Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S7 pod kudlou: Jak obtížné je rozebrat nový top model?

Samsung Galaxy S7 pod kudlou: Jak obtížné je rozebrat nový top model?

Zahraniční server iFixit opět nelenil a využil první možnosti k rozborce nedávno představeného smartphonu Samsung Galaxy S7. Podrobná pitva jihokorejské novinky odhalila několik zajímavých faktů. Aby bylo možné nahlédnout do titěrných útrob, je třeba jako první nahřát zadní kryt tvořený skleněným panelem. Z obsáhlé fotodokumentace si lze všimnout chytře řešeného těsnění kolem všech konektorů a nezvykle velké ozvučnice systémového reproduktoru.

eVwVQojWEP5whU62.huge

Dobrou zprávou pro servisní techniky je fakt, že komponenty jsou od sebe velmi dobře odděleny. Zároveň nejsou přilepené k šasi smartphonu, jako tomu bylo u loňského modelu. Opomenout nelze ani přítomnost měděné heatpipe, která odvádí teplo od čipsetu. Tento systém chlazení u smartphonů vídáme stále častěji. V případě Galaxy S7 jde o miniaturní trubičku vážící méně než půl gramu.

V celkovém hodnocení si Samsung Galaxy S7 vysloužil hodnocení 3 z 10 (vyšší číslo znamená lepší). Případná oprava zařízení tak nebude lehkou záležitostí. Velice obtížně se jeví výměna USB konektoru, kdy hrozí vysoké riziko poškození AMOLED panelu. Za zhola nemožné technici označili výměnu krycího skla displeje. Podrobný seznam všech součástek a kompletní galerii naleznete na této stránce.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments