Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S9 a S9+: super slow motion lze natáčet maximálně 0,2 sekundy

Samsung Galaxy S9 a S9+: super slow motion lze natáčet maximálně 0,2 sekundy

Korejský Samsung včera představil své nové vlajkové smartphony Galaxy S9 a S9+, které mají podle tiskových materiálů nabídnout zcela novou definici fotoaparátu. O jeho schopnostech si můžete přečíst v našem včerejším článku, nyní se zaměříme na jednu jeho novou funkci – natáčení super slow motion videí.

Nový fotočip

Samsung pro tyto účely použil svůj nový třívrstvý 12Mpx čip ISOCELL Fast 2L3 vybavený vlastní DDR4 pamětí s kapacitou 512 MB. Ta je umístěna hned za vrstvou, která zpracovává elektrický signál z vrstvy pixelového pole do digitálního kódu, a tak do ní mohou být ukládány snímky s velmi vysokou kadencí. Díky přesunu celé vrstvy do DRAM za pouhou 1/120 sekundy nedochází u výsledných snímků k želé efektu a rozostřování, některé snímky je navíc možné použít pro redukci šumu při slabém osvětlení nebo pro lepší práci HDR.

Nás ale zajímá super slow motion video, které je možné natáčet v HD rozlišení s kadencí 960 snímků za vteřinu. Bohužel vestavěná paměť se při tomto záznamu velmi rychle zaplní, takže super slow motion si uživatel může podobně jako u vlajkových Xperií užít pouze 0,192 sekund v reálném čase, při zpomaleném přehrávání to dělá 6,144 vteřin záznamu.

Samsung Galaxy S9+ official slow-mo video sample (01)

Po naplnění paměti fotočipu je nutný přesun dat do klasické RAM a její vyprázdnění, poté je možné zaznamenávat super slow motion video znovu, maximálně však 20krát v jenom videu. Záznam super zpomaleného videa je navíc limitován pouze HD rozlišením; u Full HD snímková kadence poklesne na 240 fps. Zatímco u telefonů Sony si musíte záznam super zpomaleného videa „odpálit“ sami, u Galaxy S9 a S9+ lze použít režim, který zaznamenává super slow-motion automaticky na základě detekce pohybu.

Samsung Galaxy S9: esence výkonu a elegance (první dojmy)

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

  1. Nějaký posun tam je, škoda jen, že paměti pro SuperSlowMo nebylo více. 32x zpomalený záběr, to je docela zajímavé :-)

  2. Lepší bude počkat na Sony ten má 960FPS u FHD, HD už tu bylo a Samsung to nějak moc neposunul.

  3. Aha, tak oni seberou něco co tady bylo minulý rok a dají to jako suprčupr novinku. Bravo opravdu bravo……

  4. No nic moc, Sony už je zas o velký krok dále kdy už to FullHD smysl dává, a co teprve až přijde XZ2 Premium.. :D

  5. Na note8 jsem funkci slow motion mnohokrát zkusil, ale podle mého názoru naprostý propadák, téměř nepoužitelný. Cukavě se pohybující osoby, nic neříkající zpomaleni tekoucí či stříkající vody a zoufale ovládání včetně úprav, to opravdu jinak výborný smartphone zcela deklasuje. Obávám se, že ani nový čip nebude to pravé ořechové. Naštěstí tuto funkci k ničemu důležitému nepotřebuji a tak mne nechává zcela chladným. V minulosti jsem měl možnost vidět výsledky z profesionální kamery a to je o něčem jiném.

    • Cukavé? S tímto jsem se taky setkal, jestli oba myslíme to samé, to je zralé na reklamaci. Zkoušel jsi to taky u úplně obnoveného telefonu?

    • Bohužel záběry slow motion jsem zkoušel krátce po zahájení prodejů mobilů a vzhled k tomu, že jsem nepředpokládal další vyjádření k tématu,, tak jsem je vymazal, a důkaz tudíž nemám. Nyni jsem jen tak letmo zkusil rychly pohyb ruky pred objektivem a zda se, ze doslo ke zlepšení. V ovládání a úpravě se však nic nezlepšila a použitelnost je tristní. Snad další generace se přiblíží k ideálu představovaném profesionálními kamerami.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).