Samsung Galaxy S9 a S9+: super slow motion lze natáčet maximálně 0,2 sekundy

Korejský Samsung včera představil své nové vlajkové smartphony Galaxy S9 a S9+, které mají podle tiskových materiálů nabídnout zcela novou definici fotoaparátu. O jeho schopnostech si můžete přečíst v našem včerejším článku, nyní se zaměříme na jednu jeho novou funkci – natáčení super slow motion videí.

Nový fotočip

Samsung pro tyto účely použil svůj nový třívrstvý 12Mpx čip ISOCELL Fast 2L3 vybavený vlastní DDR4 pamětí s kapacitou 512 MB. Ta je umístěna hned za vrstvou, která zpracovává elektrický signál z vrstvy pixelového pole do digitálního kódu, a tak do ní mohou být ukládány snímky s velmi vysokou kadencí. Díky přesunu celé vrstvy do DRAM za pouhou 1/120 sekundy nedochází u výsledných snímků k želé efektu a rozostřování, některé snímky je navíc možné použít pro redukci šumu při slabém osvětlení nebo pro lepší práci HDR.

Nás ale zajímá super slow motion video, které je možné natáčet v HD rozlišení s kadencí 960 snímků za vteřinu. Bohužel vestavěná paměť se při tomto záznamu velmi rychle zaplní, takže super slow motion si uživatel může podobně jako u vlajkových Xperií užít pouze 0,192 sekund v reálném čase, při zpomaleném přehrávání to dělá 6,144 vteřin záznamu.

Samsung Galaxy S9+ official slow-mo video sample (01)

Po naplnění paměti fotočipu je nutný přesun dat do klasické RAM a její vyprázdnění, poté je možné zaznamenávat super slow motion video znovu, maximálně však 20krát v jenom videu. Záznam super zpomaleného videa je navíc limitován pouze HD rozlišením; u Full HD snímková kadence poklesne na 240 fps. Zatímco u telefonů Sony si musíte záznam super zpomaleného videa „odpálit“ sami, u Galaxy S9 a S9+ lze použít režim, který zaznamenává super slow-motion automaticky na základě detekce pohybu.Nepřehlédněte

Samsung Galaxy S9: esence výkonu a elegance (první dojmy)

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku