Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S9 a S9+: super slow motion lze natáčet maximálně 0,2 sekundy

Samsung Galaxy S9 a S9+: super slow motion lze natáčet maximálně 0,2 sekundy

Korejský Samsung včera představil své nové vlajkové smartphony Galaxy S9 a S9+, které mají podle tiskových materiálů nabídnout zcela novou definici fotoaparátu. O jeho schopnostech si můžete přečíst v našem včerejším článku, nyní se zaměříme na jednu jeho novou funkci – natáčení super slow motion videí.

https://www.youtube.com/watch?v=FI2CpNdaJAc

Nový fotočip

Samsung pro tyto účely použil svůj nový třívrstvý 12Mpx čip ISOCELL Fast 2L3 vybavený vlastní DDR4 pamětí s kapacitou 512 MB. Ta je umístěna hned za vrstvou, která zpracovává elektrický signál z vrstvy pixelového pole do digitálního kódu, a tak do ní mohou být ukládány snímky s velmi vysokou kadencí. Díky přesunu celé vrstvy do DRAM za pouhou 1/120 sekundy nedochází u výsledných snímků k želé efektu a rozostřování, některé snímky je navíc možné použít pro redukci šumu při slabém osvětlení nebo pro lepší práci HDR.


Nás ale zajímá super slow motion video, které je možné natáčet v HD rozlišení s kadencí 960 snímků za vteřinu. Bohužel vestavěná paměť se při tomto záznamu velmi rychle zaplní, takže super slow motion si uživatel může podobně jako u vlajkových Xperií užít pouze 0,192 sekund v reálném čase, při zpomaleném přehrávání to dělá 6,144 vteřin záznamu.

Po naplnění paměti fotočipu je nutný přesun dat do klasické RAM a její vyprázdnění, poté je možné zaznamenávat super slow motion video znovu, maximálně však 20krát v jenom videu. Záznam super zpomaleného videa je navíc limitován pouze HD rozlišením; u Full HD snímková kadence poklesne na 240 fps. Zatímco u telefonů Sony si musíte záznam super zpomaleného videa „odpálit“ sami, u Galaxy S9 a S9+ lze použít režim, který zaznamenává super slow-motion automaticky na základě detekce pohybu.

Samsung Galaxy S9: esence výkonu a elegance (první dojmy)

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit

Nějaký posun tam je, škoda jen, že paměti pro SuperSlowMo nebylo více. 32x zpomalený záběr, to je docela zajímavé :-)

Martin
Anonym
Martin

Lepší bude počkat na Sony ten má 960FPS u FHD, HD už tu bylo a Samsung to nějak moc neposunul.

Cleric
Uživatel
Cleric

Aha, tak oni seberou něco co tady bylo minulý rok a dají to jako suprčupr novinku. Bravo opravdu bravo……

xzeit
Uživatel
xzeit

Tak novinka v rámci Samsungu to je.