Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Tab 3 8.0: Letní premiéra, v červenci na trh

Samsung Galaxy Tab 3 8.0: Letní premiéra, v červenci na trh

Již dříve se spekulovalo o tom, že Samsung „zanevře“ na 7″ tablety a nejmenší Tab nebo Note se budou pyšnit úhlopříčkou 8 palců. Na MWC představený Note 8.0 už známe a míří na náš trh, dočkat bychom se měli v průběhu května. Je to vcelku logické, pokud vezmeme v úvahu, že telefony, nebo chcete-li phablety, z řady Note se přibližují a nejspíš se brzy přehoupnou přes 6 palců. Rozdíl mezi šestipalcovým telefonem a sedmipalcovým tabletem by pak byl velmi malý. Proto osm palců jako nejmenší úhlopříčka pro tablety dává smysl.

    

Spekulace podporuje i server SamMobile, který patří k hrstce těch, jejichž informace se potvrzují být hodnověrnými. Nyní přichází s informací, že v červnu a červenci můžeme očekávat různé verze tabletu Galaxy Tab 3 8.0. Ve 24. týdnu letošního roku by se měla obejvit Wi-Fi verze následovaná 3G verzí v průběhu 27. týdne. První zmiňovaný tablet by měl nést označení SM-T3100 a druhý pak SM-T3110. Tomu nahrává i informace, že Samsung by měl přejít na nové značení svých produktů. SM-T by mělo být používáno právě pro tablety.

  

Galaxy Tab 3 8.0 ve všech svých verzích by tak mohl být levnějším a „slabším“ bráškou k již prodávanému Galaxy Note 8.0, kterého se již brzy dočkáme i u nás. Toto ale za předpokladu, že Samsung zachová stejnou logiku, kterou použil u Galaxy Tab 2 10.1 a Galaxy Note 10.1. Jestli to tak bude se dozvíme během letních měsíců.

   

V souvilosti s tím uniklo na světlo boží i označení dalších produktů, se kterými si ale zatím nevíme rady. Ani my, ani zahraniční zdroje. Víme pouze, že novinky ponesou tato označení SM-T210, SM-T210R, SM-T210X, SM-T211, SM-T215, SM-T310, SM-T310, SM-T310X, SM-T311, SM-T312 a SM-T315. Všechno to údajně budou tablety pro různé regiony.

Marek Hajn

Nadšenec a občas early adopter. Recenzent praktik a analytik teoretik. Současné "everything Apple" nebylo vždy, nemusí být navždy a neznamená, že ostatním platformám jsou dveře zavřené. Naopak. Je potřeba si hrát a zkoušet novinky.

5 komentářů

 1. David Podzimek

  Samsung by mohl po vzoru iPad mini (ale i GS3 > GS4) začít dělat u tabletů menší okraje.

  • Rozhodně, ale design u Samsungu bohužel absentuje. Resp. mají zřejmě celé oddělení přesunuté do TV sekce.

  • tydyt (neregistrovaný)

   Apple má teda celé oddělení na dovolené, několik let stejný disign o tom svědčí…

 2. Galaxy Note 8.0 bude jiz za tyden, nikoliv v kvetnu. A moc se na nej tesim…

 3. spaceback (neregistrovaný)

  chju, další hračka, na kterou budu jenom tiše slintat :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).