Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S9 na prvních schématech: ještě tenčí brada a nesymetrické tělo

Samsung Galaxy S9 na prvních schématech: ještě tenčí brada a nesymetrické tělo

Samsungu se letos podařilo otřepat z loňského fiaska způsobeného smartphonem Galaxy Note7 a představil velmi dobře přijaté modely Galaxy S8/S8+ a Note8. Příští rok tak bude mít korejský gigant na co navazovat, hned z počátku roku bychom se měli dočkat dvojlístku vlajkových smartphonů Galaxy S9/S9+. Jak mají připravované novinky vypadat, odhalují následující schémata.

Jestli se vzhled potvrdí, můžeme se těšit na ztenčení rámečků pod displejem, které při zachování stejných úhlopříček displejů (5,8 a 6,2″) způsobí zmenšení celkové výšky; v obou případech o více než 4 mm oproti letošním modelům. Odstranění spodního rámečku však bude mít za následek nesymetričnost zařízení, a údajně také odstranění 3,5mm jacku na sluchátka.

Velký otazník prozatím visí nad biometrickým ověřováním uživatele – Samsung prý stále koketuje s myšlenkou dostat do displeje čtečku otisků prstů, pokud se však nepodaří vyladit vše do použitelného stavu, bude se tento prvek nacházet na zadní straně telefonu jako letos. Podle posledních zpráv z Číny Samsung pracuje na kompletním přepracování zad telefonu, právě kvůli kritice umístění čtečky otisků prstů u současných vlajkových modelů. Pokud ji nakonec Samsung použije, bude se nacházet pod fotoaparátem, nikoliv vedle něj.

K rozpoznávání uživatele má sloužit i čtení obličeje a to hned ve 3D, čemuž má napomoci duální selfie kamerka s rozlišením 12 Mpx. Hlavní fotoaparát na zádech má být také duální, jeho rozlišení údajně bude 16 Mpx. Telefony si mají ponechat voděodolnost s certifikací IP65/68. Premiéru nové generace  řady Galaxy S můžeme očekávat v prvním čtvrtletí příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments