Samsung Galaxy Star a Pocket Neo: Nové low-endy s Androidem 4.1

Zástupci společnosti Samsung představili minulý týden na konferenci Samsung Forum v Jihoafrické republice dva nové modely vybavené operačním systémem Android ve verzi 4.1. Ty budou vzhledem k podprůměrné výbavě cílit především na spořivé zákazníky a nezkušené uživatele, kterým můžou posloužit jako vstupní zařízení do světa smartphonů. Není ani vyloučeno, že budou dodávány pouze na rozvojové trhy, čemuž by odpovídalo i místo jejich odhalení.

Prvním z nových přírůstků je Samsung Galaxy Star (na obrázku výše), který je vybavený 3″ QVGA displejem, 512 MB RAM, 4 GB vnitřní paměti a 2Mpx fotoaparátem. Zajímavostí je možnost vložení dvou SIM karet a absence podpory sítí 3G.

 

O něco lépe po stránce výbavy je na tom druhý představený model, Samsung Galaxy Pocket Neo, který již připojení ke 3G zvládá. Kromě toho jsou jeho parametry prakticky totožné jako v předchozím případě: 3″ QVGA displej, procesor s taktem 850 MHz, 512 MB operační paměti, 4 GB pro ukládání dat, fotoaparát s rozlišením 2 Mpx a podpora dual-SIM.

Cena obou produktů zatím není známa, vzhledem k jejich výbavě ale asi příliš vysoká nebude. Informace bohužel zatím nemáme ani o jejich dostupnosti. Jak jsem se již zmínil v úvodu, je dost dobře možné, že budou oba modely určeny pouze pro rozvojové trhy.

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku