Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S9 na prvních schématech: ještě tenčí brada a nesymetrické tělo

Samsung Galaxy S9 na prvních schématech: ještě tenčí brada a nesymetrické tělo

Samsungu se letos podařilo otřepat z loňského fiaska způsobeného smartphonem Galaxy Note7 a představil velmi dobře přijaté modely Galaxy S8/S8+ a Note8. Příští rok tak bude mít korejský gigant na co navazovat, hned z počátku roku bychom se měli dočkat dvojlístku vlajkových smartphonů Galaxy S9/S9+. Jak mají připravované novinky vypadat, odhalují následující schémata.

Jestli se vzhled potvrdí, můžeme se těšit na ztenčení rámečků pod displejem, které při zachování stejných úhlopříček displejů (5,8 a 6,2″) způsobí zmenšení celkové výšky; v obou případech o více než 4 mm oproti letošním modelům. Odstranění spodního rámečku však bude mít za následek nesymetričnost zařízení, a údajně také odstranění 3,5mm jacku na sluchátka.

Velký otazník prozatím visí nad biometrickým ověřováním uživatele – Samsung prý stále koketuje s myšlenkou dostat do displeje čtečku otisků prstů, pokud se však nepodaří vyladit vše do použitelného stavu, bude se tento prvek nacházet na zadní straně telefonu jako letos. Podle posledních zpráv z Číny Samsung pracuje na kompletním přepracování zad telefonu, právě kvůli kritice umístění čtečky otisků prstů u současných vlajkových modelů. Pokud ji nakonec Samsung použije, bude se nacházet pod fotoaparátem, nikoliv vedle něj.

K rozpoznávání uživatele má sloužit i čtení obličeje a to hned ve 3D, čemuž má napomoci duální selfie kamerka s rozlišením 12 Mpx. Hlavní fotoaparát na zádech má být také duální, jeho rozlišení údajně bude 16 Mpx. Telefony si mají ponechat voděodolnost s certifikací IP65/68. Premiéru nové generace  řady Galaxy S můžeme očekávat v prvním čtvrtletí příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Poslední varianta umístění čočky fotoaparátu a čtečky otisků mi přijde ok a hezčí jak současný stav.
  Co se mi ale nelíbí je ona nesymetrie okrajů, momentálně mi to na S8 přijde zcela v pořádku a nezasahoval bych do toho. Stejně jako bych nechal jack, není důvod jej odstraňovat.

  • Naprosto souhlasim, predni strana S8 je moc pekna, ty zada by ale mohli na S9 prepracovat a pak konecne nejak doladit ten SW a dat tomu poradnou podporu..

 2. Keď do Note 8 (aj keď ten je fakt veľký) napchajú celý S Pen, tak nech nemelú kraviny, že kvôli zrezaniu 4mm brady tam nedokážu ten jack napchať!

 3. Marek Studnicka

  Odstranit Jack považuji za Naprostý nesmysl a důsledek zcela Nesmyslného trendu

 4. Že jim těch 0,4″ displeje stojí za to se patlat s dvěma modely…

 5. Uni:že něco podobného neříkáš každý rok u Applu.

  • Tam je to číslo jiné, ale to by chtělo znalosti matematiky, což tady dost často absentuje, viz nedávný výkřik o 4 letech stejného designu iPhone:D

 6. Na obrázku to je dobrý ale celá rodina navy jestli doopravdy.

 7. pak uz bych pochopil presunuti tlacitek na displej ktere jim u s8 neodpustim a kvuli nim a abcenci infraportu jsem ho nekoupil

  prijdou konecn egesta misto tlacitek?? to by to hlavne chtelo

 8. Nechci nic říkat, ale pro lidi je dneska Jack priorita, tak proč to dávají pryč. Poserou si to..

  • Jo, ve své době byla klávesnice také priorita a koukej, ti co na ní trvali si to posra** a ti co ji zahodili vzdělávají (tedy ti 3 z tisíce, pravda). Tak ti nevím… není spíše lepší se zabývat, co bude prioritou, než co je? Nebo ty se stále sháníš po nejlepším volovi na tahání a nekoupíš tu novinku….traktor?

  • Jenze odstranenim klavesnice se zacaly delat displeje 2x vetsi.. Jaky benefit mas z odstraneni jacku?

  • lukass71 (neregistrovaný): Já nebo výrobce?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).