nadstavba TouchWiz

Samsung Galaxy Tab 7.7 je vybaven poměrně novou verzí operačního systému Android 3.2 Honeycomb. Schválně jsem zvolil spojení „poměrně novou“, protože tablet by mohl nabízet i úplně nový Ice Cream Sandwich (4.0), který je na trhu necelý půl rok. Je totiž nemilé vědět, že mohu mít aktuálnější systém oficiální cestou, ale nemám jej. Snad se aktualizace na Android 4.0 dostaví, byla by totiž škoda, kdyby se tak nestalo.

 - - - 

Ale teď už opustíme povídání o verzích systému a zaměříme se konkrétně na ten, který pohání testovaný tablet. Nejedná se totiž o klasický Android 3.2, jak jej známe například z prezentací Googlu. Samsung si totiž nad systém umístil vlastní nadstavbu TouchWiz, která systém lehce upravuje a něco přidává. Mezi ty zajímavé přidané věci patří hlavně možnost vytvářet screenshoty bez jakéhokoli dalšího nástroje. A to ne ve smyslu, aby práce pro vytváření screenshotů byla snadnější, ale protože to je velmi praktické. Uvedu příklad – jste v aplikaci Mapy a chcete na mapě zaškrtnout, kde má váš známý zaparkovat auto a jakou uličkou má projít k vašemu domu. Na iPadu i ostatních tabletech mimo Samsung to jde udělat velmi složitě. Zde stačí kliknout na ikonku v dolním panelu a obrázek displeje se hned přesune do grafického editoru. Tam je vám umožněno dokreslit různé značky a lze tak vytvořit hezký itinerář. K dispozici máte celou řadu barev a několik kreslících nástrojů.

- - -

Další důležitou věcí je nabídka widgetů. Samsung si pro začátek připravil slušnou řádku nejrůznějších miniaplikací. Ať už se jedná o widget pro kalendář, poštu, počasí či kontakty. Vše je v TouchWiz upraveno do jednoho stylu a musím uznat, že to působí velmi pěkně. Je ale pravdou, že nadstavba systém trochu zpomaluje a občas to je v řádu i několika sekund. Tento problém se vyskytuje především při návratu na hlavní obrazovku přes stisk tlačítka Domů. A očividně nepomůže ani silný hardware v podobě dvoujádrového 1,4GHz procesoru a 1 GB paměti RAM, takže v tomto směru zde rozhodně je prostor pro další optimalizaci.

Lehkých změn doznaly i některé aplikace, jako Hudební přehrávač, přehrávač videí nebo webový prohlížeč. Vše je tak laděno do jednoho stylu prostředí TouchWiz. U přehrávače videí se ještě na chvíli zastavím. Nejen, že v základu podporuje většinu typů video formátů, ale umí také automaticky vložit titulky do videa a zvládá i fullHD rozlišení. Podpora, alespoň u formátu AVI funguje tak, že se při kopírování videa přes PC soubor převede do formátu pro tablet a rovnou se přiloží i titulky.

- - -

Samsung do systému Android přidal také několik „odkazů“ na aplikace. Ty se zobrazují uprostřed na dolní liště (mezi ovládacími prvky a notifikačním centrem). Najdete zde třeba zástupce pro spuštění aplikace Poznámky nebo Kalkulačka. Tato funkce má pravděpodobně jen jednu úlohu – zrychlit práci s tabletem. To se určitě Samsungu povedlo a celkově práce s Galaxy Tabem 7.7 je rychlá, zábavná a nepřichází při tom člověk o nervy. U notifikačního centra se ještě zastavím, protože i tady Samsung aplikoval několik vlastních vylepšení. Přibylo zde ovládání Wi-Fi modulu, GPS přijímače, Bluetooth a letadlového režimu.

Uživatelské prostředí TouchWiz je přínosné. Někdo bude protestovat, že není nad čistý Android, avšak právě ten čistý Android nemá všechno. To pomyslné všechno nemá ani Galaxy Tab 7.7 s TouchWizem, ale je k tomu o krok blíže. Nabízí hned několik zajímavých ovládacích prvků, které zrychlují práci, usnadňují orientaci a celkově dělají na uživatele spíše dobrý dojem. Samozřejmě je to za cenu občasného zpomalení systému, ale buďme upřímní – ani čistý Android 3.2 neběží úplně plynule. Všechno je v tomhle případě o optimalizaci, a ta je u Galaxy Tabu 7.7 dobrá, i když prostor pro odladění TouchWiz by tu ještě byl. Třeba se dočkáme s dalšími aktualizacemi.

Multimediální funkce a fotoaparát

Už v předchozí kapitole recenze jsem nakousl přehrávání videí a v podstatě k němu není co dodat. Je samozřejmé, že sledování filmů i seriálů je pohodlnější na tabletu větších rozměrů, avšak není to problém ani na tomto 7,7″ Galaxy Tabu. Díky poměru stran 16:10 a rozlišení 1280 x 800 px je dojem z přehrávaného videa velmi dobrý a vše podtrhává slušný výchozí zvuk. Ten by samozřejmě mohl být lepší, například kdyby byly jinak rozmístěné reproduktory. Co ale kvalitu zvuku přidává, je funkce 5.1, dostupná ve většině aplikací přímo od výrobce. Zvuk se po spuštění této funkce lehce změní k lepšímu a uživatel má pocit prostorového zvuku.

- - -

Podobné je to i u hudebního přehrávače. Ten i opět dostal nový kabát a oproti základní aplikaci Hudba v Androidu 3.2 se velmi liší. Troufám si říct, že původní aplikace s hezkým 3D efektem vypadala lépe, ale na druhou stranu chápu, že se Samsung chce odlišit a hlavně chce všechny své aplikace sladit.

- - - 
Další fotografie najdete v naší galerii

Nyní už ale k samotné dvojici fotoaparátů. Ten na přední straně slouží především pro videohovory či jako náhrada za zrcadlo, což ocení zejména dámy. Občas k tomu ani nepotřebujete zapínat aplikaci Fotoaparát, stačí totiž vypnout displej a odraz je dokonalý. Přední kamerka má 2Mpx a fotografie nejsou vůbec špatné. Samozřejmě nemůžeme čekat nic převratného, ale pro tablet je podobná kvalita fotografií standardní. To samé se dá říci i o fotoaparátu na zadní straně. Má sice o 1 Mpx více, avšak kvalita je opět průměrná.

Samsung Galaxy Tab 7.7: Ukázka záznamu HD videa

Potěšilo mě ale automatické ostření a celkově rychlost snímání. Kromě samotného fotografování je zde možnost natáčet videa v rozlišení 720p. Plynulost videa je velice slušná a dobrá je i kvalita zvuku. Nechybí ani přisvětlovací dioda, která sice neudělá zázraky, ale při focení za šera pomůže. V praxi dokáže osvětlit scénu zhruba do délky dvou metrů, pak už její dosah začíná ztrácet.

Organizace času, softwarová klávesnice a e-maily

Samsung Galaxy Tab 7.7 nabízí standardní výčet aplikací pro organizaci času. Najdeme zde klasický kalendář, e-mailového klienta i Gmail aplikaci. Jelikož se systém Android automaticky synchronizuje s vaším Google účtem, máte svá data z pošty, kalendáře, kontaktů, dokumentů či map stále u sebe. Propojit lze i několik účtů zároveň, a to včetně IMAP a POP3 e-mailů. Vše funguje velmi dobře a nemám k ničemu žádnou výtku.

- - -

Samozřejmostí je řada widgetů na jednu z hlavních ploch – ať už se jedná o kalendář či e-mail, stále budete mít přehled, co se děje. Samsung si i v tomto případě upravil aplikace dle svého a všechno opravdu skvěle ladí. Změnám nezůstala ušetřena ani softwarová klávesnice, která dostala nový kabátek a funkce. Je zde sice stále možnost používat klasickou Android 3.2 klávesnici, já k tomu ale neměl důvod a zůstal u té od Samsungu, která mi zkrátka přišla lepší. Na softwarové klávesnici se píše dobře, občas se ale vynechá nějaké to písmeno a na rychlé psaní nejlépe s diakritikou to opravdu není. Musím i uznat, že zatím nejlépe se mi psalo na iPadu 2 od Applu.

3G modul a propojení s počítačem

Galaxy Tab 7.7 disponuje slotem na SIM kartu. To znamená, že jej můžete proměnit v telefonní zařízení či být na internetu i mimo dosah sítí Wi-Fi. Po vsunutí SIM karty do zařízení se tablet sám restartuje, aby mohl fungovat jako telefon. V základu systému totiž najdeme telefonní aplikaci, aplikaci na psaní SMS a MMS zpráv a v nastavení Galaxy Tabu je i možnost být připojen přes 3G sítě. Galaxy Tab 7.7 lze používat jako telefon, jen samotné telefonování s tabletem u ucha nebude na ulici vypadat nejlépe. To ale mohou vyřešit přibalená sluchátka či sada handsfree.

- - -

Opět ale beru přítomnost telefonní aplikace spíše jako bonus. Nejsem si totiž úplně jist, jestli někdo tuhle možnost bude v praxi využívat, ale třeba se pletu. Samsung si ale rozhodně za plnou podporu telefonních funkcí zaslouží pochválit, jiní výrobci tabletů většinou SIM kartu využívají jen pro datové přenosy nebo textové zprávy, tady to máte i s voláním a MMS. Připojení přes 3G sítě lze i po vložení SIM karty zakázat, a to třeba z důvodu šetření dat, když jste na Wi-Fi (i když by tablet měl primárně stahovat data právě přes Wi-Fi a ne připojení přes 3G). Ve větších českých městech je už nyní dostupná rychlejší síť 3G, avšak jakmile připojení spadne na pouhé EDGE, je rychlost načítání webových stránek dost žalostná. Za to ale tablet nemůže, tady musejí zapracovat naši operátoři.

Připojení k počítači probíhá přes USB a 30pinový konektor. Při první synchronizaci se automaticky nainstalují potřebné ovladače a tablet je tak připraven k použití. Úložiště se načte jako Mass Storage disk a kopírovat lze vše, na co si vzpomenete. Jak jsem zmínil výše, při kopírování různých videí jste dotázáni na převod daného souboru na lépe stravitelný soubor pro tablet. Převod sice chvíli trvá (u souboru okolo 350 MB zhruba 5 – 8 minut), ale nemůže se pak stát, že by soubor na tabletu nešel přehrát. Jako plus také beru to, že na paměť tabletu, popřípadě microSD kartu, lze kopírovat i různé soubory pouze pro přenos, Galaxy Tab 7.7 tak může sloužit jako velký USB disk.

Výdrž baterie

Kvůli menším rozměrům a malé tloušťce tabletu bych očekával pouze průměrnou výdrž akumulátoru, ale i zde jsem byl mile překvapen. Ve specifikacích přístroje je uvedena výdrž 9 hodin a opravdu není žádný problém se na tuto hodnotu dostat. Samozřejmě záleží na intenzitě používání, počtu spuštěných aplikací, intenzitě podsvícení displeje, avšak baterie o kapacitě 5 100 mAh dokáže tablet při normálním používání udržet při životě po celý den. Při koukání na 3 díly 45 minutového seriálu na poloviční jas mi ubylo něco okolo 25 % baterie, a to je velmi slušné.

Pokud nastavíte maximální úroveň jasu nebo budete aktivně využívat GPS či datových přenosů, výdrž se sníží zhruba na 6,5 hodiny, ale i to je slušný výsledek a Galaxy Tab 7.7 nás v tomto směru opět příjemně překvapil.

Bonusový software

Samsung společně s tabletem dodává celou řadu bonusových aplikací. Mezi ty nejznámější patří série Hubů – Social Hub, Readers Hub a Music Hub, které zastřešují obsah podobného zaměření. Osobně jsem na chuť těmto aplikacím nepřišel, ale volba je na každém uživateli. Mezi další předinstalované aplikace patří čtečka knih a PDF dokumentů. Bohužel ale musím říct, že se jedná o přesnou kopii aplikace iBooks z Apple iPadu. Nejenže nabízí stejné možnosti, ale dokonce i vypadá totožně.

- - -

Polaris Office – jedná se o kancelářskou sadu, která zvládá nejrůznější formáty, včetně DOC, PDF a dalších.

Pulse – předinstalovaná RSS čtečka, která nabízí zajímavé uživatelské rozhraní, velké množství funkcí a také propojení s Google Reader účtem.

Správce úloh – aplikace, jež kontroluje všechny procesy, které tablet právě vykonává. Udává také informace o využití paměti a procesoru. Lze také dané spuštěné aplikace ukončit, a to pouhým kliknutím na tlačítko „Konec“.

Tvůrce videa – snadný nástroj na střih natočených i uložených videí přímo v tabletu.  Aplikace opět nabízí pěknou řádku možností střihu, vkládání obrázků a několik základních efektů. A opět se jedná o předinstalovanou aplikaci, tudíž je zdarma.

- - -

Aplikací v základu tabletu je více, já jsem ale vybral ty nejzajímavější. Mezi další položky v nabídce patří Pen Memo (rychlé vytváření poznámek), AllShare (nástroj na sdílení obsahu skrze DLNA), Samsung Apps (vlastní obchod s aplikacemi), Editor fotografií (jednoduchá úprava fotografií přímo v tabletu) a Wooky Samsung (čtečka elektronických knih s napojením na službu Wooky).

Závěrečné hodnocení

Samsung Galaxy Tab 7.7 nabízí velmi kvalitní hardware ve spojení s optimalizovaným softwarem v podobě poměrně nové verze operačního systému Android 3.2, i když jak jsem už nakousl výše, čtyřkový Ice Cream Sandwich by mu slušel mnohem více. Má opravdu skvělé rozměry, nízkou hmotnost a při výrobě byly použity kvalitní a pevné materiály. Nešetřilo se ani na „vnitřnostech“ – tablet obsahuje dvoujádrový procesor o taktu 1,4 GHz, 1 GB paměti RAM a 16 GB interní paměti s možností rozšíření až o 32 GB díky slotu na microSD karty.

Krom toho je systém Android s nadstavbou TouchWiz krásně sladěn a snad všechny aplikace jsou ve stejném stylu. Tablet je rychlý, prohlížení webových stránek je díky podpoře Flashe a dobré optimalizaci na vysoké úrovni, a to samé lze potvrdit i u hraní her či sledování videí. Vše navíc podtrhuje krásný SuperAMOLED Plus displej s rozlišením 1280 x 800 px a možnost vložení SIM karty. Je tak možné být stále online, a to i mimo dosah Wi-Fi sítí. K tomu přidejte možnost telefonovat a psát SMS a máte tablet, co umí opravdu vše.

Graf ceny produktu Samsung Galaxy Tab GT-P6800LSAXEZ poskytuje server Heureka.cz

Některé mouchy by se samozřejmě našly, mezi ty nejzásadnější řadím občasné zpomalení systému, hlavně při návratu na hlavní obrazovku, a vyšší cenu ve srovnání s podobně vybavenými tablety konkurenčních výrobců. U tohoto kousku si totiž opravdu připlatíte, i když se dá očekávat, že v dalších měsících jeho cena bude klesat. Zajímavé bude také sledovat, jak mu zatopí iPad 3, který se v České republice začne prodávat za dva týdny. Necelých 15 000 Kč je za 7,7 palcový tablet v dnešní době opravdu dost, ale pokud vám vyšší cena nevadí, rozhodně vám Galaxy Tab 7.7 můžeme doporučit. Doufejme, že Samsung podporu tabletu hned tak neodpíská a připraví aktualizaci na Android 4.0, která by rovnou mohla odstranit nepříjemné zpomalování při návratu na hlavní obrazovku.

Martin Prokop

29 komentářů

 1. Jahan (neregistrovaný)

  Recenze pekna, ale ta cena tabletu je fakt oskliva. Bude to mit tezky tahle placka.

 2. Scarab (neregistrovaný)

  Tablet super, ale za tu cenu si ho koupí jen nadšenci a blázni.

  Max. 10 tis. a i to je hodně.

 3. jozefko (neregistrovaný)

  Recenze OK, ale na foru k 7.7 jsem se dočetl, že stažené soubory (příloha emailu – text,tab), případně vytvořené soubory v Tab- polaris office nelze ukládat na vloženou SD kartu. Jak to je?

 4. Ano, je to tak. Vůbec nic nelze v tabletu kopírovat na SD. Je to ale 100% bug který bude opraven, u jiných Samsung Tabů to funguje. Není tedy důvod aby tady tomu bylo jinak

  • ao1ao1 (neregistrovaný)

   Podle Googlu ne ne bug, ale „feature“ :-( Andoridu 3.2. Da se to prolomit:

   [odkaz]

   mne se to takto povedlo, ale musi byt „rooted“

 5. poterienko (neregistrovaný)

  15000kč??? :-O :-O To je snad překlep. Jako tablet je to pěkný, jen to mrví tou jejich nadstavbou (mě se prostě nelíbí) a konektorem. 30 pin toleruji u iPadu, kde má smysl vzhledem k určitému standartu a počtu periferií, ale tady je to jen zbytečná komplikace.

  A malé srovnání. Ainol Novo7 Aurora II (bude uvedený v Dubnu)- 7″ IPS (LG) 1024×600 displej, 2 jádro, Mali 400, 1GB RAM, 8GB+MicroSD a cena 200 dolarů. Co by jste koupili raději? Ještě dodatek- MiniUSB, MiniHDMI a USB host jsou samozřejmostí.

  • No určitému standardu. Již se prodalo 300milionů zařízení s tímto konektorem (nebo kolik), to by na „standard“ již mohlo stačit nebo u jaké hodnoty?:-)

   Ale pravda je, že zatímco po konektoru od Asusu nebo Samsungu neštěkne ani pes, u Applu je to nepsaný standard od audio (až téměř po hifi) přes hudebníky po miliardu výrobců kabelů, redukcí, držáků… Zde se skutečně jedná jen o umělé překážky ze strany výrobce Samsung.

  • poterienko (neregistrovaný)

   uni: Nevím, jestli jsi mě pochopil :D. Myslel jsem tím, že jako standart to uznávám u iPadu/iPhone, protože je hromada příslušenství a uživatele to tolik neomezuje, jako u Samsungu.

 6. Ta cena je fakt výsměch.

  iPad 2 je po snížení cen výrazně levnější a rozhodně lepší volba.

  O novém iPadu nemluvě, to je jiná liga.

  Měl jsem možnost se seznámit s většími bratříčky tohoto kousku a rychlost a plynulost systému je opravdu příšerná. Můžete mít nadupaný HW, sloty na paměťovky, USB on the go a já nevím co ještě, ale pokud je alfa a omega všeho, tedy systém, neodladěný, tak je to celé na levačku.

  Nehledě na to, že na trhu je již modernější systém než „nepovedená“ trojka. Proč se tedy tabůet neprodává s ICS? Že by s ním byly nějaké komplikace? ;)

  Pokud Samsung s cenami něco neudělá, tak se jeho tablety, ostatně jako doposud, nebudou prodávat vůbec. A nezmění na tom nic ani Vojta Kotek, který určitě má „ta ble ty ;)“ :)

  • tak s iPadom 2 uz len kvoli mobilite by som to neporovnaval, mimo to je to cena za model s 3G/telefonnym modulom

  • mino: iPad s sebou nosím všude a nevidím jediný důvod, proč by měl být problém v mobilitě.

   3G modul beru, iPad se s ním dá ale koupit taky (12 990 Kč).

   Telefonní modul neberu. Budete z tabletu telefonovat? Vážně? Jak často? K čemu pak máte telefon?

  • Stepik (neregistrovaný)

   Marek Hajn: Ano za 12990,- 3g model koupite,ale s horsim displejem nez 7.7 (lepsi bude mit az novy IPad,ale uz ne za vyprodejovou cenu) a vyssi uhloprickou,coz muze byt pro nekoho omezujici.

  • Marek Hajn: do kabatu ho urcite neschovas a tablety nad pol kila a skoro atakujuce 700gramov ako novy iPad su proste nepohodle na nosenie a hlavne dlhodobe drzanie

 7. YAMATO (neregistrovaný)

  Měl jsem první GTab, skvělá mašinka, rozměry tak akorát, jen display byl vzhledem k velikosti dost hrubý. Proto se mi tento 7,7 moc líbí. Ale cena je zabíjející. No a pak samozřejmě dojebaný sw. Boha jeho, dejte mi takový tablet za desítku s čistým ICS a utrnu vám ruce – ale za 15 a s Touch Wizy či podobnými svinstvy leda tak nas…

 8. kuca1982 (neregistrovaný)

  Mel jsem moznost tento tablet osahat. Hardwarove super,ale co se software tyce… Pominuli hnusny Touchwiz,tak prostredi se opravdu nechutne seka. Kdyz tohle nekdo tabletu chtivy vyzkousi,honem pobezi pro iPad3,kde jeste usetri :-)

 9. Stepik (neregistrovaný)

  Za 13177 Kc ho má Vodafone. Pravda, je potreba pul roku utratit aspon 277 Kc,ale na druhou stranu tablet s 3g podporou nejakou simkartu vyzaduje a pausaly pro internet v mobilu s rozumnym FUP pro tablet se pohybuji cca v teto kategorii minimalni utraty u vsech operatoru.

 10. jozefko: Je to tak, ověřeno na vlastní prsty, psal jsem to i zde do fóra.

  Marek Hajn: byl jsem za podobné hodnocení výkonu zde na fóru pokárán za neadekvátní hodnocení, ale očividně to tak nevidím sám:-)

  Pokoušel jsem se podobný tablet začlenit do svého systému, ale neuspěl jsem, na nošení v kapse je to velké a pokud bych to měl mít v batohu, tak to už rovnou 10″, na této uhlopříčce se značně lépe „pracuje“. Je to zkrátka kompromis se vším všudy.

  „…Galaxy Tab 7.7 tak může sloužit jako velký USB disk.“ – ano, opravdu VELKÝ:-) Nicméně pozor, aktualizací ICS z něj bude UMS zmizí!

  Cena hřeší na nedostatek konkurence.

  • Mě ale například víc sedla tato velikost. Tablet se dá nosit klidně v saku, kabátě apod. a je navíc hezky lehký. A na práci jako takovou stejně žádný tablet není, takže jde opravdu jen o to, kdo preferuje větší rozměry za cenu větší hmotnosti.

   A ta cena je opravdu vysoká, je pravda, že Galaxy Tab 7.7 není vůbec špatný stroj a sedl mi, ale 15 000 Kč bych za něj tak nedal.

  • Martin Prokop: jj, jak píšeš, nošení není potíž, ale pokud jsem někdy v něčem, v čem jdu do hospi, na odlov kešky, na trénink, v triku na nákup apod., tak mám u sebe vždy jen jedno společné zavazadlo, kapsu u kalhot a adekvátní nějaké velké zavazadlo. V civilním něčem, kam by se to dalo strčit jsem jen nějaký podíl času, ve většině ostatních je to Nerudovské „kam s ním“. A jak jsem psal ve fóru, v okamžiku, kdy je daná věc ve velkém zavazadle je pro mě věc mrtvá, protože není k okamžité pohotovosti.

  • Proč neadekvátní hodnocení? :) Ten systém zcela zjevně laguje, a to v tak základních věcech, jako je přechod mezi plochami. Pokud to někomu přijde normální a koupí si to, jeho boj. Ať si pak ale nestěžuje.

   Velikost je dost subjektivní. Používal jsem Galaxy Note, který je opravdu malý a je to pořád víc přerostlý telefon. Měl jsem tu čest s GTab 8.9 a pořád je malý. Potom s 10.1 a to už je z mého pohledu optimální velikost.

   Stejně tak bych netvrdil, že se s tabletem nedá pracovat. Dá, velmi pohodlně, lépe než s notebookem. Záleží na tom, co člověk dělá.

   Představa, že bych na jednání pořád tahal notebook me už ani trochu neuspokojuje. iPad používám na poznámky, kratší zápisy z jednání, prezentace, kontrolu dokumentů apod. Kromě prokrastinace ho k práci využívám takřka denně ;)

  • Marek Hajn: Tak diskuse o ideální velikosti je jako o designu, samozřejmě není definice „toto ano, toto ne“, je to prostě individuální. Ale tady se jasně ukazuje směr Applu, tohle dej do kapsy, tohle do tašky. Obě zařízení ve svém daném segmentu užívání nabídnou max. Nedovolí jako u 7.7 skřípat zuby, ať v režimu telefonu nebo v režimu tabletu.

   Tuhle jsem viděl kloučka (takový frekulín) s tabletem (10″ vypadalo to jako Lenovo nebo Huawei) v ruce, z toho sluchátka malé mušle, poslouchal hudbu. V buse. A ne, takto bych tedy působit nechtěl:-)

  • poterienko (neregistrovaný)

   Opravdu je noMass Storage výsadou ICS? Mě na obyč. „neznačkovém“ (Ainol) tabletu s ICS normálně funguje.

  • Polemik (neregistrovaný)

   a čo je na tom že počúval na 10 plac. tablete hudbu ???

   Ja si chcem kúpiť tablet (asi 7-7,7 palcovy) hlavne kvoli tomu !!! Ono totiz na tom ide celkom v pohode s pocuvanim aj pozerat, povedzme záznam z hud.festivalu !!! A ver tomu ze pocuvat + pozerat je daleko vacsia zabava nez len pocuvat. Momentalne tak fičím s HTC Sensation XE so 4,3 palc. displejom, ale chcem nieco s vacsim displejom, daky tabletofon (napr. Samsung Note) alebo malý tablet (do 7-7,7 palca) by teda bol ideálny. A budem s ním kľudne aj telefonovať pri uchu, môže všetkých aj drb**ť, no a čo !!??

   Všetko je vec subjektívneho názoru + otázka konvencií spoločnosti. Čo je pre teba/spoločnosť divné, nekonvečné, to nemusí byť pre mňa. Navyše, čo je dnes divné/nekonvečné je zajtra normálny standard. To že ľudia (hlavne Slováci ale aj Česi) sú konzervatívne trúbi ma predsa nedonúti sa obmedzovať len preto že je to pre druhých divné/nekonvečné !!

 11. poterienko: noname výrobci nemají certifikaci od Google (a tím jeho aplikace), Android je opensource, ať si ho každý dělá jak chce.

 12. Honas (neregistrovaný)

  Tablet mam uz 2 mesice – kupovano ve spanelsku – 420 euro – cca 10500,-. Predtim sem prozkousel par cinskych pokusu o tablet (viz velice oblibeny Herotab..), pote Samsung Galaxy Tab 7, Ipad 2 ktery putoval z domu po mesici a nakonec 7.7… v soucasne dobe neni (pro mne) lepsi tablet v pomeru Kvalita/mobilita/display/HW… baterie vydrzi vice nez ipad nehlede na to ze na slunicku je nesrovnatelne lepsi citelnost. Mam root a zkousel sem i neofigo ICS z xda a zatim bomba… cekam az vyjde ofigo ICS a hodlam upgradnout. Jinak plynulost(pro ty kteri tablet nevlastni a jen teorizuji) je lepsi nez na GB na 7cce… necuka se, vykon na jednicku a po rootu i s hvezdickou… a je tenci nez galaxy S2 (=mob.telefon).. Ipad mi prisel dost tezkopadny a tolik neprenosny… na couchsurfing super, ale seriozni mobilni praci mi lepe vyhovuje mensi rozmer a jeste s vyssim rozlisenim… jedinou vytku co mam je k absenci mass storage… (zapomente na totalcommandera) a hezky navrat k woknum… jedine minus, jinak tablet nema chybu… jeste jedna poznamka k testerum v OCentrech: ono kdyz prijdu k tabletu, ktery je vystaven nekde na pultiku a denne si ho prohledne/stahne do nej/ zmrvi na co sahne tisic lidi.. tak neocekavam ze se nebude sekat.. je to rozdil oproti vlastnimu tabletu co si prizpusobim k obrazu svemu… a ted hura do mne…

 13. braska (neregistrovaný)

  Dobrý den, bude u nás oficiálně k mání 32 GB a 64 GB verze? Když ano, tak kdy?

  • milan (neregistrovaný)

   Je super sám ho mám už 2 m,ěsíce a nevymenil bych ho , zahodil jsem i telefon kvuli němu . navíc se dá rozšířit pameť o microSD karty až na 32 GB což žádnej Ipad neumí , přečtew v pohodě i Flasky .

 14. CZmrt (neregistrovaný)

  Jako je to celkem pekny strojek ale kde na tom najdu nazev site kdyz bydlim v pohranici, by me docela zajimalo? Display jak krava a vono to nezobrazí nazev site fakt sjupr. Dole v rohu to ukaze jestli jsem na EDGE nebo H. Akorat.

  • Co se týče zobrazení názvu operátora, mělo by to jít vyřešit přes tuhle aplikaci [odkaz] , případně na Google Play určitě bude i nějaký widget na hlavní obrazovku, který podobnou možnost nabídne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).